لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=72093 شناسه خبر: 72093

مسؤولان نسبت به امر به معروف دغدغه‌مند باشند

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اذعان به اینکه امر به معروف و نهی از منکر باید در جامعه اجرایی شود، گفت: باید دغدغه امر به معروف ونهی از منکر در بین مسؤولان کشوری و نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایجاد شود زیرا در غیر این صورت نمی‌توان این فریضه دینی را در جامعه اجرایی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ آیت‌الله احمد پروایی در مراسم شب شهادت امام جواد(ع) درحسینیه حضرت ابوالفضل(ع) حرم مطهر آقا سید محمد(ع) آستانه اشرفیه با بیان اینکه استکبار سعی دارد همواره دین را در دید جوانان بد جلوه دهد، اظهار کرد: اسلام دین پاکی، محبت و صداقت است که متأسفانه همواره توسط عده‌ای بد جلوه داده شده و برای جلوگیری از انجام این کار اقدامات خوبی انجام شده است.

وی با اشاره به شخصیت معنوی حضرت امام جواد(ع) گفت: این امام همام دارای ویژگی‌هایی از جمله پاکی و فروتنی،کمک به مستمندان، علم و حکمت، صبر و بردباری بوده و همواره در همه کارها خدا را در نظر می‌گرفتند به طوری که امام رضا (ع) علاقه بسیار زیادی به ایشان داشتند و به واسطه این ویژگی‌ها به مقام  امامت رسیدند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری  یکی از نشانه‌های انسان مؤمن را ترس از خدا دانست و بیان کرد: انسان اگر در انجام کارهایش خدا را در نظر گرفته و از پروردگار ترس داشته باشد، تمام کارها را به بهترین نحو انجام می‌دهد و جامعه رو به پیشرفت می‌رود.

پروایی با تأکید بر لزوم توجه انسان به اطاعت از دستورات پروردگار افزود: خداوند در بعضی مواقع انسان را امتحان کرده و آن‌ها را در سختی قرار می‌دهد تا میزان ایمان آن‌ها را بسنجد و اگر انسان مانند حضرت ابراهیم (ع) در این امتحان موفق شود به سعادت دنیوی و اخروی می‌رسد.

وی با اشاره به نقش تلاش در موفقیت انسان گفت: انسان برای موفقیت در انجام هر کاری علاوه بر در نظر گرفتن رضایت خدا باید تلاش کرده تا به موفقیت برسد به همین دلیل در آیات و روایات متعدد اشاره شده است که انسان اگر تلاش کند خدا پاداش آن تلاش را در دنیا و آخرت به او می‌دهد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه جوانان باید شخصیت معنوی امام جواد (ع) را الگوی خود قرار دهند، تصریح کرد: جوانان آینده سازان این نظام و انقلاب هستند و باید برای سربلندی مردم تلاش کنند لذا برای موفقیت باید شخصیت معنوی امام جواد (ع)  را الگوی خود قرار داده و از ایشان، امامان معصوم و پروردگار پیروی کنند.

پروایی با اذعان به اینکه امر به معروف و نهی از منکر باید در جامعه اجرایی شود، گفت: باید دغدغه امر به معروف ونهی از منکر در بین مسؤولان کشوری و نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایجاد شود زیرا در غیر این صورت نمی‌توان این فریضه دینی را در جامعه اجرایی کرد.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2