لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=72264 شناسه خبر: 72264

فراهم شدن زیرساخت‌های نسخه‌پیچی الکترونیکی

معاون مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت با اشاره به فراهم شدن زیرساخت‌های نسخه‌پیچی الکترونیکی گفت: با تلاش مسؤولان مربوطه زیرساخت‌های نسخه‌پیچی الکترونیکی تهیه و امکانات فناوری اطلاعات آن تکمیل‌شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛علی‌اصغر انصاری پیش از ظهر امروز در همایش استقرار و‌ توسعه نسخه‌پیچی الکترونیکی در دانشکده پرستاری شهید بهشتی گیلان با اشاره به اهمیت نسخه‌پیچی الکترونیک در کشور اظهار کرد: دولت تأکید بسیار زیادی به نسخه‌پیچی الکترونیکی داشته و استقرار پرونده الکترونیکی را کلید زدند تا در نسخه‌پیچی خطا کاهش پیدا کند.

وی با اشاره به اهداف‌ استقرار پرونده الکترونیک گفت: مهم‌ترین هدف از استقرار و توسعه سامانه پرونده الکترونیک، فعال کردن بخش خصوصی و دقیق شدن اطلاعات مردم است تا در مواقع لزوم پزشک از این اطلاعات استفاده کند.

معاون مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت با اشاره به اولویت دولت در حوزه نسخه‌نویسی بیان کرد: استقرار نسخه‌پیچی الکترونیک و پرونده سلامت جزو اولویت‌های دولت در این حوزه بوده و اکنون موانع گذشته برطرف شده است.

انصاری با اشاره به فراهم شدن زیرساخت‌های نسخه‌پیچی الکترونیکی گفت: با تلاش مسؤولان مربوطه زیرساخت‌های نسخه‌پیچی الکترونیکی تهیه و امکانات فناوری اطلاعات آن تکمیل‌شده است.

وی با تأکید بر لزوم توجه بیمه گران به الکترونیکی کردن فعالیت‌های خود افزود: در بودجه، بیمه گران باید تمام کارهای خود را الکترونیکی کنند زیرا بسیار برای کشور و تسریع درروند کار مردم مثمر ثمر است.

معاون مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت با اشاره به وضعیت مراکز سلامت در کشور افزود: در کشور ۱۷۰ هزار مرکز سلامت وجود داشته و ۸۴ میلیون نفر مخاطب در این حوزه داریم که اگر نسخه‌پیچی آنان الکترونیکی شود مشکلات حل و داروخانه‌ها با سرعت بیشتری به کار خود ادامه می‌دهند.

انصاری از امکان تبادل اطلاعات داروخانه‌ها با مرکز سامانه اطلاعات خبر داد و گفت: در روز سه میلیون تراکنش داریم که خوشبختانه اکنون داروخانه‌ها امکان تبادل اطلاعات با مرکز سامانه و بیمه را داشته و‌ مشکلی از این بابت وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه بیمه گران اصلی به سیستم ارجاع الکترونیکی در کشور کمک می‌کنند، بیان کرد: خوشبختانه رسیدگی به اسناد در بعضی از بیمارستان‌ها در حال اجرا بوده و‌ بیمه گران اصلی کشور مانند تأمین اجتماعی و سلامت به‌خوبی این کار را انجام می‌دهند.

 معاون مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت با تأکید بر عمومی نبودن اطلاعات دولتی و بیمه‌ای گفت: در پایان سال ۹۸ نمایشگر درگاه دولتی را الکترونیکی کرده و اولین گام در این حوزه برداشته‌شده است ولی اطلاعات دولتی و بیمه‌ای کامل نبوده و نمایشگر درگاه دولتی به‌صورت الکترونیکی در مراحل بعدی به‌صورت عمومی درخواهد آمد.

انصاری یکی از مهم‌ترین دلایل الکترونیکی شدن جلوگیری از تداخل دارویی دانست و بیان کرد: یکی از مشکلات داروخانه‌ها خوانا نبودن بعضی از نسخه‌ها و تداخل دارویی است که با الکترونیکی شدن نسخه این مشکل حل و داروخانه‌ها از سوابق دارویی بیمار آشنا می‌شوند.

انتهای پیام/ش


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2