لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=71882 شناسه خبر: 71882

تأکید بر برندسازی برنج گیلان

نماینده مردم شهرستان آستانه‌اشرفیه قربانی با تأکید بر اینکه برندسازی برنج باید موردتوجه قرار گیرد، بیان کرد: یکی از محصولات مهم و استراتژیک آستانه‌اشرفیه برنج است و‌ بخش خصوصی باید به این برندسازی اهمیت دهد زیرا دولت نمی‌تواند چنین کاری انجام دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ محمدحسین قربانی ظهر امروز در جلسه مدیران استانی در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان با بیان اینکه بانک‌ها نقش بسیار مؤثری در افزایش اشتغال در کشور دارند، اظهار کرد: بانک‌ها شرایط خاص خودشان را دارند و دارای مشکلاتی هستند ولی اگر اختیارات بانک‌ها بیشتر شود، تأثیرگذاری آنان بیشتر می‌شود.

رؤسای شعب بانک‌ها از اختیارات خود برای کمک به اشتغال استفاده کنند

وی با اشاره به وظایف بانک‌ها در قبال ایجاد اشتغال در جامعه گفت: رؤسای شعب بانک‌ها می‌توانند از اختیارات خود برای کمک به اشتغال استفاده کنند اما در بعضی مواقع شاهد این امر در بانک‌ها نیستیم لذا از دوستان درخواست دارم که این روند را تغییر دهند.

نماینده مردم شهرستان آستانه‌اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نگاه مدیران استانی در قبال اشتغال خانگی مثبت است، تصریح کرد: مسؤولان در حوزه و عرصه‌ای که فعالیت می‌کنند باید به ایجاد اشتغال در جامعه کمک کنند تا جوانان از بیکاری خارج شوند که خوشبختانه مدیران استانی نگاه مثبتی به این مسئله‌ دارند.

قربانی با اشاره به میزان اعتبار داده‌شده به شهرستان آستانه‌اشرفیه در حوزه روستایی گفت: تاکنون در حوزه روستا ۱۹ میلیارد و در حوزه فراگیر هفت میلیارد تومان پرداخت‌شده و بسیار به این شهرستان کمک کرده است.

وی با گله‌مندی از کارگروه اشتغال استان گیلان افزود: تسهیلات خورد و کوچک  اگر در اختیار اشتغال خانگی و روستایی قرار می‌گرفت بسیار به جامعه در عرصه‌های مختلف کمک می‌کرد و این گله‌مندی را به مسؤولان استانی ابلاغ کردم که این کار در حال انجام شدن است.

نماینده مردم شهرستان آستانه‌اشرفیه یکی از راه‌های تأثیرگذار در افزایش اشتغال را توجه به مشاغل خانگی عنوان کرد و ‌گفت: اولویت باید در پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی باشد زیرا نیازهای جامعه را تأمین می‌کند، لذا از مسؤولان درخواست دارم به این مسئله کمک کنند.

قربانی با اذعان به اینکه برندسازی برنج باید موردتوجه قرار گیرد، بیان کرد: یکی از محصولات مهم و استراتژیک آستانه‌اشرفیه برنج است و‌ بخش خصوصی باید به این برندسازی اهمیت دهد زیرا دولت نمی‌تواند چنین کاری انجام دهد.

باید برای سرمایه‌گذار فرش قرمز پهن کنیم

وی با تأکید بر لزوم توجه مسؤولان به بخش خصوصی افزود: باید برای سرمایه‌گذار فرش قرمز پهن کنیم زیرا این افراد سرمایه خود را برای ایجاد اشتغال در جامعه هزینه کردند و بانک‌ها باید تمام تلاش خود را برای حمایت از بخش خصوصی انجام دهند.

نماینده مردم شهرستان آستانه‌اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آشنایی مردم با بیمه روستایی تصریح کرد: یکی از کارهای بسیار خوب دولت و مجلس شورای اسلامی ایجاد بیمه روستایی است که روستاییان با داشتن این بیمه می‌توانند انواع خدمات بهداشتی و درمانی را انجام دهند.

قربانی با بیان اینکه صندوق کارآفرین باید قول‌های خود را در قبال شهرستان آستانه‌اشرفیه عملی کند، اظهار کرد: در چند وقت گذشته صندوق کارآفرینی قولی به مسؤولان شهرستان برای پرداخت مبلغی داده بود اما تاکنون این امر محقق نشده است.

وی با بیان اینکه درمانگاه تأمین اجتماعی آستانه‌اشرفیه باید به‌زودی تجهیز شود، افزود:  استان در حوزه تأمین اجتماعی خوب عمل کرده اما از مسؤولان انتظار دارم پیش از افتتاح، این درمانگاه را تجهیز کنند زیرا افتتاح این درمانگاه برای مردم و قشر کارگر جامعه بسیار مفید است.

عضو مجمع نمایندگان گیلان با انتقاد از سرپرستی هدایت شدن سازمان تأمین اجتماعی کشور گفت: سازمان تأمین اجتماعی یکی از مؤثرترین سازمان‌های کشور است که تأثیر زیادی در زندگی مردم دارد و سرپرستی اداره شدن این نهاد، زیبنده مردم نیست.

قربانی با بیان اینکه مردم باید تأثیرگذاری جلسات را در جامعه ببینند، گفت: مردم از مسؤولان انتظار عملی شدن خواسته‌های خود را دارند و جلسات باید خروجی مفید در جامعه داشته باشد.

وی با اشاره به اجرایی شدن طرح بوم‌گردی در استان گیلان بیان کرد: طرح‌های بوم‌گردی برای ایجاد اشتغال می‌تواند مثمر واقع شود اما این طرح متأسفانه در گیلان به‌درستی تاکنون عملی نشده که باید این روند تغییر کند.

انتهای پیام/ت


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2