لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=72357 شناسه خبر: 72357

مؤمن غدیری با فتنه زاویه دارد

عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه مؤمن غدیری باید عملاً با دشمن زاویه داشته باشد، گفت: بعضی‌ها که ادعای غدیری بودن دارند در صحبت‌هایشان از بصیرت صحبت نکرده و تا صحبت فتنه می‌شود لکنت زبان می‌گیرند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ آیت‌الله سید احمد خاتمی امشب در مراسم جشن عید غدیر در حسینیه اعظم حرم مطهر حضرت سلطان سید جلال‌الدین اشرف (ع) با تأکید بر اینکه باید به بازگو کردن مهدویت در جامعه توجه شود، اظهار کرد: مهدویت باید در جامعه توجه و ‌نباید مهدویت در جامعه کمرنگ شود زیرا مهدویت تکمیل‌کننده عاشورا است به همین دلیل به‌مانند گذشته باید جشن نیمه شعبان در جامعه به بهترین نحو برگزار شود.

وی مؤمنان باید به حوادث مختلف در جهان اسلام توجه کنند، تصریح کرد: بعضی‌ها لبه دین بوده و‌ در هنگام دفاع از دین وسط میدان نیامده و گوشه‌نشین می‌شوند و در جهان اسلام به این افراد مؤمن شعاری می‌گویند لذا اگر مؤمنان واقعی باید برای برگزاری مراسمات مختلف مذهبی تلاش کند.

امام‌جمعه موقت تهران با اشاره به ویژگی مؤمن غدیری گفت: مؤمن غدیری با تمام وجود ولایت امام علی (ع) را قبول داشته تا آخرین قطره خون از ولایت حضرت علی (ع) دفاع کرده، در برابر استکبار ایستاده و با آن مقابله می‌کند.

وی از حضرت فاطمه (س) به‌عنوان نخستین مدافع غدیر یاد کرد و افزود: حضرت فاطمه (س) می‌دانست دفاع از غدیر و و‌لایت حضرت علی (ع) عاقبتش شهادت است ولی تا آخرین لحظه عمر از ولایت مولایش دفاع کرده و به اولین دفاع کننده از غدیر تبدیل شد.

عضو‌ هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر ولی امر مسلمین بودن مقام معظم رهبری گفت: عده‌ای مقام معظم رهبری را تنها یک رهبر سیاسی می‌دانند ولی مقام معظم رهبری نائب امام زمان بوده و جهان اسلام از ایشان تبعیت می‌کنند به همین دلیل اطاعت از ولایت ایشان بر همه مردم واجب است که خوشبختانه مردم ما تاکنون به بهترین نحو‌ از ولایت‌فقیه دفاع کرده و ایشان را تنها نگذاشتند.

خاتمی با اذعان به اینکه مؤمن غدیری باید عملی با دشمن زاویه داشته باشد، بیان کرد: بعضی‌ها که ادعای غدیری بودن دارند در صحبت‌هایشان از بصیرت صحبت نکرده و تا صحبت فتنه می‌شود لکنت زبان گرفته و آن را محکوم نمی‌کنند، این افراد فقط ادعا غدیری بودن دارند.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص جریان فتنه گفت: مقام معظم رهبری از سال ۸۸ تا به الآن چندین هزار بار از فتنه نام‌برده و‌ آن را خط قرمز نظام دانستند لذا کسانی که خود را غدیری عملی معرفی کرده و ادعای دفاع از رهبری دارند باید در مقابل فتنه و نفوذ مقابله کنند.

امام‌جمعه موقت تهران با بیان اینکه استکبار نمی‌تواند ملت ایران را ناامید کند، اظهار کرد: دشمن با انجام برنامه‌های مختلف ازجمله تحریم سعی در ناامید کردن مردم نسبت به‌نظام داشته و می‌خواهند مردم را به انقلاب بدبین کنند ولی مردم در این ۴۰ سال وفاداری خود را به‌نظام نشان داده و استکبار را خسته کردند.

