لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=71798 شناسه خبر: 71798

جوابیه شورای مرکزی حزب کارگزاران آستانه اشرفیه در پاسخ به اظهارات ابراهیم نجفی

حزب کارگزاران آستانه‌اشرفیه در واکنش به اظهارات ابراهیم نجفی رئیس شورای اسلامی شهر با صدور بیانیه‌ای واکنش نشان داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ متن کامل بیانیه‌ حزب کارگزاران آستانه‌اشرفیه در واکنش به اظهارات ابراهیم نجفی رئیس شورای اسلامی شهر در زیر آمده است.

بنام خداوند بخشنده ومهربان

((کلام اسیر توست تا آن زمان که آن را بر زبان نرانده‌ای و پس‌ازآن، تو اسیر آن خواهی بود.))
امیرالمؤمنین علی (ع)

شهر از صدا پُراست ولی از سُخن تهی…!

ضمن آرزوی قبولی طاعات و تبریک عید سعید فطر به هم شهریان گرامی بجا و شایسته دانستیم که در خصوص اظهارات ریاست محترم شورا، جناب آقای ابراهیم نجفی که در مورخه ۹۸/۰۳/۱۶ و در پی عدم رسمیت جلسه شورای شهر به جهت عدم شرکت دو تن از اعضای محترم شورا صورت پذیرفته است ضمن پاسخگویی به ادعاهای مطروحه، نکاتی را به جهت تنویر افکار عمومی یادآوری گردد:

در دو سالی که از شروع به کار پنجمین دوره شورای اسلامی شهر می‌گذرد اتفاقات وجهت گیری‌های بسیار فاحش و متفاوت از منتخبین مردم چه در خصوص انتخاب شهردار، انتخاب رئیس شورا و همچنین عزل شهردار سابق و… دیده شده است که بعضاً حتی در تضاد کامل با منافع عمومی شهر بوده و تعداد کثیری از شهروندان را متأثر و متألم نموده است.

حزب کارگزاران سازندگی آستانه‌اشرفیه در تمام این موارد بر حفظ وحدت و ترجیح منافع عمومی توصیه داشته و پیوسته خواهان خویشتن‌داری اعضای محترم شورا در تصمیم‌گیری‌ها و اظهارات خود بوده و هست.

ولی متأسفانه در اغلب اوقات، تصمیمات و توافقات پشت پرده برخی از اعضای محترم، سؤالاتی را برای شهروندان آستانه‌ای مطرح نموده است که عموماً تا به امروز بی‌پاسخ‌مانده است.

با توجه به اهمیت دوچندان انتخابات ریاست جمهوری که هم‌زمان با انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا بوده است حزب کارگزاران سازندگی آستانه‌اشرفیه تمام مساعی خود را به جهت حضور پرشور و گسترده مردم در انتخابات ریاست جمهوری مصروف نموده و به جهت تعرفه کاندیدا در عرصه رقابت در انتخابات شورا به جمع‌بندی نهایی نرسیده فلذا از شخص و یا اشخاص خاصی در این عرصه حمایت علنی و حزبی ننموده است.

شرکت یکی از اعضای محترم حزب که دبیری شهرستان آستانه را نیز بر عهده دارند صرفاً تصمیمی شخصی بوده که به حول قوه الهی منتج به نتیجه نیز گردیده است.
انتخاب سرکار خانم نرجس محمد دوست و تصمیمات متخذه ایشان در مقام عضو شورا، مشخصاً در همراهی اولیه به جهت انتخاب شهردار یعنی آقای مهندس سلیمانی و سپس همراهی با استیضاح‌کنندگان و ازجمله ریاست محترم شورا جناب آقای مهندس نجفی به جهت عزل شهردار منتخب و در ادامه انتخاب شهردار جدید صرفاً بر اساس تشخیص و اجتهاد شخص ایشان بوده است و حزب عموماً دخالتی در این دست از امور ننموده ونمی نماید هرچند که در صورت لزوم چنانچه نیاز به مشورت و یا ابراز عقیده‌ای باشد قطعاً نسبت به آن اقدام خواهد نمود.

اظهارات ریاست محترم شورا که پس از عدم رسمیت یافتن جلسه ۹۸/۰۳/۱۶ که مربوط به بررسی استعفای ایشان بوده است که البته آن‌گونه که در تصویر مشاهده گردیده و در کمال عصبانیت بیان گردیده است فاقد وجاهت و محمل قانونی است.
زیرا ایشان عدم شرکت سرکار خانم محمد دوست را منتصب به تصمیم این حزب دانسته و البته برای این ادعا دلیلی هم ارائه ننموده‌اند.

چگونه است که همراهی و همکاری خانم محمد دوست برای انتخاب آقای نجفی به‌عنوان رئیس شورا و استیضاح و عزل شهردار و انتخاب شهردار جدید را درگذشته منتصب به حزب ندانسته و امروز که ایشان با عدم شرکت دو تن از اعضای محترم شورا از حضور در رقابت انتخابات مجلس بازمانده‌اند، این اقدام را منصوب به این حزب می‌دانند و البته اعضای حزب را مکلف و الزام می‌نمایند که چنانچه عدم شرکت خانم محمد دوست در جلسه با مواضع حزب همخوانی ندارد پس حزب باید با ایشان برخورد نموده وایشان را اخراج نماید! این اظهارات دخالت آشکار در امور تشکیلاتی حزب و از حیطه وظایف و اختیارات ریاست محترم شورا خارج است.

شایسته است به این سؤال پاسخ داده شود که چگونه ایشان در دوره ریاست خود نتوانسته‌اند که بین اعضای شورا وفاق و همدلی ایجاد نمایند تا شهروندان آستانه امروز شاهد ناراحتی و عصبیت رئیس محترم شورا نباشند؟!

عدم شرکت دو عضو در جلسه شورا قطعاً میوه گس همان شجره نامیمونی ست که ریاست شورا در مردادماه سال قبل، غرس نموده و به همراه سه تن دیگر در جلسه علنی و پرسش و پاسخ حضور نیافتند! وبی حرمتی آشکار به مدعوین خود نمودند!

از حقوق قانونی هر منتخب، شرکت و یا عدم شرکت در جلسات شوراست و استفاده از این حق توسط اعضا نباید دستاویزی برای تسویه‌حساب‌های شخصی شده و ابزاری برای متهم نمودن حزب و یا گروهی خاص از سوی ریاست محترم باشد.

و آخر آنکه کرسی شورا فرصتی برای خدمت به مردم وامید مردم برای عمران و آبادانی این شهر است وامید است که اعضای محترم شورا با درک صحیح مسئولیت خطیر خود و با حفظ کامل امانت‌داری، امانتی را که ملت به ایشان ارزانی داشته است را پاسداری نموده و این امید به‌حق مردم را به یأس تبدیل ننمایند.

شورای مرکزی حزب کارگزاران آستانه‌اشرفیه

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2