لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=71792 شناسه خبر: 71792

خطرناک خواندن ایران نشانه ترس دشمنان است

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با اشاره به برگزاری اجلاس ضد ایرانی در عربستان گفت: در اجلاسی که به‌تازگی در کشور عربستان برگزار شد بعضی از کشورها اعلام کردند که ایران بزرگ‌ترین تهدید برای منطقه است که این امر نشانه ترس آمریکا و سرکردگان آن از جمهوری اسلامی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد طیبی ظهر امروز در آئین عبادی سیاسی نمازجمعه این شهر با بیان اینکه استکبار تمام هدفش اجرایی شدن معامله قرن است، اظهار کرد: استکبار  به سرکردگی آمریکا سعی دارد در غالب معامله به اسم معامله قرن از کشورهای مسلمان علیه ملت فلسطین استفاده کند تا به هدف خود یعنی سلطه رژیم صهیونیستی در منطقه برسد.


وی با اشاره به نقش وحدت در بین ملت‌های  مسلمان گفت: آمریکا در تلاش است تا از اختلاف در بین ملت‌های مسلمان نهایت استفاده را برده و برنامه‌های خود در منطقه را به سرانجام برساند ولی کشورهای مسلمان نباید اجازه چنین کاری را به آن‌ها بدهند.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با اذعان به اینکه هدف آمریکا از تحریم جمهوری اسلامی تحت‌فشار قرار دادن مردم و نظام است، تصریح کرد: کشورهای غربی می‌دانند جمهوری اسلامی با تکیه به نیروی ایمان و‌ روحیه جهادی خود باعث افزایش مقاومت در منطقه می‌شوند به همین دلیل سعی دارند تا با تحریم ملت را تحت‌فشار گذاشته و‌ روحیه مقاومت را از بین ببرند.

طیبی با اشاره به برگزاری اجلاس ضدایرانی در کشور عربستان گفت: در اجلاسی که به‌تازگی در عربستان برگزار شد بعضی از کشورها اعلام کردند که ایران بزرگ‌ترین تهدید منطقه است که این امر نشان‌دهنده ترس آمریکا و سرکردگان آن از جمهوری اسلامی است.

وی با تأکید بر لزوم توجه به ظرفیت‌های انقلاب در حوزه‌های مختلف افزود: ایران هم‌اکنون به یک خودباوری بسیار خوب در حوزه‌های پزشکی، نظامی و هسته‌ای رسیده و آمریکا با شرط‌هایی که برای مذاکره می‌گذارد به دنبال نابودی این ظرفیت‌ها در کشور است‌.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با درخواست از مسؤولان برای توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری بیان کرد: مسؤولان باید در همه عرصه‌ها به بیانات مقام معظم رهبری توجه کنند زیرا دشمن پس از سخنان رهبری و بیانیه شورای امنیت ملی از اعلام جنگ علیه ملت ایران عقب‌نشینی کرده است.

طیبی با اذعان به اینکه دستگاه دیپلماسی کشور باید با قاطعیت به مسائل مختلف ورود کند خاطرنشان کرد: تجربه نشان داد هر جا مقاومت زیاد هزینه کم و سازش و ذلت بوده هزینه زیاد داده‌ایم لذا از دستگاه دیپلماسی درخواست دارم وارد عرصه شده و‌ دیدگاه نظام را با قاطعیت اعلام کند

وی با تأکید بر حفظ محیط‌زیست توسط مردم و مسؤولان گفت: مردم و مسؤولان نباید برای رسیدن به هدف زودگذر به محیط‌زیست آسیب‌زده و‌ این نعمت الهی را به‌راحتی از بین ببرند.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه رودخانه سفیدرود را یکی از ظرفیت‌های استان گیلان دانست و افزود: رودخانه سفیدرود اگر از آن به‌درستی استفاده شود بهترین فرصت برای مردم گیلان است و اگر فاضلاب را به سمت این رودخانه ببریم برای انسان تهدید و حتی موجب به بیماری می‌شود. 

طیبی با تأکید بر لزوم یادآوری مرگ توسط انسان گفت: این دنیا فانی و زودگذر  است و اگر انسان همواره در طول عمر خود مرگ را یاد کند قطعاً از گناه دوری و به  کارهای خیر  روی می‌آورد.

وی مهم‌ترین مصادیق صبر را تحمل کردن روحیات همسر دانست و بیان کرد: بهترین نعمتی که پروردگار به انسان می‌دهد تحمل کردن صبر و اخلاق دیگران است زیرا در زندگی ممکن است اتفاقاتی بی افتد که بنیان خانواده را از بین ببرد و در این مواقع انسان باید با صبر این مشکل را حل کند.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با اذعان به اینکه بداخلاقی باعث از بین رفتن حرمت خانواده می‌شود، تصریح کرد: زن و مرد نباید مشکلات کار و بیرون  خانه را به داخل منزل آورده و ‌بر سر همسر و فرزندان خود خالی کند زیرا انجام این کار حرمت بین افراد خانه را از بین می‌برد و برای جلوگیری از انجام این کار باید صبر و بردباری پیشه  شود.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2