لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=71002 شناسه خبر: 71002

معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی گیلان خبر داد:

تشریح جزئیات بیمه‌ای زمین‌های زراعی گیلان

معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی گیلان با بیان اینکه عمده خسارت‌های بخش کشاورزی مربوط به قسمت برداشت محصول بوده، گفت: سال گذشته ۴۳۲ میلیارد تومان غرامت برآوردی در بخش‌های مختلف زراعی بود که از این مبلغ ۲۰۷ میلیارد تومان را دولت تأمین اعتبار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛پیمان معمار زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار آستان خبر در آستانه اشرفیه  با اشاره به اینکه در سال زراعی گذشته حدود ۱۰۵ هزار و ۲۰۰ نفر بیمه‌گذار داشتیم، اظهار کرد: عمده بیمه‌گذاران چای و برنج‌کار بودند که  ازاین‌بین حدود ۴۷ هزار و ۳۰۰ نفر آن‌ها برنج‌کاران و حدود ۳۶ هزار و ۵۰۰ نفر چای‌کاران بودند.

وی با اشاره به تحت پوشش قرار دادن باغات چای استان گفت: ما در سال گذشته با همکاری سازمان چای و شرکت حمایت توسعه چای توانستیم کلیه باغات چای استان را در سال زراعی گذشته تحت پوشش بیمه فراگیر قرار بدهیم.

معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی گیلان با اشاره به خسارت‌هایی که سال گذشته به دلیل سیل، سرما و خشک‌سالی به سه بخش خزانه، نشا و برداشت محصول کشاورزی وارد شد، بیان کرد: دولت دو بخش نشا و خزانه را تأمین اعتبار کرده که به‌حساب خسارت دیدگان واریز شد.

معمار زاده با بیان اینکه عمده خسارت‌های بخش کشاورزی مربوط به قسمت برداشت بوده، تصریح کرد: سال گذشته ۲۵۷ میلیارد تومان خسارت محصول برنج در مرحله برداشت بود که یک مرحله ۹۰ میلیارد  تومان به‌حساب زارعین پرداخت شد و در کل سال گذشته ۴۳۲ میلیارد تومان غرامت برآوردی در بخش‌های مختلف زراعی داشتیم که از این مبلغ ۲۰۷ میلیارد تومان را دولت تأمین اعتبار کرده است.

وی با بیان اینکه اعتبار بیمه کشاورزی از دو راه تأمین می‌شود، گفت: یکی از این راه‌ها بیمه‌گذاری است که مبلغی را برای حق بیمه پرداخت می‌کند و قسمت دیگری که بخش عمده منبع تأمین اعتبار را شامل می‌شود دولت است که در زمان‌های متفاوت با توجه به اولویت‌بندی‌ها و منابع اعتباری را تأمین می‌کند.

معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی استان گیلان با اشاره به اینکه ما در سال زراعی گذشته حدود ۱۰۵ هزار بیمه‌گذار در بخش‌های مختلف داشتیم، افزود: در سال زراعی ۹۷ و ۹۸ حدود ۸۱ هزار و ۴۰۰ نفر بیمه‌گذار در بخش‌های مختلف داشتیم که حدود ۴۱ هزار و ۵۰۰ نفر از این آمار از شالی‌کاران و ۳۰ هزار نفر نیز از چای‌کاران هستند.

وی با اذعان به اینکه بیمه کشاورزی چهار برابر بیشتر از پرداختی کشاورزان به بیمه، غرامت پرداخت می‌کند، خاطرنشان کرد: در سال گذشته بیش از سه برابر مبلغی که کشاورز و باغدار به‌عنوان حق بیمه پرداخت کرده بودند برای غرامت خسارت وارده به زمین‌های کشاورزی به آن‌ها بازگردانده شد.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2