لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=72237 شناسه خبر: 72237

اعزام زائران گیلانی به محل شهادت شهید خوش سیرت

مسؤول سازمان اردویی راهیان نور و گردشگری سپاه قدس استان گیلان از اعزام کاروان راهیان نور گیلانی به مناطق عملیاتی شمال غرب و غرب کشور خبر داد و گفت: آخرین کاروان در ۱۶ مرداد به مناطق عملیاتی اعزام و از یادمان‌های بانه، سردشت، عملیات پاوه و یادمان بوالحسن و ماووت محل شهادت شهید خوش سیرت بازدید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ اصغر زاد رستم با اشاره به اعزام کاروان‌های راهیان نور به شمال غرب و غرب کشور اظهار کرد: کاروان‌های گیلانی در روز نخست این سفر از مناطق عملیاتی تمر چین در حاج عمران پیرانشهر بازدید کردند.

وی با بیان اینکه کاروان‌های مردمی، کارمندان و بسیج در مرداد ماه به مناطق عملیاتی شمال غرب اعزام شدند، گفت: زائران از شهرستان‌های صومعه سرا، رشت و ادارات استان گیلان از جمله؛ فنی و حرفه‌ای، راه و شهرسازی، منابع طبیعی و دادگستری به راهیان نور غرب کشور اعزام شدند.

مسؤول سازمان اردویی راهیان نور و گردشگری سپاه قدس استان گیلان با بیان اینکه اعزام کاروان‌های راهیان نور به غرب و شمال کشور سه سال است که از استان گیلان آغاز شده، افزود: امسال حدود دو هزار نفر از استان گیلان به این مناطق اعزام شدند و آخرین کاروان در ۱۶ مرداد به مناطق عملیاتی اعزام و از یادمان‌های بانه، سردشت، عملیات پاوه و یادمان بوالحسن بازدید کردند.

زاد رستم با بیان اینکه اعزام زائران راهیان نور شمال غرب و غرب کشور در شهرستان بانه است، تصریح کرد: زائران در هر روز از این سفر معنوی از دو یادمان بازدید می‌کنند، یادمان دارساوین محل شهادت شهیدان زین‌الدین، کاظمی و شهدای تمرچین در منطقه عملیاتی حاج عمران که از استان گیلان حدود ۲۰۰ شهید در این منطقه در عملیات کربلای۲ تقدیم انقلاب شد که پیکر ۹۵ نفر تاکنون پیدا نشده است.

وی با اشاره به بازدید زائران گیلانی از مناطق عملیاتی کردستان گفت: بازدید از یادمان‌های بوالحسن، ماووت عراق، که رزمندگان گیلانی در عملیات‌های النصر ۲ و النصر ۴ در این مناطق حضور داشتند و محل شهادت شهید خوش سیرت، سیران بند، محل شهادت ۱۰ نفر از شهدای غریب و گمنام نیز آخرین مقصد و وداع زائران گیلانی از خاک مقدس راهیان نور غرب کشور است.

انتهای پیام/ت


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2