لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=71758 شناسه خبر: 71758

نماز جمعه جای تخریب و تقویت افراد نیست

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با بیان اینکه نماز جمعه جای تخریب و تقویت افراد نیست، گفت: در آستانه انتخابات مجلس هستیم و نهاد نماز جمعه رویکردش اجرایی کردن شیوه مقام معظم رهبری است و این نهاد هیچ فردی را تخریب یا تقویت نمی‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد طیبی صبح امروز در خطبه‌های نماز عید فطر در حرم مطهر سلطان سید جلال‌الدین اشرف (ع) این شهرستان با بیان اینکه ماه رمضان انسان را به فطرتاً برگردانند، اظهار کرد: فطرت و ذات انسان پاک و پاکیزه است ولی شیطان با هر روشی سعی دارد این فطرت پاک را از بین ببرد و ماه رمضان بهترین ماه برای پاکیزه سازی انسان است.

وی با اشاره به معنی عید فطر گفت: یکی از معانی عید بازگشت است و‌ انسان می‌تواند در ماه رمضان به‌سوی پروردگار بازگشته و به سعادت برسد.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با اذعان به اینکه خواندن قرآن باعث افزایش روزی در زندگی انسان می‌شود، تصریح کرد: انسان باید انس با خدا را علاوه بر ماه رمضان در ماه‌های دیگر هم حفظ کند تا آماده روز قیامت شویم و به سعادت برسیم.

طیبی با تأکید بر اثرات معنوی ماه رمضان در روحیه انسان افزود: انسان باید شکرگزار خدا بابت ماه رمضان باشد زیرا تمام گناهان انسان در این ماه بخشیده شده و انسان مانند یک کودک تازه متولد شده است.

وی با برنامه‌های مساجد شهرستان آستانه‌اشرفیه را بسیار مفید دانست و بیان کرد: مساجد محور کارهای فرهنگی در شهرستان هستند که خوشبختانه در ماه رمضان با برنامه‌های متفاوت خود توانستند جوانان زیادی را جذب خود کنند

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه، با اشاره به نقش مردم در توسعه حرم مطهر سلطان سید جلال‌الدین اشرف (ع) گفت: وجود حرم سلطان سید جلال‌الدین اشرف (ع) یک ظرفیت برای این شهرستان است که باید به‌درستی از این ظرفیت استفاده شود لذا سعی ما در هئیت امنا بر این است تا حرم را به کمک مردم به جایگاه واقعی‌اش برسانیم.

طیبی با بیان اینکه نماز جمعه جای تخریب و تقویت افراد نیست تصریح کرد: در آستانه انتخابات مجلس هستیم و نهاد نماز جمعه رویکردش اجرایی کردن شیوه مقام معظم رهبری است و این نهاد هیچ فردی را تخریب یا تقویت نمی‌کند زیرا باعث دوری مردم از نماز جمعه می‌شود.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2