لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=72757 شناسه خبر: 72757

دولت سانتریفیوژهای هسته‌ای را از تحقیقاتی به صنعتی تبدیل کند

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با درخواست از دولت برای تبدیل سانتریفیوژ از بخش تحقیقاتی به صنعتی گفت: اگر سعی داریم اقداماتمان باعث ایجاد ترس در اردوگاه دشمن شود باید سانتریفیوژهای نیروگاه‌های کشور ازجمله فوردو‌ را از بخش تحقیقاتی به صنعتی تبدیل کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد طیبی در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته این شهرستان با اشاره برداشته شدن گام سوم کاهش تعهدات برجام اظهار کرد: گام اول و دوم کاهش تعهدات برجام خوب بوده است ولی باید این اقدامات باعث مستأصل شدن دشمن شود.

وی با درخواست از دولت برای تبدیل سانتریفیوژ از بخش تحقیقاتی به صنعتی گفت: اگر سعی داریم اقداماتمان باعث ایجاد ترس در اردوگاه دشمن شود باید سانتریفیوژهای نیروگاه‌های کشور ازجمله فوردو‌ را از بخش تحقیقاتی به صنعتی تبدیل کنیم.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با اذعان به اینکه کشورهای اروپایی همواره خود را مطیع آمریکا می‌دانند، تصریح کرد: مقام معظم رهبری بارها اشاره به عهدشکنی آمریکا کردند و صحبت رئیس‌جمهور فرانسه در نشست خبری با رئیس‌جمهور آمریکا این نکته ثابت شد که اهداف کشورهای اروپایی ازجمله فرانسه با آمریکا در قبال ایران یکسان است.

طیبی لازمه اقتدار در برابر کشورهای اروپایی را مقاومت دانست و بیان کرد: مسؤولان نباید با حرف‌های خود درباره مذاکره با آمریکا دشمن را گستاخ کنند زیرا این کار باعث جریحه‌دار شدن آمریکا می‌شود.

وی با اشاره به مصوبه شورای امنیت ملی در قبال برجام گفت: وقتی مردم سختی را تحمل و شورای امنیت ملی طرحی را در قبال کاهش تعهدات برجام می‌کند مسؤولان باید در موضع قدرت بوده و صحبت درباره مذاکره با کشورهای اروپایی و آمریکا را کنار بگذارند.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با تأکید بر مقاومت ملت یمن در برابر ائتلاف سعودی آمریکایی خاطرنشان کرد: رژیم آل سعود و آمریکا انتظار چنین مقاومتی را از مردم یمن و انصارالله نداشتند ولی ملت یمن با تحمل سختی‌ها کاری کردند که کنگره به دولت آمریکا فشار میاورد تا از جنگ یمن خارج شود زیرا به نفوذ انقلاب در منطقه پی برده است.

طیبی با درخواست از هیئت‌ها برای توجه به آئین‌های سنتی عزاداری بیان کرد: هیئت باید در برگزاری مراسمات به آیین‌های سنتی توجه کرده و از مختل کردن آرامش مردم جلوگیری کنند زیرا وجود طبل‌های زیاد و حرکت دیرهنگام دسته‌های عزاداری باعث آرامش مردم در جامعه می‌شود.

وی با بیان اینکه واقعه عاشورا باید به یک فرهنگ در جامعه تبدیل شود، گفت: کسی که در جایگاه پیغمبر (ص) در آن زمان قرار گرفته بود فقط در فکر عیش نوش بوده و سعی بر این داشت تا این فرهنگ را در بین ملت‌های مسلمان رواج دهد به همین دلیل امام حسین (ع) با این کار مقابله و برای حفظ اسلام جان خود را می‌دهد.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با اشاره به عظمت امام حسین (ع) در روز عاشورا افزود: حضرت اباعبدالله الحسین (ع) بارها با لشکر دشمن به صحبت پرداخته تا آن‌ها را از عواقب کارشان آگاه کند ولی موفق نشده و در این لحظه وقتی لشکر حضرت حل عظمت امام حسین را می‌بیند به لشکر امام ملحق می‌شود.

طیبی با تأکید بر بصیرت یاران امام حسین (ع) در روز عاشورا بیان کرد: امام به یاران خود در شب عاشورا گفت اگر هرکسی حق‌الناس بر گردن دارد و ترسیده است برود زیرا فردا کشته می‌شود و عده‌ای می‌روند ولی آن ۷۲ تن یار امام حسین (ع) با بصیرت خود در رکاب امام مانده و به سعادت اخروی رسیدند.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2