لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=70722 شناسه خبر: 70722

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه:

کاشت نهال باعث حفظ منابع طبیعی برای آیندگان می شود

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه با اشاره به تلاش مسئولین شهرستان در زمینه درختکاری گفت: طرح کاشت نهال بسیار خوب در شهرستان اجرا شده که اینگونه طرح ها سبب حفاظت منابع طبیعی برای آیندگان می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ رحیم حیدری گلرودباری با بیان اینکه از جمله مسائلی که دین بر آن تاکید دارد، منابع طبیعی است، اظهار کرد: از منظر قرآن و فرهنگ اهل بیت، حفظ و حراست از منابع طبیعی امری ضروری است و در طبیعت هر موجود زنده ای را باید حفظ کنیم و در آموزه های دینی درخت کاری و حفظ و حراست از آن عبادت است.

  وی با تاکید بر فرهنگ سازی در حوزه حفاظت از منابع طبیعی گفت: فرهنگ سازی حفظ و حراست از منابع طبیعی بسیار مهم است و زمینه فرهنگ سازی از سنین پایه (کودکی) باید شکل بگیرد و آموزشهای لازم را فراگیرند.

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه با اشاره به تلاش مسئولین شهرستان در زمینه درختکاری افزود : طرح کاشت نهال بسیار خوب در شهرستان اجرا شده که اینگونه طرح ها سبب حفاظت منابع طبیعی برای آیندگان می شود.

حیدری با اذعان به اینکه وضعیت رودخانه ها به لحلظ وجود ماهیان ابزی مناسب نمی باشد تصریح کرد: در حال حاضر با چالش بزرگی در این بخش از حیث کاهش انواع آبزیان مواجه هستیم که می تواند زنگ خطری برای از بین رفتن اکوسیستم موجودات دریایی باشد . باید با صید اصولی و جلوگیری از ورود مواد شیمیایی و سمی به دریا و رودخانه گام بزرگی در حفظ ماهیان و چرخه طبیعی زیست آنان برداشته شود .

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2