لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=72080 شناسه خبر: 72080

تلاش برای جمع‌آوری دو میلیارد کمک مردمی در استان گیلان

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان گیلان با بیان اینکه استان گیلان دارای مردمی ولایتمدار است که همواره وفاداری خود را به ائمه اطهار و انقلاب نشان دادند، گفت: باید بر اساس جمعیت استان، مبلغی بالغ‌بر دو میلیارد تومان در این استان جمع‌آوری کنیم که امیدوارم این امر محقق شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد طیبی عصر امروز در همایش نشان محبت در سالن مهدی خوش‌سیرت اداره ارشاد این شهرستان با بیان اینکه برگزاری مراسم اربعین باعث وحدت بین ملت‌های مسلمان می‌شود، اظهار کرد: استکبار همواره سعی دارد در برپایی مراسم اربعین اختلال وارد کند زیرا می‌داند این مراسم باعث شکوه و اقتدار ملت‌های مسلمان می‌شود ولی همواره با بینش مردم دین‌دار با شکست مواجه شده است.

وی با تأکید بر لزوم توجه مردم گیلان به بازسازی صحن حرم ائمه اطهار در کشور عراق گفت: مردم گیلان در مواقع لزوم همواره با کمک خود به ستاد عتبات عالیات به بازسازی صحن و ساخت گنبد حرم ائمه اطهار در این کشور کمک کردند لذا از مردم درخواست دارم از این فرصت به‌خوبی استفاده کنند.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با اذعان به اینکه کمک به برگزاری مراسم اربعین باعث آرامش روح انسان می‌شود، تصریح کرد: انسان باید از هیچ کمک مادی و معنوی به برگزاری اربعین در حد توان خود دریغ نکنند زیرا انجام این کار باعث رسیدن به سعادت اخروی و دنیوی می‌شود.

تلاش برای جمع‌آوری دو میلیارد کمک مردمی در استان گیلان

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان گیلان نیز در این همایش با بیان اینکه مردم گیلان در همه عرصه‌ها حضوری فعال و بی‌نظیر داشته‌اند، اظهار کرد: مردم گیلان مردمی ولایت مدار و‌ دین‌دار هستند که در ایام اربعین و‌ مراسم‌های گوناگون با کمک‌های خود وفاداری خود را به اهل‌بیت نشان می‌دهند.

رضا عباسپور با اشاره به همدلی موجود در ستاد بازسازی عتبات عالیات استان گیلان گفت: وظیفه ستاد بازسازی علاوه برپایی موکب و بازسازی صحن ائمه اطهار، کمک به مردم در هنگام مشکلات است که نمونه بارز آن کمک به سیل‌زدگان در شهرستان پل‌دختر بوده است.

وی با تأکید بر کمک بی‌دریغ مردم به ستاد بازسازی عتبات عالیات استان گیلان بیان کرد: مردم در شرایط سخت اقتصادی به سر می‌برند و ستاد بازسازی انتظار کمک بیش‌ازحد از مردم را ندارد ولی مردم با کمک خود همواره به این ستاد کمک بسیار زیادی کرده‌اند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان گیلان با اعلام میزان مبلغ جمع‌آوری‌شده در استان گیلان بر اساس جمعیت استان‌ها افزود: استان گیلان دارای مردمی ولایتمدار است که همواره وفاداری خود را به ائمه اطهار و انقلاب نشان دادند و باید بر اساس جمعیت استان، مبلغی بالغ‌بر دو میلیارد تومان در این استان جمع‌آوری کنیم که امیدوارم این امر محقق شود.

عباسپور با اذعان به اینکه برای ساخت صحن حضرت عقیله بنی‌هاشم کارهای بسیار خوبی انجام‌شده است، تصریح کرد: یکی از اولویت‌های ستاد بازسازی کشور و استان گیلان، ساخت و بازسازی صحن و گنبد ائمه اطهار است که برای ساخت صحن حرم حضرت زینب به ۶ سال زمان نیاز است و کارهای بسیار خوبی در این حوزه انجام‌شده است.

