لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=73557 شناسه خبر: 73557

رفع مشکلات ناشی از باران در گیلان/خسارات وارده به استان به‌زودی بررسی می‌شود

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با اشاره به خسارات واردشده به ابنیه و زیرساخت‌های استان براثر بارش شدید باران گفت: خسارات وارده به استان به‌زودی بررسی می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ رضا اسلامی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به بارندگی روزهای اخیر در شهرستان‌های گیلان اظهار کرد: مشکل قطعی برق خانوارهایی که با قطعی برق و گاز مواجه شده بودند برطرف شد.

وی با اشاره به خسارت‌های وارده به برخی پل‌ها در شهرستان‌های تالش، اسالم و صومعه‌سرا گفت: دو پل بزرگ مواصلاتی اسالم تالش و کرگرود رانکوه املش تخریب‌شده بود که بازسازی این زیرساخت‌ها نیاز به زمان بیشتری دارد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با بیان اینکه بیشترین خسارت وارده به زیرساخت‌ها، پل‌ها و ابنیه فرسوده‌تر بوده، افزود: طغیان رودخانه‌ها و شکستگی چندین پل بیشترین خسارت در اثر بارش مداوم باران در روزهای اخیر بود.

اسلامی با اشاره به خسارت به بخش‌های کشاورزی، انبار ذخیره برنج، تخریب منازل مسکونی، برجای ماندن چندین مصدوم و فوت یک گیلانی و آسیب‌دیدگی کشت دوم مزارع در شهرستان‌های سیل‌زده گیلان گفت: در برخی از شهرستان‌های گیلان نیز به علت شدت بارش باران تعدادی از منازل مردم دچار آب‌گرفتگی شد.

وی با اشاره به تخریب دودهنه پل در اسالم و املش و آسیب‌دیدگی تعدادی از پل‌های روستایی شهرستان‌های سیل‌زده گیلان تصریح کرد: در مدت مشابه پاییز سال گذشته بارش حدود ۶۰۰ میلی‌متر باران در استان گیلان به ثبت رسید درحالی‌که حدود ۴۰ درصد از این مقدار یادشده تنها در همین بارش‌های اخیر یک روز گذشته به وقوع پیوسته است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان از تلاش مأموران راهداری برای بازگشایی مسیرهای مسدود شده خبر داد و بیان کرد: بازدید و نظارت از مناطق آسیب‌دیده تا رفع مشکلات ادامه دارد، تا اکنون آب‌گرفتگی‌ها فروکش کرده و در حال حاضر به‌غیراز  دو پل بزرگ واصلی راه‌های استان باز است.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2