لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=72328 شناسه خبر: 72328

مسئولان فکری به حال وضعیت حجاب در سواحل کنند

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با انتقاد از وضعیت حجاب در سواحل دریا گفت: متولیان فرهنگی جامعه باید برای عفاف و حجاب و زنان بی بندوبار در سواحل دریا فکری کنند، ما انتظار شق القمر از مسوولان نداریم اما نباید کم کاری کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ آیت الله رسول فلاحتی امروز در دیدار امام جمعه و اساتید حوزه علمیه اهل بیت آستانه اشرفیه با بیان اینکه حوزه علمیه نقش مهمی در ایجاد آرامش معنوی در جامعه دارد، اظهار کرد: جوانان و طلاب در حوزه علمیه درس معرفت و دین داری یاد گرفته و باید آموزه های خود را در جامعه بازگو کنند که انجام این کار نیازمند توجه به زیربناهای حوزه علیه است که متأسفانه در سال های با بی توجهی در استان گیلان مواجه بوده است.

وی با اشاره به وضعیت معیشتی طلاب در استان گیلان گفت: بعضی از طلاب در استان به دلیل تنگدستی مشاغل دیگری انجام می دهند در صورتی که در بسیاری از استان های دیگر این مشکل وجود ندارد.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با اشاره به تعداد حوزه علمیه های فعال در استان گیلان افزود: در استان گیلان چهارده مدرسه علمیه برادران و ۹ مدرسه خواهران وجود دارد و باید طلاب از این امکانات برای انجام رسالت خود عمل کنند.

فلاحتی لازمه توسعه حوزه های علمیه را توجه دولت به حوزه علمیه دانست و گفت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری در ساخت حوزه های علمیه می توان از ظرفیت دولت بسیار استفاده کرد.

وی با تاکید بر همدلی موجود بین مدیران حوزه علمیه افزود: اینکه مجموعه حوزه های علمیه با هم و با وحدت کار می کنند، خوب است ضمن اینکه بسیاری از مشکلات طلاب را مدیران حوزه های علمیه باید برطرف کنند.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با انتقاد از وضعیت حجاب در سواحل دریا بیان کرد: متولیان فرهنگی جامعه باید برای عفاف و حجاب و زنان بی بندوبار در سواحل دریا فکری کنند، ما انتظار شق القمر از مسوولان نداریم اما نباید کم کاری کنند.

فلاحتی با بیان اینکه طلاب باید آراسته در محافل عمومی حضور پیدا کنند اظهار کرد: قناعت کردن را باید به طلبه ها آموخت تا مانند مردم عادی رفتار نکنند زیرا رشد طلبه در سایه ادبیات و تربیت صورت می گیرد.

وی با اشاره به نبود منابع مالی در حوزه های علمیه گفت: هزینه ای که یک دانشگاه برای بوفه خود می کند از کل هزینه ای که برای یک حوزه علمیه می شود، بیشتر است زیرا بالندگی حوزه ها در سایه همین بی پولی هاست زیرا هر جا پول ورود کند باید فاتحه آنجا را خواند.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2