وی با اشاره جایگاه ویژه‌ایران در کشور عراق گفت: ایران در عراق جایگاه بسیار ویژه‌ای داشته و مردم عراق کشور ایران جزئی از خود می‌دانند زیرا ایران کمک بسیار زیادی به بازسازی صحن ائمه اطهار در این کشور کرده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان گیلان کشور عراق را برای ایران بسیار راهبردی دانست و خاطرنشان کرد: عربستان به دولت عراق اعلام کرده که تمام شهرهای این کشور را می‌سازد به شرطی که عراق دست ایران را از این کشور کوتاه کند که با مخالفت دولت، مردم و‌ مراجع روبه‌رو شدند.

عباسپور با اعلام میزان کارهای انجام‌شده در بازسازی حرم ائمه اطهار در کشور عراق گفت: با تلاش همکاران در ستاد بازسازی عتبات عالیات و کمک و‌ همراهی مردم کارهای بسیار خوبی در این کشور انجام‌شده به‌طوری بسیاری از گنبدها ساخته و کار بازسازی بعضی از صحن‌ها انجام‌شده است که در تلاشیم این روند ادامه پیدا کند.

 

تلاش آمریکا برای نفوذ در منطقه

فرمانده سپاه ناحیه آستانه‌اشرفیه نیز در این همایش با بیان اینکه آمریکا از تمام توان خود برای نفوذ بر خاورمیانه استفاده می‌کند، اظهار کرد: آمریکا ذاتاً سلطه‌طلب است و سعی دارد تمام کشورها و‌ منطقه را به سیطره خود درآورده و برای انجام این کار از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند.

حسن حبیبی با اشاره دلایل دشمنی آمریکا با انقلاب گفت: تا قبل از پیروزی انقلاب تمام کشورهای منطقه در سلطه آمریکا بودند ولی امام راحل (ره) با درایت خود و منجر به پایان دادن سیطره آمریکا در کشور شد.

وی با اذعان به اینکه بیست درصد جمعیت دنیا را مسلمانان تشکیل می‌دهند، تصریح کرد: استکبار سعی دارد با تفرقه در  بین ملت‌های مسلمان باعث دودستگی در میان آنان شده و از این طریق وحدت آنان را از بین ببرد، ولی اگر ملت‌های مسلمان مثل همیشه باهم در همدلی و‌ وحدت باشند آمریکا به هدف خود نمی‌رسد.

موکب آستانه‌اشرفیه طی سه سال اخیر  در نجف اشرف جزو بهترین موکب‌های گیلان بود

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان آستانه‌اشرفیه نیز در این همایش با بیان اینکه مردم آستانه‌اشرفیه در ایام اربعین به ستاد بازسازی عتبات کمک بسیار زیادی می‌کنند، اظهار کرد: آستانه‌اشرفیه چهارمین شهر مذهبی ایران است که این ویژگی باعث شده مردم آستانه‌اشرفیه در ایام اربعین همواره کمک مادی و معنوی بسیار زیادی را به ستاد بازسازی عتبات عالیات می‌کنند.

محمد رمضانی با اشاره به خدمات‌رسانی عتبات عالیات آستانه‌اشرفیه در ایام اربعین گفت: ستاد بازسازی عتبات عالیات آستانه‌اشرفیه در ایجاد موکب در شهر مقدس نجف اشرف به‌خوبی عمل کرده که باید این روند ادامه پیدا کند.

وی با اذعان به اینکه موکب آستانه‌اشرفیه در نجف اشرف جزو بهترین موکب‌های گیلان بود، تصریح کرد: با تلاش دوستان و‌ همکاران در ستاد بازسازی و کمک خیرین، موکب آستانه‌اشرفیه در ایام اربعین جزو بهترین موکب‌ها در خدمات‌رسانی به زوار امام حسین بوده که نشان‌دهنده وفاداری مردم این دیار نسبت به اهل‌بیت است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان آستانه‌اشرفیه وظیفه موکب ستاد بازسازی را فقط مختص به ایام اربعین ندانسته و افزود: در مسئله سیل در شهر پل‌دختر، ستاد بازسازی عتبات عالیات با برپایی موکب و پخت غذای گرم به مدت ۱۰ روز به وظیفه ذاتی خود یعنی خدمات‌رسانی پرداخت زیرا انجام این کار را وظیفه خود می‌داند.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2