لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=71387 شناسه خبر: 71387

دوره‌گردان آستانه‌اشرفیه دارای بازار روز می‌شوند

شهردار آستانه‌اشرفیه با تأکید برلزوم ساماندهی دست‌فروشان در این شهر گفت: این شهرداری تصمیم دارد زمینی را به جهت ساماندهی دوره‌گردان و دست‌فروشان تهیه کند تا این دست از شهروندان دارای بازار روز شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛شهردار آستانه‌اشرفیه در گفت‌وگو با خبرنگار آستان خبر با بیان اینکه طبق قانون، شهرداری موظف است تا با سد معبر مغازه‌داران مقابله کند، اظهار کرد: بر اساس تبصره یک‌ بند دو ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها، این نهاد باید با سد معبر و اشغال پیاده‌رو توسط مغازه‌داران جلوگیری کند تا مردم بتوانند به‌راحتی از معابر عمومی استفاده کنند.

محمد دانش شکیب با اشاره به اخطار شهرداری به مغازه‌داران متخلف آستانه‌اشرفیه گفت: شهرداری ابتدا به مغازه‌داران و دست‌فروشانی که برای رفت‌وآمد مردم مشکل ایجاد کرده‌اند اخطار داده و در صورت عدم توجه، وسایل مغازه‌داران توسط مأموران سد معبر شهرداری جمع‌آوری می‌شود.

وی با تأکید بر ساماندهی دست‌فروشان خیابان امام خمینی (ره) آستانه‌اشرفیه تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین وظایف شهرداری‌ها محافظت از حریم پیاده‌رو، معابر عمومی و پارک‌ها است و در راستای همین امر اخطارهای لازم به دست‌فروشان خیابان امام خمینی (ره) داده‌شده و محلی جایگزین را در جنب بانک صادرات شعبه میدان معین برای آن‌ها در نظر گرفته‌ایم تا به این نقطه نقل‌مکان کنند.

شهردار آستانه‌اشرفیه با اذعان به اینکه متأسفانه عده‌ای کسبه به اخطارهای شهرداری توجه ای ندارند، افزود: مأموران شهرداری بارها به این دوستان اخطارهای لازم برای جمع‌آوری وسایل خود را داده و حتی در بعضی مواقع با آن‌ها برخورد شده و از هفته دیگر بیشتر می‌شود.

دانش شکیب بر لزوم توجه بازاریان و کسبه به اخطارهای شهرداری تأکید کرد و افزود: دست‌فروشان و کاسبان جزئی از مردم هستند و برای امرار و معاش خانواده خود تلاش می‌کنند و شهرداری به‌پاس این خدمت سعی دارد زمینی را در آستانه‌اشرفیه تهیه کند تا دوره‌گردان همه‌روزه به شکل بازار روز بتوانند در این محل به فعالیت بپردازند.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2