لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=71994 شناسه خبر: 71994

اهمیت توجه به موضوعات فرهنگی در نماز جمعه

امام جمعه آستانه اشرفیه با اذعان به اینکه در نماز جمعه باید به مسائل فرهنگی توجه شود، گفت: در بعضی مواقع انجام کارهای فرهنگی تاثیرش از بیان کردن آن بیشتر است و‌ باید با انجام کارهایی به مانند برپایی نمایشگاه کتاب به این مسئله توجه شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛حجت الاسلام والمسلمین احمد طیبی ظهر امروز در دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی آستانه اشرفیه در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان با بیان اینکه در نماز جمعه باید مشکلات مردم و جامعه گفته شود، اظهار کرد: مردم امامان جمعه رو جزئی از جامعه دانسته و انتظار دارند در نماز جمعه از مشکلات مردم و جامعه گفته شود زیرا در این صورت بسیاری از مشکلات جامعه حل می شود.

وی با اشاره به نفش نماز جمعه در ایجاد آرامش در جامعه گفت: مردم ایران در شرایط سخت اقتصادی به سر می برند و‌ انتظار دارند مسوولان مشکلات آنان را شناسایی و بازگو کنند لذا بهترین مکان برای بیان و شناسایی این مشکلات نماز جمعه است.

امام جمعه آستانه اشرفیه با اذعان به اینکه در نماز جمعه باید به مسائل فرهنگی توجه شود، تصریح کرد: در بعضی مواقع انجام کارهای فرهنگی تاثیرش از بیان کردن آن بیشتر است و‌ باید با انجام کارهایی به مانند برپایی نمایشگاه کتاب به این مسئله توجه شود.

طیبی لازمه تقریب مردم به حضور در نماز جمعه را انجام فعالیت های ورزشی و فرهنگی دانست و‌ افزود: مردم به ظرفیت نماز جمعه آشنایی دارند ولی باید جوانان را به حضور در نماز ترغیب کرد و بهترین کار برای انجام این کار انجام کارهای فرهنگی و ورزشی به مانند برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی است‌.

وی با تاکید بر لزوم توجه مسوولان به بیان فلسفه عید غدیر در برگزاری مراسمات، بیان کرد: در روز غید غدیر اگر مبنا بر این که سخنران از خارج استان بیاید باید از تمام ظرفیت این سخنران با برپایی مراسمات مختلف از جمله برگزاری جلسه پرسش پاسخ در رابطه با عید غدیر استفاده کرده تا مردم با فضائل عید غدیر آشنا شوند‌.

امام جمعه آستانه اشرفیه با اشاره به راه های بازگو کردن فلسفه عید غدیر در جامعه گفت: مردم و جوانان باید با فلسفه روز غدیر آشنا شوند و بهترین راه برای انجام این کار ارائه بروشور به مردم و دانش آموزان است، لذا از مسوولان آموزش و پرورش درخواست دارم حتما به این مسئله توجه کنند‌.

انتهای پیام /الف


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2