لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=72007 شناسه خبر: 72007

شیوع بیماری ورس در ۱۰ درصد از شالیزارهای استان گیلان

مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی گیلان با درخواست از شالیزاران برای جدی گرفتن توصیه‌های جهاد کشاورزی گفت: از کشاورزان درخواست دارم به توصیه‌ کارشناسان جاری کشاورزی در موقع مناسب به درمان بیماری ورس یا خوابیدگی ساقه بپردازند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛

ابراهیم اکبرزاده صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بیماری‌های ساقه برنج ممکن است برای برنج مشکلاتی ایجاد کند، اظهار کرد: هرسال برای ساقه‌های برنج بیماری‌هایی مانند ورس یا خوابیدگی ساقه‌های برنج ایجاد می‌شود که باید برای حل این بیماری راه‌حل‌هایی اندیشیده شود.

وی با اشاره به میزان شالیزارهای که دچار بیماری ورس شده‌اند، گفت: تاکنون ۲۳ هزار هکتار از شالیزارهای استان گیلان  معادل ۱۰ درصد از شالیزارها درگیر بیماری ورس یا خوابیدگی برنج شده‌اند که در تلاشیم این بیماری درمان شود.

مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی گیلان با اذعان به اینکه شالیزارهایی که دچار بیماری ورس شده‌اند ممکن است به بیماری‌های دیگر دچار شوند، تصریح کرد: بیشترین مقدار بیماری ورس در شالیزارهای  شهرستان‌های فومن، شفت، لنگرود و فومن بوده که اگر این بیماری درمان نشود ممکن است به بیماری بلاس مبتلا شود.

اکبرزاده با درخواست از شالیزاران برای جدی گرفتن توصیه‌های جهاد کشاورزی گفت: از کشاورزان عزیز درخواست دارم تا به توصیه‌های کارشناسان جاری کشاورزی در زمان مناسب به درمان بیماری ورس یا خوابیدگی ساقه بپردازند.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2