لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=73562 شناسه خبر: 73562

خسارات جبران‌ناپذیر انتقال آب خزر برای استان‌های شمالی/استیضاح قریب الوقوع وزیر نیرو

نماینده مردم شهرستان آستانه‌اشرفیه با غیرکارشناسی دانستن طرح انتقال آب دریای خزر به سمنان گفت: انتقال آب خزر به فلات مرکزی باعث خسارت جبران ناپذیری به استان‌های حاشیه دریای خزر وارد می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ محمد حسین قربانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستانه‌اشرفیه با بیان اینکه دریای خزر یک نعمت الهی برای مردم استان‌های شمالی است، اظهار کرد: وجود دریای خزر باعث ایجاد اشتغال فراوان در استان گیلان و دیگر استان‌های شمالی شده و انتقال آب خزر به فلات مرکزی باعث خسارت جبران ناپذیری به استان‌های حاشیه دریای خزر وارد می‌کند.

وی مطرح شدن انتقال آب دریای خزر به استان سمنان را کار غیر کارشناسی عنوان کرد و گفت: مسئله انتقال آب خزر به استان سمنان در دولت‌های قبلی هم مطرح شده و با عدله کارشناسی از انجام آن جلوگیری شد اما متأسفانه بعد از یک سال با وجود مخالفت‌های بسیار دوباره موضوع انتقال آب خزر به استان سمنان مطرح شده است.

عضو مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به مخالفت شدید نمایندگان استان گیلان با انتقال آب خزر به استان سمنان تصریح کرد: با مطرح شدن دوباره انتقال آب خزر به استان سمنان مجمع نمایندگان گیلان دیروز مخالفت شدید خود را در صحن علنی اعلام کرده و تمام تلاش خود را برای جلوگیری از انجام این کار انجام می‌دهند، زیرا به استان گیلان ضرر بسیاری جدی وارد می‌کند.

قربانی با اذعان به اینکه انتقال آب خزر به استان سمنان مشکلات زیست محیطی بسیار زیادی را برای استان گیلان ایجاد می‌کند، بیان کرد: کارشناسان صاحب نظر و تحصیل کرده در حوزه محیط زیست انتقال آب خزر به استان سمنان را غیر کارشناسی دانستند و با این انتقال مخالفت کردند زیرا مشکلات زیست محیطی بسیار زیادی را برای مردم و کشاورزان ایجاد می‌کند.

وی مهمترین دغدغه انتقال آب خزر به سمنان را نمک‌زدایی این انتقال دانست و افزود: مهترین مسئله در انتقال آب خزر به فلات مرکزی بحث نمک‌زدایی آن است که باید مشخص شود در عمق دریای خزر، در سواحل دریا و یا در خود استان سمنان این کار انجام می‌شود که در این صورت خسارت زیادی به محیط زیست گیلان وارد می‌کند.

نماینده مردم شهرستان آستانه‌اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر پیگیری انتقال آب خزر به استان سمنان در مجلس شورای اسلامی گفت: به محض مطرح شدن موضوع انتقال آب خزر به استان سمنان، افکار عمومی، خواص، نخبگان با این انتقال مخالفت جدی کرده و با عکس العمل شدید نمایندگان گیلان در مجلس مواجه شد که به همین دلیل رئیس جلسه مجلس دستور پیگیری این کار را دادند.

قربانی با تأیید خبر نامه استیضاح وزیر نیرو به مجلس توسط نمایندگان بیان کرد: وزیر نیرو یک چهره علمی بوده و انتظار از ایشان بیشتر از این است به همین دلیل نامه استیضاح وزیر نیرو با اکثریت آرا نمایندگان گیلانی تقدیم هیئت رئیسه مجلس شد.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2