لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=71984 شناسه خبر: 71984

واگذاری اسناد روستایی در آستانه اشرفیه

بیش از ۲۷۹ سند روستایی در روستای تجن گوکه آستانه اشرفیه واگذار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ مراسم اهدای این اسناد با حضور محمدرضا شاملو معاون عمرانی بنیاد مسکن کشور در مسجد جامع این روستا تجن گوکه آستانه اشرفیه برگزار شد.

معاون عمرانی بنیاد مسکن کشور در این مراسم واگذاری گفت : تاکنون ۳ میلیون و ۴۹۰ هزار سند روستایی در شهرهای با جمعیت کمتر از ۲۵ هزار خانوار و روستاهایی کشور واگذار شده است.

محمدرضا شاملو افزود: در گذشته روند اعطای سند به روستاییان خیلی سخت بود، اما هم اکنون با هماهنگی های بین نهادهای مختلف این روند بسیار تسهیل شده است.

محمد اکبرزاده مدیر کل بنیاد مسکن گیلان هم در مراسم واگذاری سند در روستای تجن گوکه آستانه اشرفیه گفت : تاکنون ۱۴۵ هزار سند روستایی در گیلان واگذار شده است که ۱۴ هزار و ۲۸۶ مورد آن در آستانه اشرفیه بود.

محمد حسین قربانی نماینده آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم گفت : واگذاری سندهای روستایی باعث افزایش ارزش املاک کشاورزان می شود و پشتوانه ای برای دریافت تسهیلات بانکی یا ضمانت در مراجع قضایی خواهد بود.

همچنین در مراسمی پل کوثر روستای کتشصت آبادان آستانه اشرفیه با حضور محمدرضا شاملو معاون عمرانی بنیاد مسکن کشور به بهره برداری رسید.

برای ساخت این پل که ۳۸ متر و ۶ متر عرض دارد ۱۰ میلیارد ریال هزینه شد.

 

پل کوثر روستای کتشصت آبادان آستانه اشرفیه برای اولین بار در گیلان به روش پیش ساخته شد.

با بهره برداری از این پل که بر روی رودخانه سیدعلی اکبری ساخته شده آمد و شد بیش از هزار و ۶۰۰ خانوار ساکن ۷ روستای دهستان چهارده آستانه اشرفیه با مرکز شهرستان آسان شده است.

همچنین در مراسمی با حضور محمدرضا شاملو معاون عمرانی بنیاد مسکن کشور کلنگ احداث پل روستای نیاکوی آستانه اشرفیه به زمین زده شد.

این پل با ۲۰ متر طول و ۶ متر عرض در کنار پل خشتی روستای نیاکو ساخته می شود تا از تردد خودروها از روی این پل تاریخی جلوگیری شود

برای ساخت پل جدید روستای نیاکوی آستانه اشرفیه ۱۲ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است.

پل خشتی نیاکو بیش از ۴۰۰ سال قدمت دارد و در فهرست آثار ملی ثبت شده است.

در آیین بهره برداری و کلنگ زنی این دو پل محمد حسین قربانی نماینده آستانه اشرفیه و حجت الاسلام والمسلمین طیبی امام جمعه آستانه اشرفیه نیز حضور داشتند.

انتهای پیام/ا


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2