لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=71377 شناسه خبر: 71377

تأکید بر تعامل هیئت امنای مساجد در برگزاری نماز عید فطر

در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان آستانه اشرفیه،به برگزاری نماز عید فطر در یک مکان مشخص،تعامل با نمازگزاران و‌هئیت امنا مساجد مختلف، عدم تداخل مراسمات مذهبی و‌ تنظیم تقویم مذهبی در آستانه اشرفیه تاکید شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی آستانه‌اشرفیه در سالن اجتماعات فرمانداری با تأکید بر تعامل هیئت امنای مساجد برای اجتماع نماز عید فطر اظهار کرد: امسال به‌صورت داوطلبانه از بعضی مساجد و نمازگزاران می‌خواهیم با مسؤولان تعامل کنند تا مراسم باشکوه‌تری برگزار شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد طیبی با تأکید بر اینکه برگزاری باشکوه نماز عید فطر با استقبال مردم مواجه می‌شود، گفت: برای برگزاری باشکوه نماز عید فطر نباید به‌صورت بخش‌نامه‌ای عمل کنیم بلکه باید با نمازگزاران مساجد تعامل شود تا مشکلی ایجاد نشود.

وی با اذعان به اینکه در برگزاری مراسمات مردم با مسؤولان قطعاً همکاری می‌کنند، تصریح کرد: نباید در برگزاری مراسمات نگران واکنش مردم باشیم زیرا در طول این ۴۰ سال مردم ثابت کرده‌اند در برگزاری مراسمات نهایت همکاری را با مسؤولان دارند که می‌تواند بسیار به کشور و نظام مثمر ثمر واقع شود.

طیبی با اشاره به عدم تداخل مراسمات مذهبی در شهرستان آستانه‌اشرفیه افزود: در خصوص برگزاری مراسمات مذهبی باید طوری این برنامه‌ها تنظیم و هماهنگی شود که هیچ مکان مذهبی در شهرستان در برگزاری مراسم باهم در تداخل نبوده و مردم به بهترین نحو در مراسمات شرکت کنند.

وی با تأکید بر تلاش مسؤولان برای برگزاری هرچه بهتر برگزاری مراسم در آستانه‌اشرفیه گفت: مردم باید احساس کنند مسؤولان برای ایجاد آرامش در جامعه و بهتر برگزار شدن مراسم تلاش می‌کنند و اگر این حس در بین مردم ایجاد شود، با مسؤولان نهایت همکاری را می‌کنند.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با یکی از مهم‌ترین دغدغه مسؤولان آستانه‌اشرفیه را برگزاری باشکوه نماز عید فطر دانست و بیان کرد: یکی از اهداف برگزاری نماز عید فطر ایجاد وحدت در میان ملت‌های مسلمان است که برای انجام این کار باید نماز به شکل باشکوهی برگزار شود.

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه نیز در این جلسه با بیان اینکه برای برگزاری مراسم‌های مذهبی باید تقویم مشخصی درست شود اظهار کرد: آستانه‌اشرفیه چهارمین شهرستان مذهبی کشور است که اگر تقویم مذهبی برای برگزاری مراسمات مذهبی تنظیم شود با برنامه‌ریزی بهتری می‌توان کارها را انجام داد.

رحیم حیدری گلرودباری با اشاره به برگزاری باشکوه نماز عید فطر گفت: در برگزاری باشکوه نماز عید فطر دونقطه یعنی خیابان مقابل حرم مطهر سلطان سید جلال‌الدین اشرف و مزار شهدا مدنظر است که در صورت مساعد شدن هوا بسیار برای شهرستان مفید است.

وی با تأکید بر برگزاری هرچه بهتر نماز عید فطر در آستانه‌اشرفیه تصریح کرد: در یک شهرستان نیاید در سه‌نقطه آن به‌طور هم‌زمان نماز عید فطر برگزار شود زیرا از شکوه مراسم کم می‌شود لذا نباید برگزاری این مراسم در یک نقطه مشخص را به سال بعد موکول کنیم.

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه با اذعان به اینکه مردم در برگزاری مراسمات نهایت همکاری را با مسؤولان دارند، افزود: مردم ما در همه عرصه‌ها حضوری فعال داشته و اگر در همه مسائل و برگزاری مراسمات مختلف با آن‌ها تعامل شود بسیار می‌تواند به همه نهادها کمک کند.

حیدری با بیان اینکه تصمیم‌گیرنده نهایی مسائل فرهنگی در آستانه‌اشرفیه شورای فرهنگ عمومی است، تصریح کرد: هدف اصلی در انجام کارها و‌ برگزاری مراسمات مختلف ایجاد وحدت در بین مردم است لذا از همه نهادها و مردم می‌خواهم به تصمیم شورای فرهنگ عمومی احترام گذاشته و در راستای آن حرکت کنند که تاکنون این‌چنین بوده است.

انتهای پیام/ ا


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2