لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=71383 شناسه خبر: 71383

برای کاهش تلفات در هنگام بحران باید دوره‌های آموزشی برگزار شود

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان آستانه‌اشرفیه یکی از الزامات کاهش تلفات در هنگام بحران را برگزاری متعدد دوره‌های آموزشی دانست و گفت: اگر مردم بدانند که در هنگام بروز بحران و بلایای طبیعی باید چه عکس‌العملی نشان دهند، بسیار در کاهش آمار تلفات کمک می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ کمک پرناک در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه وظیفه اصلی جمعیت هلال‌احمر کمک به مردم در هنگام بحران است اظهار کرد: جمعیت هلال‌احمر در هنگام وقوع بحران از هیچ تلاشی برای کمک به مردم دریغ نمی‌کند و انجام این کار را رسالت خود می‌داند.

وی با اشاره تعداد عملیات امداد نجات انجام شده توسط جمعیت هلال‌احمر آستانه‌اشرفیه گفت: امسال ۱۰ عملیات امداد نجات توسط جوانان جمعیت هلال‌احمر آستانه‌اشرفیه انجام شده است ضمن اینکه تعداد عملیات امداد و نجات در سال گذشته ۱۴۷ مورد بوده است.

رئیس جمعیت هلال‌احمر آستانه‌اشرفیه با اذعان به اینکه این شهرستان دارای بهترین تیم دادرس در استان گیلان است، و افزود: با حمایت مسؤولان و با تلاش جوانان ما در هلال‌احمر، تیم دادرس دختران و پسران آستانه‌اشرفیه سال گذشته به مقام اول و‌ دوم رسیدند.

پرناک یکی از الزامات کاهش تلفات در هنگام بحران را برگزاری متعدد دوره‌های آموزشی دانست و تصریح کرد: اگر مردم بدانند که در هنگام بروز بحران و بلایای طبیعی باید چه عکس‌العملی نشان دهند، بسیار در کاهش آمار تلفات کمک می‌کند که برای انجام این کار دوره‌های مختلف آموزشی ازجمله، چهار دوره آموزشی کمک‌های اولیه در خانه‌های هلال، ۳ دوره تخصصی استانی به میزبانی شهرستان آستانه‌اشرفیه، کارگاه‌های آموزشی امدادی برای افزایش توان امدادی امدادگران، ۳۴ دوره کمک‌های اولیه به‌صورت حضوری و نیمه‌حضوری در این شهرستان برگزارشده است.

وی با اشاره به مهم‌ترین اقدامات انجام شده در هلال‌احمر شهرستان آستانه‌اشرفیه افزود: اگر در هر نقطه گیلان و شهرستان‌ها یک پایگاه هلال‌احمر وجود داشته باشد بسیار می‌تواند به روند امدادرسانی کمک کند که افتتاح پایگاه امداد و نجات جاده‌ای لاکوژده ازجمله مهم‌ترین اقدامات جمعیت هلال‌احمر است.

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان آستانه‌اشرفیه با بیان اینکه مردم همواره در هنگام مشکلات در کنار یکدیگر هستند گفت: هلال‌احمر شهرستان آستانه‌اشرفیه به‌منظور کمک‌رسانی به حادثه دیدگان سیل کشورمان با همراهی و مشارکت مردم و مسئولان ۲۱ میلیون تومان کمک نقدی و لوازم موردنیاز نظیر خوراک، پوشاک و… به ارزش ۲۰۰ میلیون تومان را به مناطق سیل‌زده ارسال کرده است.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2