لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=71395 شناسه خبر: 71395

ترویج فرهنگ دفاع مقدس لازمه رسیدن به تمدن اسلامی

فرمانده سپاه ناحیه آستانه اشرفیه با تأکید بر لزوم آسیب شناسی در حوزه دفاع مقدس گفت: باید فرهنگ دفاع مقدس، ایثار و فداکاری در جامعه رواج پیدا کند زیرا تنها در این صورت می توان به سمت جامعه با تمدن اسلامی حرکت کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ حسن حبیبی ظهر امروز در جلسه ستاد بزرگداشت رحلت امام راحل(ره) در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان آستانه اشرفیه با بیان اینکه استکبار در طول این چهل سال در فکر به انزوا کشیدن انقلاب بوده است، اظهار کرد: در این چهل سال و با پیروزی انقلاب، آمریکا با شروع جنگ تحمیلی سعی در نابودی و‌ شکست انقلاب داشته است.

وی با تاکید بر زنده نگه داشتن یاد شهدا در بین جوانان گفت: دشمن می خواهد فرهنگ شهدا را در جامعه و بین جوانان از بین ببرد و این از وظیفه مسوولان است تا از انجام این امر جلوگیری کرده و یاد شهدا را در جامعه زنده نگه دارند.

فرمانده سپاه ناحیه آستانه اشرفیه با اذعان به اینکه خرمشهر در طول تاریخ بارها مورد تسخیر بیگانگان قرار گرفته است، تصریح کرد: خرمشهر در طول تاریخ خود و به علت شرایط استراتژیک خود بارها مورد هجوم و تسخیر بیگانگان قرار گرفته است که در هربار برای آزادسازی امتیازاتی داده شده و تنها در دوران دفاع مقدس بدون دادن امتیازی خاک خرمشهر باز پس گیری شده است.

حبیبی خرمشهر را شهر شجاعت، فداکاری و همدلی دانست و افزود: با توجه به در پیش بودن حماسه سوم خرداد ، باید از فداکاری های مردم خرمشهر یاد شود زیرا مردمان این شهر با ایستادگی خود شعار ما می توانیم را معنا کردند.

وی با تاکید بر لزوم آسیب شناسی در حوزه دفاع مقدس بیان کرد: باید فرهنگ دفاع مقدس، ایثار و فداکاری در جامعه رواج پیدا کند زیرا تنها در این صورت می توان به سمت جامعه با تمدن اسلامی حرکت کرد.

فرمانده سپاه ناحیه آستانه اشرفیه با اذعان به اینکه قیام ۱۵خرداد نقطه عطفی در پیروزی انقلاب اسلامی است، گفت: در برگزاری مراسم رحلت امام باید شأن امام راحل(ره) حفظ شود زیرا قیام ۱۵خرداد و نهضت امام راحل(ره) به دنیا درس فداکاری داده است.

حبیبی با تاکید بر توجه جامعه به فرهنگ گفتمان امام راحل(ره) خاطرنشان کرد: گفتمان امام (ره) گفتمان عدالت، استقلال، توجه به مردم و ارزش های اسلامی است و اگر مسوولان به آن‌توجه کنند دشمن نمی تواند فرهنگ سکولاریسم را در جامعه رواج دهد.

انتهای پیام/ ا


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2