لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=70685 شناسه خبر: 70685

وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی در آستانه اشرفیه

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی : دولت هیچ مشکلی برای تجهیز سالن ارشاد اسلامی نداشته و این قول را به مردم آستانه‌اشرفیه می‌دهم که به‌زودی این سالن تجهیز خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛عباس صالحی عصردیروز در جلسه شورای اداری شهرستان آستانه‌اشرفیه در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان با بیان اینکه استان گیلان دارای ظرفیتی است که می‌تواند برای جوانان زیادی اشتغال ایجاد کند اظهار کرد: استان گیلان دارای ظرفیت بسیار خوبی به لحاظ تأمین منابع و جاذبه گردشگری است که اگر به آن توجه شود شاهد کاهش آمار بیکاری خواهیم بود.

وی با اشاره اینکه انقلاب در این چهل سال با پیشرفت زیادی روبه بوده افزود: رئیس‌جمهور در سفر به گیلان نماینده نظام هستند و برای انجام پیگیری‌های مصوبات دولت به استان سفر کرده که امیدوارم این سفر باعث پیشرفت استان شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اذعان به اینکه مسؤولان باید در رسیدن ایران به قله‌های رفیع تلاش کنند تصریح کرد: انقلاب در این چهل سال خدمات بسیاری زیادی به جامعه ارائه کرده ولی هنوز به آن قله موردنظر نرسیده‌ایم و باید برای رسیدن به آن قله تلاش شود.

صالحی لازمه پیشرفت جامعه را توجه به علم و فرهنگ در جامعه دانست و بیان کرد: خوشبختانه بعد از گذشت چهل سال ۹۵ درصد جامعه ایرانی دارای سواد بوده که این امر می‌تواند به پیشرفت انقلاب کمک کند.

وی با بیان اینکه ۲۴ دانشگاه کشور جزو ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان هستند افزود: در این مدت شاهد پیشرفت در حوزه آموزش عالی بوده‌ایم که این امر دشمن را در رسیدن به اهدافش بازمی‌دارد.

وزیر ارشاد با تأکید بر توجه ویژه انقلاب به عدالت اجتماعی گفت: خوشبختانه در کشور شاهد پیشرفت و افزایش سواد آموزش عالی هستیم به‌طوری‌که نسبت به چهل سال گذشته با افزایش ۱۷ برابری در مردان و ۷ برابری در زنان را شاهد بوده‌ایم.

صالحی با اذعان به اینکه شرایط کشور بسیار خاص است بیان کرد : دشمنان انقلاب می‌خواهند به هر طریقی شده وحدت در جامعه را از بین برده و ‌میان مردم و مسؤولان تفرقه ایجاد کنند

وی با اشاره به پرخطر بودن سال ۹۷برای کشور گفت: مقامات آمریکایی بارها در اظهارات سال ۹۷ را پایان دوره انقلاب دانسته و از هیچ تلاشی برای اجراشدن خصومتشان دریغ نکردند ولی مردم با صبر و تلاش خود اجازه چنین کاری را به استکبار ندادند.

وزیر ارشاد اسلامی لازمه شکست توطئه‌های دشمن در کشور را ایجاد امید در جامعه عنوان کرد و افزود :کشور در آینده با توطئه‌های زیادی مواجه خواهد شد که هدف این برنامه‌ها ایجاد ناامیدی در مردم از طریق جنگ رسانه‌ای و سپس نابودی انقلاب است.

صالحی با تأکید بر اینکه اگر امید در جامعه بماند این نظام شکست‌ناپذیر خواهد بود اظهار کرد: توطئه‌های دشمن در سال ۹۸ ادامه خواهد داشت ولی مردم و ‌مسوولان با وحدت و همدلی اجازه شکست انقلاب را نخواهند داد.

