لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=73436 شناسه خبر: 73436

روحیه اشرافی‌گری مانع اجرای اقتصاد مقاومتی

رئیس سابق مجمع عالی بسیج گیلان با تأکید بر توجه مسؤولین به حفظ روحیه انقلاب گری گفت: عده‌ای مسؤولین روحیه اشرافی‌گری داشته و فقط در فکر منافع خود و خانواده خود هستند و با این روحیه نمی‌توان در مقابل سیل و مشکلات اقتصادی ایستادگی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ نظرعلی علیزاده در یادواره شهدای کارمندی، کارگری و اصناف شهرستان آستانه‌ اشرفیه در مسجد جامع این شهر با بیان اینکه شهدا با ایثار خود درسی فراموش‌نشدنی به استکبار دادند، اظهار کرد: شهدا دارای روحیه عرفانی و شهادت‌طلب بوده و باروحیه انقلابی و ایثار خود الگویی بسیار باارزش برای جوانان شدند و از جوانان درخواست دارم شهدا را الگوی خود قرار دهند.

وی با اشاره به تأثیر روحیه انقلابی رزمندگان در دوران دفاع مقدس گفت: روحیه انقلابی گری در هرجایی ورود کرده موفق شده و باعث پیشرفت جامعه بوده که نمونه بارز آن موفقیت‌های حاصل‌شده در دوران دفاع مقدس است.

رئیس سابق مجمع عالی بسیج گیلان با اذعان به اینکه استکبار فرهنگ جامعه را نشانه گرفته است، تصریح کرد: فرهنگ یک جامعه هویت آن جامعه بوده و به همین دلیل استکبار سعی دارد فرهنگ ما را از بین ببرد و اگر چنین اتفاقی بیفتد، حوزه علمیه نهادهای فرهنگی و وزارت ارشاد باید به مردم پاسخ دهند.

علیزاده با تأکید بر توجه مسؤولین به حفظ روحیه انقلاب گری بیان کرد: عده‌ای مسؤولین روحیه اشرافی‌گری داشته و فقط در فکر منافع خود و خانواده خود هستند و با این روحیه نمی‌توان در مقابل سیل و مشکلات اقتصادی ایستادگی کرد.

وی لازمه ایجاد آرامش در جامعه را توجه به توانایی مردم دانست و گفت: در کشور سرمایه‌های بسیار خوبی به لحاظ نیروی انسانی وجود داشته و‌ باید به آن توجه شود زیرا در این صورت تولید داخلی رشد کرده و جامعه روبه‌پیشرفت می‌رود.

دبیر جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گیلان با اشاره به درخواست از نمایندگان مجلس در رابطه با توجه به برنامه اقتصاد مقاومتی افزود: مجلس باید شجاع بوده و در برابر مشکلات ایستادگی کرده و با قانون کردن برنامه اقتصاد مقاومتی دولت را مکلف به اجرایی کردن آن کند.

علیزاده با اشاره به معرفی مؤلفه‌های پیشرفت در یک کشور خاطرنشان کرد: یک کشور برای موفقیت به مؤلفه‌ای به‌مانند پشتوانه مردمی نیاز دارد که خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران از این مؤلفه بسیار مهم برخوردار است.

وی با تأکید بر نقش پشتوانه مردم در استقلال انقلاب اسلامی تصریح کرد: موقعیت جغرافیایی ایران به لحاظ حضور در منطقه خاورمیانه بسیار حساس بوده و دورتادور کشور ایران جنگ است و اگر انقلاب اسلامی از پشتوانه مردم و رهنمودهای امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری برخوردار نبود قطعاً با مشکلاتی روبرو بودیم.

رئیس سابق مجمع عالی بسیج گیلان نقش انسجام ملی در پیشبرد اهداف انقلاب را مهم دانست و گفت: ما در کشور دارای انسجام ملی بسیار خوب با سه ویژگی ولایتمداری، اسلام و مردم هستیم که باعث گسترش انقلاب به دیگر نقاط جهان شده است.

علیزاده با اذعان به اینکه توجه به انسجام ملی باعث شکوفایی توانایی‌های جامعه می‌شود، گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی مردم با تبعیت از اسلام، ولایت را قبول و این امر موجب شکوفایی توانایی‌های اسلام شده و از ظرفیت‌های مردم به‌خوبی در جامعه استفاده‌شده است.

دبیر جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گیلان با اشاره به اهداف دشمن از حمله به ایران در دوران دفاع مقدس تصریح کرد: استکبار که انسجام ملی در ایران را بعد از پیروزی انقلاب بسیار خوب می‌دید با دادن سلاح و همه امکانات به رژیم بعث به جمهوری اسلامی حمله کرد تا شاید بتواند نظام را نابود کند که با انسجام ملی پروژه استکبار علیه ایران با شکست مواجه شد.

علیزاده نقش گروه‌های مردمی در دوران دفاع مقدس را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: رژیم بعث تصور می‌کرد که چندروزه می‌تواند انقلاب را سرنگون کند ولی مردم با تشکیل گروه‌های مردمی و امام راحل (ره) با تشکیل بسیج و سپاه پاسداران و با فداکاری‌های ارتش، رژیم بعث در دوران دفاع مقدس صدمات شدیدی دید.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2