لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=70999 شناسه خبر: 70999

مدیرکل هواشناسی استان گیلان

کاهش ۱۲ درجه ای دمای هوا در گیلان/ بارش ها تا اوخر وقت فردا ادامه دارد

مدیرکل هواشناسی استان گیلان با اشاره به اینکه دمای هوا در اکثر مناطق تا ۱۲ درجه کاهش پیداکرده، گفت: تا اواخر وقت فردا بارندگی و وزش باد در اکثر نقاط استان شدید پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛

محمد دادرس امروز در گفت‌وگو با خبرنگار آستان خبر با اشاره به وضعیت آب‌وهوای گیلان در ساعات آینده اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده تقویت سامانه سرد و بارشی و ادامه بارش‌ها تا اواخر وقت فردا در گیلان است.

وی با اشاره به اینکه دمای هوا در اکثر مناطق تا ۱۲ درجه کاهش پیداکرده، افزود: تا اواخر وقت فردا بارندگی و وزش باد در اکثر نقاط استان به‌ویژه نواحی مرکزی، شرقی، جنوبی و مخصوصاً ارتفاعات و دامنه‌ها شدید پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان با بیان اینکه امروز و فردا برای ارتفاعات و گردنه‌های برف‌گیر گیلان بارش برف و کولاک پیش‌بینی می‌شود، گفت: رانندگانی که قصد عبور از محورهای کوهستانی را دارند حتماً تجهیزات زمستانه ازجمله زنجیر چرخ، آذوقه و لباس گرم به همراه داشته باشند.

دادرس با اشاره به اینکه مسؤولان آمادگی‌های لازم را داشته باشند، بیان کرد: بخش‌های مختلف کشاورزی نظیر گلخانه داران، پرورش‌دهندگان ماهی و مرغ داری‌ها نیز اقدامات لازم را انجام دهند زیرا وزش باد برای اکثر مناطق استان و به‌ویژه سواحل و ارتفاعات خیلی شدید و بیشینه سرعت باد بین ۳۵ تا ۷۵ کیلومتر بر ساعت است.

وی با تأکید بر اینکه در این مدت دریا مواج و برای فعالیت‌های دریایی مناسب نیست، افزود: به دلیل بارندگی و وزش باد خیلی شدید مردم از استقرار در حاشیه رودخانه‌ها خودداری کنند زیرا در اکثر مناطق استان آب‌گرفتگی، جاری شدن سیلاب و بالا آمدن آب رودخانه‌ها پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان با تأکید بر اینکه مسؤولان اقدامات لازم را جهت مقابله با حوادث احتمالی انجام دهند، تصریح کرد: بخش‌های مختلف اجرایی استان نظیر، مدیریت بحران، مدیریت منابع طبیعی و جهاد کشاورزی، فرودگاه، سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، سازمان بنادر و دریانوردی، مدیریت حمل‌ونقل، پلیس‌راه و راهور، فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها، مدیریت منابع آب و برق، سازمان آتش‌نشانی با توجه به اطلاعیه صادره، تمهیدات لازم را به عمل آوردند.

دادرس با بیان اینکه مسؤولان مربوطه توصیه‌های کارشناسی را صادر کنند، گفت: هرگونه تغییر در نقشه‌های هواشناسی نیز اطلاع‌رسانی می‌شود.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2