لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=73462 شناسه خبر: 73462

منابع مالی کشور نباید به فروش نفت گره‌زده شود/ اصلاح جامع رسالت کلیدی مسؤولین

امام‌جمعه موقت تهران با بیان اینکه نباید منابع مالی کشور را به فروش نفت گره بزنیم، گفت: امروز در شرایطی قرار داریم تا بودجه کشور دیگر وابسته به نفت نبوده و باید دولت و مجلس در این مسیر قدم‌های بلندی بردارند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدحسن ابوترابی‌فرد عصر امروز در یادواره ۳۲ شهید انتظامی آستانه‌اشرفیه و ۴۴۵ شهید انتظامی گیلان در گلزار مطهر شهدای این شهرستان با بیان اینکه شهدا ولی‌نعمتان انقلاب اسلامی هستند، اظهار کرد: در چهل‌سالگی انقلاب به سر می‌بریم و استکبار در طی این چهل سال بخصوص در دوران دفاع مقدس از هیچ تلاشی برای نابودی نظام دریغ نکرده و این شهدا بودند که با خون خود اجازه چنین کاری را به استکبار ندادند.

وی با تأکید بر لزوم برگزاری مراسم‌های یادواره شهدا در کشور گفت: شهدا بهترین الگو برای جوانان بوده و‌ اگر ویژگی‌های اخلاقی شهدا را برای این قشر از جامعه بیان کنیم بسیار تأثیرگذار است.

امام‌جمعه موقت تهران با بیان اینکه نباید منابع مالی کشور را به فروش نفت گره بزنیم، افزود: امروز در شرایطی قرار داریم تا بودجه کشور دیگر وابسته به نفت نبوده و باید دولت و مجلس در این مسیر قدم‌های بلندی بردارند.

ابوترابی‌فرد لازمه تأمین منابع مالی لازم را داشتن اقتصادی پویا دانست و تصریح کرد: بدون استفاده از کارآفرینان و نظام مالیاتی صحیح و عادلانه نمی‌شود اقتصادی پویا داشت لذا از مسؤولین درخواست دارم به این امر توجه کنند.

وی با اشاره به وظیفه نیروی انتظامی در جامعه بیان کرد: نیروی انتظامی علاوه بر تأمین امنیت کشور باید فضا را برای کارآفرینان و تجار فراهم کرده و باکسانی که سعی دارند به کشور ضربه وارد کنند برخورد کند.

رئیس شورای حل اختلاف سه قوه با اذعان بر اینکه ایران به مهم‌ترین دغدغه سرویس‌های جاسوسی استکبار تبدیل‌شده است، گفت: جمهوری اسلامی، انقلاب خود را به دیگر کشورهای منطقه منتقل کرده و در حال گسترش این کار است به همین دلیل از آغاز پیروزی انقلاب، استکبار به دنبال نابودی این نظام مقدس بود.

ابوترابی‌فرد با تأکید بر لزوم توجه مردم و مسؤولین به اندیشه و باورهای دینی در جامعه افزود: در دوران دفاع مقدس، کشور دارای امکانات زیادی نبوده ولی با استفاده از نیروی ایمان، باورهای دینی و رهنمودهای امام راحل (ره) در دوران دفاع مقدس به پیروزی رسیدیم.

وی با اشاره به نقش دفاع مقدس در اقتدار انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: اگر دفاع مقدس نبود هم‌اکنون فلسطین قهرمان، سوریه پیروز، یمن مقاوم، حزب‌الله نبود زیرا جوانان ما در دوران دفاع مقدس نشان دادند با مقاومت و‌ تکیه‌بر نیروی ایمان می‌توان به موفقیتی رسید.

امام‌جمعه موقت تهران لازمه اقتدار ایران را قدرت دفاعی آن دانست و بیان کرد: انقلاب اسلامی به چنان اقتداری رسیده که دشمن فکر تعرض به ایران را نمی‌تواند بکند.

ابوترابی‌فرد با اشاره به نقش ایران در توسعه علمی و ‌نظامی اسلامی در منطقه خاطرنشان کرد: ایران در طول این چهل سال و‌ با استفاده از ظرفیت خود باعث توسعه علم در منطقه شده و کشورهای همسایه با استفاده از صحیح از این علم، توانستند به اقتدار لازم برسند که نمونه آن حمله یمن به پالایشگاه نفتی آرامکو رژیم آل سعود بوده است.

وی با بیان اینکه انقلاب باید در مسیر علم حرکت کند، گفت: اگر ملتی علم لازم را داشته و در مسیر پیشرفت علمی حرکت کند هیچ کشوری نمی‌تواند به آن کشور و جامعه نفوذ کند که خوشبختانه تاکنون این‌گونه بوده است.

امام‌جمعه موقت تهران، ایران را خواستار صلح در منطقه معرفی کرد و افزود: ایران هیچ‌گاه شروع‌کننده هیچ جنگی نبوده و همواره از خود در مقابل متجاوزین دفاع کرده و در مسائل مختلف به دنبال صلح در منطقه بوده و از جنگ‌های مختلف جلوگیری کرده است.

ابوترابی‌فرد با اذعان به اینکه هرگونه تردید در برابر استکبار باعث از بین رفتن اقتدار کشور می‌شود، تصریح کرد: اقتدار یک کشور بدون مقاومت ایجاد نمی‌شود لذا اگر سعی داریم کشورهای اسلامی در قله‌های اقتدار و بصیرت‌های سیاسی حرکت کند باید به دشمنی استکبار با ملت ایران، ایمان داشت و در این موردتردیدی نکرد.

وی رسالت کلیدی مسؤولین را اصلاح جامعه و تربیت دینی دانست و بیان کرد: نباید کاری کرد که مردم نسبت به انقلاب بدبین شده و لازمه انجام این کار اتحاد بین مسؤولین و آراستگی دینی، اخلاقی خود و فرزندان آنان است.

رئیس شورای حل اختلاف سران سه قوه با اشاره به تحولات ایجادشده در کشور بعد از دوران دفاع مقدس گفت: بعد از دوران دفاع مقدس کشور در ایجاد زیرساخت‌های اقتصادی و رفاهی با سرعت بسیار خوبی نسبت به دیگر کشورها حرکت کرده و دارای رتبه‌های بسیار بالا بوده است.

ابوترابی‌فرد با تأکید بر نقش انتخاب صحیح مردم برای از بین رفتن فقر در جامعه خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی دارای زیرساخت‌های بسیار خوبی در حوزه اشتغال و اقتصاد بوده و باید از این امکانات برای ریشه‌کن کردن فقر و بیکاری در جامعه استفاده کرد و در اجرایی شدن این امر مردم باید در انتخاب خود دقت کافی کنند.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2