لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=71460 شناسه خبر: 71460

نیاز فوری به اهدای گروه‌های خونی در گیلان

مدیرکل سازمان انتقال خون استان گیلان با تأکید بر نیاز فوری به اهدای گروه های خونی در گیلان گفت: به گروه‌های خونی O منفی و مثبت و A مثبت و B منفی در گیلان نیاز بیشتری داریم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ احمد مرادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به نیاز فوری به اهدای برخی گروه های خونی در گیلان اظهار کرد: استان گیلان به دلایل مختلفی از قبیل سالمندی، تالاسمی، فاویسم و بیماری‌های مختلف سرطانی جزو استان های پر مصرف خون است.

وی با بیان اینکه نیاز به اهدای خون در استان گیلان یک نیاز همیشگی است، گفت: از آن‌جا که در استان گیلان در فصل کاشت و برداشت باقالی هستیم نیاز به انتقال خون بیشتر است بنابراین برای بیماران فاویسم نیاز به تمامی گروه‌های خونی داریم.

مدیرکل سازمان انتقال خون استان گیلان با تأکید بر نیاز بیشتر به گروه‌های خونی O منفی و مثبت و A مثبت و B منفی افزود: اما با توجه به آمار جراحی‌های قلب و حدود بیماری‌های این فصل نیاز به کلیه واحدها و گروه‌های خونی داریم.

مرادی با اشاره به گروه‌های سنی مجاز به انتقال خون بیان کرد: از سن ۱۸ تا ۶۵ سال مشکلی برای اهدای خون برای اهدا کنندگان گروه‌های خونی وجود ندارد.

وی با اشاره به استقرار مراکز انتقال خون در ماه مبارک رمضان در گیلان گفت: در ماه مبارک رمضان منعی برای اهدای خون وجود ندارد و روزه‌داران باید با مشورت و توجه به توصیه‌های پزشک نسبت به اهدای خون اقدام کنند.

مدیرکل سازمان انتقال خون استان گیلان با بیان اینکه مراکز انتقال خون استان گیلان از ساعت هشت صبح پذیرای اهداکنندگان هستند، افزود: مراکز انتقال خون رودسر، لنگرود، لاهیجان، انزلی، فومن، آستارا و تالش آماده استقبال از اهداکنندگان خون تا ساعت ۱۴ بعد از ظهر هستند.

مرادی با اشاره به برنامه‌های این سازمان در شب‌های قدر تصریح کرد: اهدا کنندگان خون می‌توانند در شهرهای رشت و لاهیجان تا سحر نسبت به اهدای خون اقدام کنند، مراکز انتقال خون در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان نیز در مسجد جامع خمام و مهدیه رشت، در شب بیست و یکم و بیست و سوم در مسجد جامع تالش و در هر سه شب از شبهای قدر در مسجد جامع صومعه‌سرا منتظر حضور اداره کنندگان است.

انتهای پیام/ ا


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2