لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=71885 شناسه خبر: 71885

تأکید بر استفاده از ظرفیت‌های گیلان در حوزه اشتغال

مدیرکل کار، رفاه، تعاون و امور اجتماعی استان گیلان بر استفاده از ظرفیت‌های گیلان در حوزه اشتغال تأکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ مدیرکل کار، رفاه، تعاون و امور اجتماعی استان گیلان در جلسه مدیران استانی در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان با بیان اینکه استان گیلان دارای بهترین ظرفیت در حوزه ایجاد اشتعال است، اظهار  کرد: استان گیلان دارای بهترین محصولات کشاورزی و صنعتی است که اگر به آن توجه شود می‌تواند اشتغال زیادی در استان برای جوانان ایجاد کند به همین دلیل در تلاشیم تا این مهم در استان اجرایی شود.

عباس علیزاده با اشاره به تسهیلات خوداشتغالی در استان گیلان گفت: اخیراً وام‌های خوداشتغالی با مبلغ یک میلیارد تومان به کمیته امداد با تسهیلات کم‌بهره داده‌شده است تا به متقاضیان تسهیلات کم‌بهره ارائه دهند.

وی با اذعان به اینکه خوداشتغالی می‌تواند بسیار به رونق اقتصادی گیلان کمک کند، تصریح کرد: در جلسه کارگروه اشتغال بحث‌های مختلفی بیان می‌شود که یکی از مهم‌ترین مباحث مطرح‌شده اختصاص ۱۰ درصد از مبلغ کل تسهیلات به خوداشتغالی است که امیدوارم به‌زودی محقق شود.

کارآفرینی حلال مشکل اشتغال

مدیرکل کار، رفاه، تعاون و امور اجتماعی استان گیلان با اشاره به تعداد شرکت‌های تعاونی در استان گیلان افزود: در استان گیلان ۲۱۵ شرکت تعاونی وجود دارد که در این شرکت‌ها ۱۰۹ هزار نفر عضو هستند که در حوزه‌های مختلف ازجمله کشاورزی، بسیار تأثیرگذار است.

علیزاده با تأکید بر لزوم توجه مسؤولان به اشتغال خانگی تصریح کرد: هنوز بعضی از دستگاه‌های اجرایی به این خودباوری نرسیدند که به اشتغال خانگی کمک کنند، لذا اگر این خودباوری در بین دستگاه‌های اجرایی ایجاد شود و حامی خودشان را پیدا کنند محصولات تولیدشده از اشتغال به بازار می‌آیند.

وی لازمه افزایش اشتغال در جامعه را توجه به کارآفرینی در کشور دانست و افزود: در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی مقرر شد، به کودکان ۱۲ تا ۱۵ و‌۱۵ تا ۱۸ سال به آن‌ها کارآموزی و کارآفرینی آموزش داده شود تا در آینده برای جامعه مفید مواقع شوند.

مدیرکل کار، رفاه، تعاون و امور اجتماعی استان گیلان با اشاره به تشکیل هیئت حل اختلاف در آستانه‌اشرفیه بیان کرد: در شهرستان آستانه‌اشرفیه درگذشته هیئت حل اختلاف وجود نداشته و مردم برای این کار به لاهیجان مراجعه می‌کردند که با تلاش مسؤولان این هیئت در آستانه‌اشرفیه تشکیل شد.

انتهای پیام/ت


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2