لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=72240 شناسه خبر: 72240

آقای نماینده کدام پول کدام اعتبار؟!

نائب رئیس شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه با بیان اینکه از اصحاب رسانه انتظار داریم واقعیات ها را انعکاس دهند، گفت: نماینده محترم مجلس فرمودند که مبلغ ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان پول برای شهرداری های آستانه اشرفیه و بندرکیاشهر گرفته اند، آقای شهردار اینجا تشریف دارند. کدام پول؟! کدام اعتبار؟!

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ ابراهیم نجفی در آئین تکریم از خبرنگاران شهرستان آستانه اشرفیه در سالن اجتماعات شورا با بیان اینکه از اصحاب رسانه انتظار داریم واقعیت ها را انعکاس دهند اظهار کرد: اگر من مدیر، مسئول و یا عضو شورا در یک جایگاهی هستم و ادعایی میکنم، باید پاسخگو ادعای خود نیز باشم.

وی با اشاره به حاشیه های آخرین نشست شورای اداری شهرستان و سخنان دکتر قربانی افزود: آقای دکتر قربانی نماینده محترم مجلس فرمودند که مبلغ ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان پول برای شهرداری های آستانه اشرفیه و بندرکیاشهر گرفته اند، آقای شهردار اینجا تشریف دارند. کدام پول؟! کدام اعتبار؟!

نایب رئیس شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه افزود: من خواهش می کنم اگر هر مسئولی، چه بنده و چه شخصی دیگر، اگر چنین ادعایی دارد واقعا باید به صراحت موافقت نامه، اعتبار مصوب، اعتبار تخصیص یافته را به صورت شفاف و علنی به مردم اعلام کند.

وی با اشاره به عدم اتمام پل کابلی کورکاء پس از گذشت ۸ سال بیان کرد: از نماینده محترم سوال شود پل کابلی کورکاء که از دوره هشتم شروع شده است و مربوط به اداره راه و شهرسازی بوده و هیچ ارتباطی هم به شهرداری ندارد، چه موانعی دارد که هنوز برطرف نشده است؟

نجفی افزود: آقای قربانی در جلسه شورای اداری، فرماندار شهرستان را زیر سوال بردند که چرا طرح های ملی در شهرستان پیگیر نمی شود! اما همه می دانیم که پروژه ملی، پروژه ای نیست که من مسئول شهرستانی بتوانم آن را بگیرم زیرا پروژه ملی خارج از حوزه اعتبارات استانی است.

وی با تاکید بر این موضوع که کدام پروژه ملی در شهرستان گرفته شده است که مسئولین شهرستان کوتاهی کردند، افزود: من خودم به عنوان  یکی از اعضای شورای اسلامی شهر اگر پروژه ملی گرفته شده است مشخصات و موافت نامه، اعتبار مصوب و اعتبار تخصیص یافته را در اختیار ما قرار دهند تا خود شخصاً آن را پیگیری کنیم.

نایب رئیس شورا اسلامی شهر آستانه اشرفیه ضمن تقدیر از تلاش های بی وقفه خبرنگاران شهرستان آستانه اشرفیه گفت: ارتباط ما با دوستان عرصه خبری بسیار نزدیک و صمیمانه است و ما نیز در حد توان خود آمادگی داریم با شما دوستان همکاری کنیم.

شغل خبرنگاری، عشق به تمام معنا است

رئیس شورای اسلامی شهر آستانه اشرفیه نیز در این مراسم با بیان اینکه شغل خبرنگاری، عشق به تمام معنا است، اظهار کرد: بهترین اتفاق معنوی که میتوانست برای خبرنگاران بیوفتد نامگذاری این روز در سالروز شهادت شهید محمود صارمی می باشد که برازنده جهادگران ارتقای عرصه سطح آگاهی مردم در کشور است.

اسماعیل تیغ نورد جلالی افزود: با شناختی که شما خبرنگاران از انتظارات جامعه دارید میتوانید با انتقال مطالب دوسویه بین مردم و مسئولین، کمک های شایانی را در راستای ارتقای سطح فرهنگ عمومی جامعه داشته باشید و درخواست های مردم را به گوش مسئولین برسانید.

