لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=71783 شناسه خبر: 71783

روایت آستان‌خبر از اکران سریال «خوش‌خدمتی» شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه

امشب شب آزمون بزرگ شورای پنجم اسلامی شهر و نماینده مردم در مجلس است

برخی شهروندان با ابراز دلخوری از غیبت دو عضو شورا در جلسات، عدم استقلال این دو عضو در تصمیمات را فراتر از بازی در سریال «خوش‌خدمتی» دانسته و از آن به‌عنوان لکه ننگی در عملکرد شورای پنجم اسلامی یاد می‌کنند هرچند که حضور این دو عضو در جلسه امشب به مثابه کان لم یکن کردن تمام فرضیات است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ «خوش‌خدمتی» قسمت جدید سریال اتفاقات خارق‌العاده شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه است که کارگردان آن با استفاده از بازیگران ارزان‌قیمت آن را به اکران شهروندان درآورده است.

در قسمت نخست سریال «خوش‌خدمتی» و در نشست عادی شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه در تاریخ هفتم خرداد امسال با موافقت هر پنج عضو شورای شهر قرار بر برگزاری نشست فوق‌العاده در روز شنبه ۱۱ خرداد با دستور کار استعفای ابراهیم نجفی رئیس فعلی شورای شهر جهت شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی شد.

در قسمت دوم این سریال و در تاریخ ۱۱ خرداد طبق مصوبه قبلی جلسه فوق‌العاده شورای شهر با حضور ابراهیم نجفی، رضا تیغ نورد و یوسف دوست جلالی و جمعی از اصحاب رسانه در دفتر شورا برگزار شد اما با عدم حضور علیرضا تربیعی و نرجس محمددوست دو عضو شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه این نشست رسمیت پیدا نکرد.

در ادامه قسمت دوم نرجس محمددوست تنها عضو خانم شورای اسلامی که با شعار نماینده بانوان آستانه‌اشرفیه وارد شورای اسلامی شهر شد طی نامه‌ای به رئیس شورای شهر علت عدم حضور خود را کسالت و بیماری عنوان کرد و علیرضا تربیعی نیز در اقدامی قابل پیش‌بینی علتی برای عدم حضور خود بیان نکرد.

در همان روز فرماندار آستانه‌اشرفیه طبق قانون، تقاضای نشست فوق‌العاده دیگری برای همین موضوع در روز ۱۲ خرداد کرد.

قسمت سوم سریال «خوش‌خدمتی» در روز ۱۲ خرداد به اکران در آمد که در سکانسی تکراری مانند جلسه قبلی نجفی، تیغ نورد و دوست جلالی حاضر شدند، اما محمددوست و تربیعی در نامه‌های جداگانه‌ای اعلام کردند که برای شرکت در مراسم ارتحال امام (ره) عازم تهران هستند و نمی‌توانند در این نشست حضور یابند.

در تاریخ ۱۳ خرداد و در قسمت چهارم سریال «خوش‌خدمتی» فرماندار آستانه‌اشرفیه با توجه به عدم رسمیت دو جلسه قبلی طی نامه‌ای به رئیس شورای شهر، تقاضای نشست فوق‌العاده دیگری در ساعت ۲۲ امشب ۱۶ خرداد با موضوع استعفای نجفی کرد.

امروز ١۶ خردادماه آخرین‌مهلت پذیرش استعفاى مقامات براى نامزدى در انتخابات مجلس است و پذیرش استعفا ملاک است نَه صرفاً ارائه استعفا و براین اساس باید استعفای ابراهیم نجفی موردقبول اکثریت اعضای شورای شهر قرار بگیرد.

جدای از وظیفه ذاتی بودن حضور دو عضو شورای اسلامی شهر به‌عنوان نمایندگان مردم در جلسات شورا و اعلام نظرات مثبت یا منفی خود، برخی شهروندان با ابراز دلخوری از این رفتار، عدم استقلال این دو عضو در تصمیمات را فراتر از بازی در سریال «خوش‌خدمتی» دانسته و از آن به‌عنوان لکه ننگی در عملکرد شورای پنجم اسلامی یاد می‌کنند هرچند که حضور این دو عضو در جلسه امشب حتی پس از معامله بر سر ریاست شورای اسلامی شهر یا … کان لم یکن کردن تمام فرضیات بالا قلمداد می‌شود.

چندی پیش نیز در فضای مجازی مطلبی تحت عنوان سفارش نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی به مدیرکل بنیاد مسکن جهت انتقال ابراهیم نجفی کارمند این نهاد‌ به شهرستان دیگر به‌عنوان به درکردن رقیب انتخاباتی دست‌به‌دست شد که این ماجرا به هر دلیلی به سرانجام نرسید و به همین دلیل مردم مجموعه غیبت‌های صورت گرفته اخیر توسط دو عضو شورای شهر را در راستای همین شائبه‌های فضای مجازی می‌دانند و معتقدند نماینده شهرستان که همواره خود را به‌عنوان ششمین عضو شورای شهر آستانه‌اشرفیه معرفی می‌کرد با کدخدا منشی به دو عضو غایب جهت شرکت در جلسه امشب نهیب میزند یا مهر تأییدی بر تمامی شایعات مطروحه خواهد نگاشت.

تمامی مطالب عنوان شده در راستای برپایی عدالت و یادآوری وظایف ذاتی مسؤولان در حوزه خدمتیشان بوده و به هیچ وجه نگاه حمایتی از فرد خاص منظور نگارنده نیست که نقد حضور وی در جای خود محفوظ است.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2