لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=70886 شناسه خبر: 70886

رئیس شیلات شهرستان آستانه‌اشرفیه خبر داد

صید ۷۲۲ تنی ماهی در آستانه‌اشرفیه/مهلت صید تا ۲۲ فروردین تمدید شد

رئیس شیلات آستانه‌اشرفیه با اشاره به صید ۷۲۲ تنی ماهی در آستانه‌اشرفیه گفت: از این میزان ۵۰۳ تن آن سفید، ۱۹۶ تن کفال، ۶۳ تن کپور و ۲۲ تن از سایر گونه‌ها است که نشان‌دهنده وضعیت خوب شهرستان در حوزه صیادی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛حسن قاسم پور امروز در گفت و گو با خبرنگار آستان خبر  با بیان اینکه امسال صید ماهی در شهرستان آستانه‌اشرفیه وضعیت بسیار خوبی دارد، اظهار کرد: صید ماهی به عوامل زیادی بستگی دارد که با توجه به شرایط مساعد جوی و آرام بودن دریا، امسال صیادان و پره‌های صیادی در استان گیلان وضعیت بسیار خوبی به لحاظ صید ماهی داشته او باعث خوشحالی آنان شده است.

وی با اشاره به میزان صید پره‌های صیادی در شهرستان آستانه‌اشرفیه گفت: از آغاز فصل صید تا به الآن پره‌های صیادی ۷۲۲ تن ماهی صید که از این میزان ۵۰۳ تن آن سفید، ۱۹۶ تن کفال، ۶۳ تن کپور و ۲۲ تن از سایر گونه‌ها است که نشان‌دهنده وضعیت خوب شهرستان در حوزه صیادی است.

رئیس اداره شیلات شهرستان آستانه‌اشرفیه با اشاره به تمدید مهلت صید ماهی در استان گیلان تصریح کرد: با توجه به سرمای هوا و درخواست شرکت‌های پره صیادی مبنی بر تمدید مهلت صید، این درخواست با موافقت مدیرکل شیلات گیلان تا تاریخ ۲۲ فروردین تمدیدشده است.

قاسم پور با اذعان به اینکه یکی از شغل‌های اصلی مردم گیلان صید ماهی است، افزود: استان گیلان به دلیل وجود دریای کاسپین و نوار ساحلی زیاد، دارای ظرفیت بسیار خوبی در حوزه صید ماهی بوده و اگر صیادان از این ظرفیت به‌درستی استفاده کنند بسیاری از مشکلات آن‌ها در حوزه اقتصادی حل می‌شود.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2