لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=72291 شناسه خبر: 72291

فرهنگ غدیر برای مردم بازگو شود

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با بیان اینکه اطاعت از ولایت بر همه مردم واجب است، گفت: باید فرهنگ غدیر را برای مردم بازگو کنیم‌ زیرا انجام این کار باعث پیشرفت جامعه و به سعادت رسیدن انسان می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد طیبی ظهر امروز در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته این شهرستان با بیان اینکه آزادی کشتی نفت‌کش ایرانی نشان‌دهنده قدرت ایران است، اظهار کرد: انگلیس با گوش دادن به حرف آمریکا زیر بار خفت رفته و یک بازی خطرناک را شروع کرد که با آزادی کشتی نفت‌کش ایرانی با یک شکست بزرگ مواجه شده و مجبور است با پرچم کشورهای دیگر در تنگه هرمز فعالیت کند.

وی با اشاره به دوراندیشی مقام معظم رهبری در تشکیل گروه‌های جهادی گفت: تشکیل گروهای جهادی منشأ خیر برای کشور و‌ جهان اسلام شده که در هنگام مشکلات به کمک مردم آمده است به‌طوری‌که الآن در کشور دوازده هزار گروه جهادی وجود دارد.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با اذعان به اینکه انتقال شیخ زکزاکی به هند فرار به جلو رژیم آل سعود است، تصریح کرد: متأسفانه با انتقال شیخ زکزاکی به کشور هند ایشان در شرایط بسیار بدی به سر می‌برد به‌طوری‌که از طریق یکی از اقوام خود به ملت مسلمان اعلام کرده در طول سیزده سال اسارت تا به الآن چنین شرایطی را تجربه نکرده است.

وی با اذعان به اینکه انسان‌ها نباید به دیگر افراد حسادت کنند، بیان کرد: شیطان به علت حسادت به انسان از همه حربه‌ها برای دور کردن انسان از بهشت انجام می‌دهد لذا انسان باید از حسادت به دیگران دوری کند زیرا تمام اعمالش از بین می‌رود.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با اشاره به جایگاه عید غدیر در جامعه بشری گفت: جبرئیل از جانب پروردگار به پیامبر فرمود که خداوند لقب امیر المومنین را برای حضرت علی برگزیده و این لقب فقط مختص ایشان است.

طیبی اهمیت عید غدیر را در  تجدیدعهد با معبود دانست و افزود: اگر ولایت حضرت علی پذیرفته و‌ مانعی برای ایشان ایجاد نمی‌شد بشریت به‌سوی خوشبختی رفته و زمینه سعادت بشری فراهم می‌شد ولی متأسفانه منافقین به وظیفه و تعهد خود عمل نکردند.

وی با تأکید بر توجه مردم به اطاعت از ولایت‌فقیه خاطرنشان کرد: اطاعت از ولایت بر همه مردم واجب بوده و باید فرهنگ غدیر را برای مردم بازگو کنیم‌ زیرا انجام این کار باعث پیشرفت جامعه و به سعادت رسیدن انسان می‌شود.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2