لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=70788 شناسه خبر: 70788

فرماندار آستانه‌اشرفیه مطرح کرد

برگزاری دو جشنواره نوروزی با رویکرد احیای فرهنگ بومی محلی در ساحل عسگرآباد دهکا

فرماندار آستانه‌اشرفیه با اشاره به برگزاری دو جشنواره نوروزی با رویکرد احیای فرهنگ بومی محلی در ساحل عسگرآباد دهکا گفت:  جشنواره سفره هفت‌سین در هشتم فروردین و برگزاری جشنواره غذای محلی در ۱۵ فروردین در منطقه گردشگری عسگرآباد دهکا برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ رحیم حیدری گلرودباری عصر امروز در نشست خبری برگزاری جشنواره‌های نوروزی در ساحل عسگرآباد دهکا با بیان اینکه تمام زمینه‌ها برای استفاده گردشگران از مناطق زبای شهرستان آستانه‌اشرفیه فراهم شده است اظهار کرد: مکان‌های اقامتی و سیاحتی، مراکز بهداشتی، اورژانس، هلال‌احمر، راه و حمل نقل  و نیروهای انتظامی برای فراهم کردن آرامش مسافران آمادگی و تمهیدات لازم را اندیشیده‌اند.

وی با اشاره به برگزاری دو جشنواره فرهنگی در این شهرستان گفت: برای فراهم کردن لحظات شاد و مرفه برای میهمانان نوروزی، تلاش شده با نگاه فرهنگی به مجموعه گردشگری مسرور در عسگرآباد دو جشنواره با محتوای غنی و متأسی از فرهنگ بومی محلی در منطقه ساحلی عسگرآباداد دهکا برگزار می‌شود.

فرماندار آستانه‌اشرفیه با اشاره به برگزاری جشنواره سفره هفت‌سین در هشتم فروردین و برگزاری جشنواره غذای محلی در ۱۵ فروردین بیان کرد: این جشنواره  شامل گروه موسیقی سنت، گروه‌های آیین نمایشی تی تی، استندآپ با حضور چهره‌های گیلان، مسابقه خانوادگی و ارائه جشنواره غذاهای بومی محلی توسط دهیاری‌ها و روستاهای  منطقه است که در معرض ذائقه مسافران و گردشگران گذاشته می‌شود تا بتوانیم نشاط اجتماعی را در ایامی که مزین به ولادت امامان معصوم هم است  ایجاد کنیم.

فرماندار آستانه‌اشرفیه به مکان‌های مهمان‌پذیر برای سکونت کردن گردشگران در شهرستان اشاره کرد و افزود: در کنار  تمهیدات ادارات خدمات رسان و جشنواره‌ها ، هفت هتل، چهار مجتمع اقامتی، ۳۲ واحد بین‌راهی، ۲۰ خانه مسافر، ۲۰۰سکوی ساحلی، ۲۴ واحد آموزشی با ۱۰۴ کلاس در آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر، آماده ارائه خدمات به مسافران نوروزی شده‌اند.

وی به با اشاره به حضور ۱۸۸هزار نفر مسافر در نوروز سال ۹۷ و اقامت یک‌میلیون و ۱۹۹ هزار نفر در طول سال در این شهرستان  گفت:  توزیع ۲۰هزار بروشور ، هشت دفتر اطلاع‌رسانی و اسکان مسافر ، ۴ نمایشگاه صنایع‌دستی و سوغات با ۷۰ غرفه ، ۲ جشنواره سفره هفت‌سین و غذای محلی در گردشگری مسرور در عسگرآباد بندر کیاشهر ،برای مهمانان عزیز در نظر گرفتیم تا با خاطری خوش این منطقه را ترک کنند و بار دیگر به آستانه‌اشرفیه سفر کنند تا تکرار خاطر خوش داشته باشند .

 


گردشگری عسگرآباد منطقه نمونه گردشگری ایران می‌شود

رئیس هیئت مدیره شرکت شمیم سبز کوچان نیز در این نشست با تأکید بر اینکه اولویت مجموعه گردشگری مسرور اجرای برنامه‌های فرهنگی و احیای سننی است که در حال فراموش‌شدن است اظهار کرد: بقای هر مجموعه بزرگی درگرو برنامه‌ریزی دقیق اقتصادی با پیوست فرهنگی مناسب است تا با آینده‌نگری مانایی فعالیت‌های فرهنگی و خدماتی را تضمین کند.