وی با تقدیر از عکاسان خبری بیان کرد: چشم همه مسئولین به لنز دوربین های شما است و کمتر کسی شما عزیزان را میبیند و ما مسئولین قدردان شما خوبان هستیم زیرا درگرما و سرما در کنار مسئولین حرکت می کنید تا عملکرد آن ها را به مردم اطلاع رسانی کنید.

خبرنگاران عزیز بیشتر از اینکه چشم مردم باشند، ناظر بر عملکردها هستند

دراین نشست رئیس شورای شهرستان از خبرنگاران  به عنوان جهادگران بی ادعا نام برد و افزود: ایکاش جای صحبت بود و ما هم صحبت می کردیم.

علیرضا تربیعی در آیین تکریم وتجلیل از اصحاب رسانه شهرستان آستانه اشرفیه با انتقاد بر اینکه خبرنگاران عزیز بیشتر از اینکه چشم مردم باشند، ناظر بر عملکردها هستند، افزود: هیچ عضو شورایی نمی تواند کاری را به تنهایی به پیش ببرد مگر اتحاد و همدلی و همسویی در بین اعضای شورا حاکم باشد.

وی با تقدیر از خبرنگاران گفت: ما از شما اصحاب رسانه می خواهیم که اگر انتقادی بر هریک از ما اعضای شورا می بینید به ما انعکاس دهید و ما نیز با دل و جان پذیرای آن هستیم .

عملا راضی بودن یک مسئول از یک رسانه، آدم را نگران می‌کند

عضو شورای اسلامی شهر آستانه اشرفیه نیز دراین دیدار با انتقاد به بیانات نایب رئیس شورای اسلامی شهر آستانه اشرفیه اظهار کرد: امروز فضایی که از عملکردها بگوئیم و اینکه از این و آن نقد بگوئیم نیست، زیرا امروز، روز شما خبرنگاران است.

نرجس محمد دوست با بیان این مطلب که شاید بازتاب خبری موضوعات جلسه امروز برای شما مهم باشد، گفت: حرف های بسیار زیادی برای گفتن است اما بنا به دلایلی سعی می کنیم سکوت کنیم چون امروز، روز خبرنگار است و باید بیشتر شنونده باشیم، نه گوینده.

وی با انتقاد مجدد به سخنان ابراهیم نجفی که (من از رسانه های شهرستان راضی هستم، افزود: عملا راضی بودن یک مسئول از یک رسانه، آدم را نگران میکند زیرا بنده اعتقاد دارم وقتی که میگوئیم از رسانه ای راضی هستیم، کار سخت میشود زیرا رسانه هم باید اساسا رکن چهارم دموکراسی را رعایت کند.

وی با بیان اینکه خبرنگار، یعنی یک حیطه استانی و کشوری افزود: من هنوز خودم را متعلق به جامعه خبری می دانم و شما خبرنگاران حق دارید نسب به هر موضوعی قلم بزنید و چگونگی قلم شما، مسلماً برای ما باید مشروع و محبوب باشد.

از انتقادات و نقطه نظرات خبرنگاران به عنوان ابزاری جهت بهسازی، توسعه و آبادانی شهر آستانه اشرفیه استفاده میکنم

شهردار آستانه اشرفیه نیز با اشاره به جایگاه خبرنگاران و ارزش قلم اظهار کرد: درباره اهمیت قلم همین بس که در قرآن سوره ای به نام قلم نامیده شده است و این اهمیت این قلم را میرساند.

محمد دانش شکیب با تقدیر از خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان آستانه اشرفیه و خدا قوت به پیشکسوتان عرصه خبر گفت: در این مدت نقطه نظرات دوستان و خبرنگاران را در فضای مجازی و رسانه های دیداری و شنیداری رصد نموده ام و سعی بر آن دارم از این انتقادات به عنوان ابزاری جهت بهسازی، توسعه و آبادانی شهر آستانه اشرفیه استفاده کنم.

 

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2