لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=71471 شناسه خبر: 71471

مجلس کنونی در شأن ملت انقلابی ایران نیست

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با تأکید بر اینکه مجلس باید در شرایط کنونی کشور از خود حرکت انقلابی نشان دهد، گفت: مجلس یک کشور انقلابی باید در شأن مردم ایران بود و انتظارات جامعه را برآورده کند ولی متأسفانه این مجلس چنین ظرفیتی تا به الآن از خود نشان نداده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد طیبی امروز در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته این شهرستان با بیان اینکه مجلس باید در رأس امور کشور قرار گیرد، اظهار کرد: طبق فرمایشات امام راحل (ره) مجلس شورای اسلامی باید بر عملکرد دولت و‌ مسؤولان نظارت دقیق داشته و‌ وظیفه خود را به‌درستی انجام دهد تا کشور به آرامش برسد.

وی با اشاره به ناکارآمدی مجلس شورای اسلامی در انجام وظایف خود گفت: مجلس یک کشور انقلابی باید در شأن مردم ایران بود و انتظارات جامعه را برآورده کند ولی متأسفانه این مجلس چنین ظرفیتی را تا به الآن از خود نشان نداده است.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با تأکید بر اینکه مجلس باید در شرایط کنونی کشور از خود حرکت انقلابی نشان دهد، تصریح کرد: نمایندگان مجلس باید در کنار مردم بوده و در شرایط نابسامانی ارز و اقتصادیِ کشور با یک حرکت انقلابی وضعیت را بهتر کنند که تا به الآن شاهد انجام این کار پر کشور نبوده‌ایم.

طیبی با اشاره به تعطیلی جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور افزود: دشمن می‌خواهد بهروش‌های مختلف فرهنگ‌ کشور از بین ببرد در چنین شرایطی شاهد تعطیلی جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی به دلیل مسائل و اختلافات شخصی هستیم لذا اگر مجلس در شأن مردم بود باید به این مسئله ورود می‌کرد.

وی روز جهانی قدس را روزی بسیار مهم برای مردم عنوان کرد و گفت: امسال حساسیت روز قدس بسیار مهم است زیرا آمریکا در مسئله فلسطین بسیار تند عمل کرده و‌ با  انجام کارهایی به‌مانند انتقال سفارت رژیم صهیونیستی به بیت‌المقدس و معامله قرن به دنبال مشروعیت بخشیدن به این کشور غاصب است.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با تأکید بر اینکه انسان باید از  نافرمانی پروردگار دوری کند، بیان کرد: پروردگار به انسان عقل و قدرت تفکر داده تا با استفاده از  آن برای سعادت اخروی و دنیوی خود تلاش کنند ولی یک عده از این قدرت برای به گناه رفتن و پیروی از هوا و هوس استفاده می‌کنند.

طیبی با اشاره به نقش منفی پیروی از نفس بر زندگی انسان گفت: پروردگار نعمت‌های زیادی را به انسان اعطا کرده است تا انسان از این نعمت‌ها بهترین بهره را ببرند اگر  کسی به این نعمت‌ها بی‌توجه و از نفس خود پیروی کند قلب و روحش آلوده به گناه می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه بشریت باید در شناخت شخصیت معنوی حضرت علی (ع) تلاش کنند تصریح کرد:  آنچه اکنون برای بشریت آشکارشده شخصیت ظاهری آن حضرت به‌مانند، شجاعت، پاک‌دامنی، پدری مهربان و ولی امر  مسلمین  بودن است ولی بعد از گذشت هزاران سال مردم  هنوز نتوانستند به شخصیت معنوی آن حضرت پی ببرند و حتی بعضی از مسائل او را انکار کردند.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با بیان اینکه خداوند اطاعت از امام را بر همه مسلمانان واجب کرده است افزود: پروردگار، امامان را جانشین خود در زمین معرفی کرده و معتقد است هرکسی از امام خود فاصله بگیرد و یا سبقت بگیرد، کافر شده است لذا همه مردم باید از امامان خود پیروی کنند تا به سعادت برسند‌.

طیبی لازمه شناختن پروردگار را شناختن ولی خدا د زمین دانست و گفت: خداوند پیامبر را فرستاد تا انسان‌ها را هدایت و آنان را به سعادت اخروی و دنیوی دعوت کند حال اگر کسی پیامبر خود را نشناسد و به  آن منکر شود درواقع خدای خود را نشناخته است.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2