وی با بیان اینکه هدف اصلی دولت استفاده درست از منابع در سال جدید است تصریح کرد: کشور در جنگ اقتصادی بوده و دشمن می‌خواهد با این ترفند مردم را بدبین کرده و به خیابان‌ها بکشاند لذا تأکید ویژه رئیس‌جمهور به استفاده صحیح از منابع موجود است زیرا در غیر این صورت با مشکل مواجه خواهیم شد.

وزیر فرهنگ ارشاد اسلامی یکی از اهداف مهم آمریکا از برگزاری نشست ورشو را همراه کردن دیگر کشورها در جنگ اقتصادی دانست و گفت: اتفاقات سال ۹۷برای کشور بسیار بد بود زیرا استکبار با ایجاد جنگ روانی فضای جامعه را از طریق فشار اقتصادی ملتهب و با برگزاری نشست ورشو سعی در افزایش این فشار را داشته است.

صالحی با اذعان به اینکه از مردم می‌خواهم در این جنگ اقتصادی دولت را همراهی کنند بیان کرد: همه مردم می‌دانند که کشور در یک جنگ اقتصادی بوده و‌ اگر مردم با دولت همکاری نداشته و وحدت در جامعه از بین برود با مشکلاتی مواجه خواهیم بود به همین منظور از مردم می‌خواهم مثل گذشته دولت را در مبارزه با این جنگ همراهی کنند.

وی با تأکید بر عدم توقف امور در کشور گفت: نباید به بهانه جنگ اقتصادی انجام امور کشور را متوقف کنیم زیرا مردم امیدشان به مسؤولان است.

وزیر فرهنگ ارشاد اسلامی با اشاره به کارهای انجام شده توسط وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی اظهار کرد: کشور ایران دارای فرهنگ غنی بوده که اگر به آن توجه و در مسیر افزایش فرهنگ گام برداریم کشور به یک آرامش خواهد رسید به همین دلیل با تلاش همکاران کارهای خوبی را در این زمینه انجام داده‌ایم.

صالحی با بیان اینکه وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی یک برنامه سه‌ساله در حوزه فرهنگ در کشور دارد افزود: وزارت ارشاد طبق برنامه سه‌ساله خود با ۱۲ استان تفاهم‌نامه همکاری امضا کرده تا از طریق منابع استانی و به‌خصوص ملی بتوان کارهای فرهنگی بسیار خوبی به لحاظ زیر بنایی انجام دهد.

وی با اذعان به اینکه اجرایی شدن شبکه ریلی رشت به آستارا موجب پیشرفت اقتصادی منطقه می‌شود تصریح کرد:یکی از مهم‌ترین اهداف سفر رئیس‌جمهور به استان گیلان افتتاح راه‌آهن رشت قزوین و کلنگ زنی شبکه ریلی رشت به آستارا است که شخص رئیس‌جمهور در دولت به‌طورجدی پیگیر انجام این کار هستند زیرا باعث پیشرفت اقتصادی استان می‌شود.

وزیر فرهنگ ارشاد اسلامی با اعلام آمادگی دولت برای اجرایی شدن بنیاد ملی معین افزود: شهرستان آستانه‌اشرفیه دارای فرهنگ غنی به لحاظ فرهنگی بوده که می‌توانیم با ایجاد فرهنگ‌سرا معین به افزایش فرهنگ در این شهرستان کمک کنیم.

صالحی اولین قدم برای اجرایی شدن بنیاد ملی معین را ایجاد مجموعه چندمنظوره عنوان کرد و گفت: از مسؤولان استانی و شهرستانی تقاضا دارم ابتدا و در اولین قدم مجموعه چندمنظوره معین را احداث و سپس با همکاری و پیگیری دولت بنیاد ملی معین ثبت شود.

وی با اشاره به تجهیز سالن اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان آستانه‌اشرفیه گفت: دولت هیچ مشکلی برای تجهیز سالن ارشاد اسلامی نداشته و این قول را به مردم آستانه‌اشرفیه می‌دهم که به‌زودی این سالن تجهیز خواهد شد.

 

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2