سودابه مسرور با اشاره به تأکید استاندار گیلان در نشست اخیر با فرمانداران درباره اولویت قرار دادن رویدادهای فرهنگی هنری در نوروز با محوریت ترویج آیین‌ها و سنن بومی محلی گفت: با توجه به رویکرد فرهنگی مجموعه گردشگری مسرور و نگاه فرهنگی حاکم بر شهرستان دو جشنواره فرهنگی با محوریت جشنواره سفره خفت سین بومی و جشنواره غذای محلی در منطقه گردشگری عسگرآباد دهکا برنامه‌ریزی‌شده است.

رئیس هیئت مدیره شرکت شمیم سبز کوچان با اشاره به جزئیات برگزاری جشنواره‌های سفره هفت‌سین و غذای محلی بیان کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته با دهیاران شهرستان آستانه‌اشرفیه و ابراز تمایل بومیان منطقه پذیرای آن‌ها برای شرکت در مسابقه سفره هفت‌سین و غذای محلی هستیم که با توجه به استقبال مردم بخشی را نیز به بخش آزاد اختصاص دادیم که در هر جشنواره از چهار برگزیده تقدیر می‌شود.

وی با تأکید بر حفظ محوریت بومی محلی بودن برنامه‌های فرهنگی در منطقه گردشگری عسگرآباد افزود: اجرای موسیقی محلی، اجرای آئین‌های نمایشی محلی، اجرای طنز کمدی، برگزاری مسابقات مرفه و برپایی غرفه عرضه محصولات بومی ازجمله برنامه‌های درنظرگرفته شده برای این دو جشنواره است.

رئیس هیئت مدیره شرکت شمیم سبز کوچان با اشاره به آغاز پروژه فرهنگی سیاحتی مجموعه گردشگری مسرور از تیرماه امسال بیان کرد: گردشگری مسرور با نکاه ساخت بزرگ‌ترین و زیباترین منطقه گردشگری در سواحل کشور و در محدوده ۳۰ هکتار از ورودی عسکر آباد تا لله وجه سر مشغول به فعالیت است.

وی با بیان اینکه ایجاد اشتغال جوانان در کنار انجام زیرساخت‌های فرهنگی با نگاه ملی و بومی از مهم‌ترین اهداف مجموعه گردشگری مسرور است گفت: در حال حاضر ۵۰ نفر نیروی کار مستقیم و ۲۰ پیمانکار در این منطقه در حال فعالیت هستند که به فضل الهی و در صورت همکاری مسؤولین و کسب مجوزها طرح‌های از پیش تعین شده شرکت، این تعداد به ۳۰۰ نفر افزایش پیدا کند.

مسرور به برنامه‌های پیش‌بینی‌شده مجموعه گردشگری مسرور در منطقه عسگرآباد دهکا اشاره کرد و گفت: ایجاد پارک آبی هم‌زمان سرپوشیده و روباز، نصب بزرگ‌ترین پرچم ساحلی کشور، رستوران‌های ساحلی و ‌جنگلی، رستوران روی آب، پیست دوچرخه برقی در جنگل و ایجاد ‌مکان‌های اقامتی ازجمله برنامه‌های درنظرگرفته شده در منطقه گردشگری عسگرآباد دهکاست.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در چند ماه اخیر در منطقه عسگرآباد دهکا بیان کرد: نصب هفت عدد برج نور ۳۰ متری برای نخستین بار در طرح ساحلی، غرس ۸۰ درخت پالم به‌عنوان بزرگ‌ترین و بیشترین تعداد درختان پالم در سواحل کشور، نصب مجهزترین دوربین‌های مداربسته جهت حفظ امنیت، نصب سیستم صوت در تمامی فاز یک، نصب سه المان لاک‌پشت خزری، نهنگ‌ها و هفت‌سین، نورپردازی محیط جنگلی، نصب بزرگ‌ترین المان‌های ساحلی، فراهم‌سازی و تسطیح ۳۰ هزار متر فضای مناسب برای پارکینگ و سهولت در آمدوشد ازجمله اقدامات صورت گرفته در منطقه گردشگری عسگرآباد است.

رئیس هیئت مدیره شرکت شمیم سبز کوچان با بیان اینکه با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته ازنظر نصب و تجهیز سازه‌ها و المان‌ها تنها در زمینه اخذ مجوزها با تأخیر مواجه هستیم گفت: طبیعی است کمافی السابق با تداوم همکاری و همراهی مسؤولان و صدور هرچه سریع‌تر مجوزها، دستمان در ارائه خدمات به مردم بازتر بوده و خدماتی درخور و شایسته به مردم فهیم ایران ارائه می‌دهیم.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2