خاتمی با اشاره به راه‌های مقابله در برابر استکبار افزود: آمریکا تحریم‌های بی‌سابقه و‌ شدیدی را علیه مردم ایران اعمال کرد تا بتواند روحیه مقاومت در جامعه را از بین ببرند ولی مردم از ولایت‌فقیه و نظام دفاع کرده و با مقابله بی‌سابقه خود درس ایستادگی به جهان اسلام نشان دادند.

وی با تأکید بر استفاده دشمن از فضای مجازی برای بد جلوه دادن انقلاب در بین مردم گفت: دشمن ابزار رسانه‌ای قوی و‌ شبکه‌های ماهواره‌ای داشته و از این طریق سعی دارد انقلاب را در بین مردم جامعه بد جلوه دهد ولی بداند مردم ایران با ایستادگی، مقاومت و‌ بصیرت خود به‌زودی باعث فروپاشی آمریکا و رژیم صهیونیستی می‌شوند.

عضو مجلس هیئت‌رئیسه خبرگان رهبری با فریب دانستن شعار مذاکره آمریکا گفت: ترامپ در صحبت‌هایش حرف از مذاکره با ایران را می‌زند زیرا از این طریق می‌خواهد شعار مرگ بر آمریکا را در جامعه از بین ببرد ولی مردم با تبعیت از مقام معظم رهبری شعار مرگ بر آمریکا را با صدای بلندتری فریاد می‌زنند.

خاتمی با اشاره به جایگاه عید سعید غدیر در بین مسلمانان اظهار کرد: در آیات و‌ روایات عید غدیر و روز عاشورا نمونه بوده و همان‌طور که در روز عاشورا به عزاداری و‌ حزن و اندوه تأکید شده باید در روز عید غدیر هم مراسم‌های جشن مختلفی در سطح کشور برگزار شود.

وی تأکید بر شادی به‌دوراز گناه گفت: قرآن و دین تأکید بسیار زیادی به شادی دارد ولی نباید این شادی با گناه همراه شود زیرا شادی همراه با گناه معصیت بوده و مانند عزا است.

امام‌جمعه موقت تهران با اذعان به اینکه حکومت امیرالمؤمنین برترین نوع حکومت در جهان اسلام است، تصریح کرد: حضرت علی (ع) در طول خلافت خود توجه ویژه‌ای به برقراری عدالت در جامعه و حفاظت از بیت‌المال داشته و در انجام این کار از هیچ تلاشی دریغ نکردند لذا از مسؤولین درخواست دارم نوع حکومت‌داری حضرت علی را سرلوحه خود قرار دهند.

خاتمی حادثه غدیر را هویت اسلام معرفی کرد و افزود: حادثه غدیر گره‌خورده با اسلام بوده و‌ با این حادثه اسلام تثبیت شد زیرا جانشین پیامبر در آن معرفی‌شده و به همین دلیل غدیر را عید اکبر می‌نامند.

وی با اذعان به اینکه باید به غدیر در جامعه توجه شود، بیان کرد: در روز عید غدیر باید جشن‌های مختلفی در کشور برگزارشده و از الآن باید برای برگزاری جشن عید غدیر در سال بعد برنامه‌ریزی کرد زیرا این عید بزرگ‌ترین عید شیعیان و جهان اسلام است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر توجه مردم و مسؤولین به واقعه عاشورا گفت: جهان اسلام مدیون عاشورا و‌ امام حسین است زیرا واقعه عاشورا یک سیاست کامل برای مقابله با استکبار است به همین دلیل باید محرم و صفر را تا قیامت زنده نگه داشت.

خاتمی بنیان‌گذار عزاداری برای امام حسین را امام رضا دانست و اظهار کرد: وقتی ماه محرم فرامی‌رسید امام رضا دچار غم و اندوه می‌شد و در روز عاشورا به زیباترین شکل ممکن به عزاداری می‌پرداخت زیرا معتقد بود باید مراسم جدش به بهترین نحو برگزار شود.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2