لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=71808 شناسه خبر: 71808

دِبی آب در سه روستای آستانه‌اشرفیه افزایش می‌یابد

مدیر آب و فاضلاب روستایی آستانه‌اشرفیه از افزایش دبی آب در سه روستای این شهرستان از ۲۰ به ۵۰ میلی‌لیتر بر ثانیه خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ نماینده مردم شهرستان آستانه‌اشرفیه با بیان اینکه مسؤولان نباید بین شهر و روستا تفاوتی قائل شوند، اظهار کرد: مردم و به‌خصوص روستاییان ولی‌نعمت انقلاب بوده و به گردن مسؤولان حق‌دارند لذا از همه نهادهای مرتبط با اداره آب تقاضا دارم مشکل آب شرب در سه روستای و‌ دو شهرک صنعتی این شهرستان را سریعاً حل کنند.

محمدحسین قربانی با اشاره به تلاش‌های انجام‌شده برای حل مشکل آب روستاییان آستانه‌اشرفیه افزود: مردم باید از ظرفیت حضور مسافران در روستای خود استفاده کنند نه اینکه با آمدن مسافر فشار آب آنان کم شود، به همین منظور تلاش‌هایی برای حل این مشکل در حال انجام است.

وی با تأکید برافزایش دبی آب روستاهای آستانه‌اشرفیه تصریح کرد: هم‌زمان با شروع تعطیلات عید فطر متأسفانه سه روستای تمچال، نقرده و‌ پرکاپشت آستانه‌اشرفیه با مشکل و کم بود فشار آب مواجه بودند که در همین رابطه جلسه‌ای را روز پنجشنبه با حضور مدیران کل مربوطه در دفتر آب شهری این شهرستان برگزار و مقرر شد از اواخر خرداد دبی آب روستاهای این شهرستان به ۵۰ لیتر در ثانیه برسد تا مشکل این سه روستا حل شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اذعان به اینکه مسؤولان باید پیش‌بینی کمبود فشار آب در روستاهای شهرستان را می‌کردند افزود: مسؤولان باید در هر شرایطی به مردم کمک کنند، این زیبنده مردم یک روستا نیست که برای شستشو با قطعی و کم‌فشار بودن آب مواجه شود.

قربانی بیشترین مشکل کمبود آب در استان گیلان را مربوط به شهرهای شرقی گیلان برشمرد و گفت: در مجمع نمایندگان استان گیلان در تلاشیم تا با رایزنی‌های لازم با وزارت نیرو این مشکلات را به حداقل برسانیم تا مردم آرامش به زندگی خود ادامه دهند.

وی با اشاره به پرتی آب در بغضی روستاهای آستانه‌اشرفیه گفت: در بحث پرتی آب یا نظارت مسؤولان و کارشناسان مربوطه ضعیف است یا لوله‌ها مشکل‌دارند که باید علت این پرتی شناسایی و سپس رفع شود.

افزایش ۳۰ میلی‌لیتر بر ثانیه‌ای دبی آب در سه روستای آستانه‌اشرفیه

مدیر آب و فاضلاب روستایی آستانه‌اشرفیه نیز از عزم جدی شرکت آب و فاضلاب برای برون‌رفت سه روستای شهرستان آستانه‌اشرفیه خبر داد و اظهار کرد: کمبود آب در ایام تعطیل و به علت حضور زیاد مسافران یکی از مهم‌ترین مشکلاتی است که ما با آن مواجهیم و در تلاش برای رفع موانع موجود هستیم.

حسین هاتف با اشاره به افزایش دبی آب در شبکه آب شرب روستاهای آستانه‌اشرفیه گفت: برای حل مشکل سه روستای نقرده، پرکاپشت و تمچال جلسه‌ای را طی هفته‌های اخیر با حضور مدیران عامل شرکت‌های آبفا و آبفار در شهرستان برگزار و در این جلسه مقرر شد دبی آب از ۲۰ به ۵۰ میلی‌لیتر بر ثانیه افزایش پیدا کند.

انتهای پیام/ت

منبع: فارس


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2