لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=70590 شناسه خبر: 70590

لزوم استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد در ایام نوروز برای راهنمایی مسافران و معرفی جاذبه‌های گردشگری

در جلسه ستاد تمهیدات نوروزی آستانه‌اشرفیه به لزوم استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد در ایام نوروز جهت خدمات‌دهی و راهنمایی مسافران نوروزی تأکید شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ رحیم حیدری گلرودباری ظهر امروز در جلسه ستاد تمهیدات نوروزی در سالن اجتماعات فرمانداری با بیان اینکه  در عید نوروز مسافران زیادی به شهرستان آستانه‌اشرفیه سفر خواهند کرد اظهار کرد: در شهرستان آستانه‌اشرفیه به لحاظ تأمین مرغ و گوشت مشکلی وجود ندارد که تاکنون ۲۴ هزار کیلو گوشت و ۲۵ هزار کیلو مرغ تأمین‌شده تا مردم و مسافران با مشکل مواجه نشوند.

وی با اشاره به تأمین سلامت مواد غذایی برای مردم گفت: مهم‌ترین وظیفه مسؤولین تأمین سلامت مردم به لحاظ سلامت مواد غذایی است تا مردم با مشکلاتی مواجه نشوند که برای انجام این کار تمهیدات لازم انجام‌شده است.

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه با بیان اینکه کارشناسان شبکه بهداشت برای سلامت مواد غذایی از رستوران‌ها و ‌واحدهای تولید مواد غذایی بازرسی می‌کنند تصریح کرد: وقتی یک مسافر برای مسافرت به شهرستان می‌آید نباید دغدغه سلامت به لحاظ سالم بودن مواد غذایی و رستوران‌ها داشته باشد که برای انجام این کار و‌ جلوگیری از هرگونه مشکل بازرسان ما از این مکان‌ها بازرسی‌های دقیقی به عمل می‌آورند.

حیدری لازمه پیشرفت شهرستان را توجه به اسکان مسافران نوروزی دانست و افزود: شهرستان آستانه‌اشرفیه دارای ظرفیت‌های بالایی به لحاظ جذب گردشگر است که باید مسؤولین به این مسئله توجه جدی کنند تا بتوان از این فرصت به‌درستی استفاده شود.

وی با تأکید بر اسکان مناسب مسافران نوروزی در مدارس مختلف این شهرستان بیان کرد: اگر بتوانیم برای مسافران مکان‌هایی را برای اسکان راحت فراهم کنیم قطعاً مسافران زیادی در این شهرستان جذب خواهد شد که برای انجام این امر مدارس درجه‌یک، دو و سه را برای اسکان مسافران در نظر گرفته‌ایم.

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه با بیان اینکه برای ایام نوروز باید برنامه‌های فرهنگی خوبی در شهرستان انجام شود اظهار کرد: در شهرستان صنایع‌دستی بسیاری خوبی وجود دارد که می‌توان با ایجاد نمایشگاه‌های مختلف و کارهای فرهنگی ازجمله جشنواره‌های نوروزی به جذب مسافر کمک کرد.

حیدری با اعلام آمادگی دستگاه‌های نظارتی برای نظارت بر واحدهای فروش مواد غذایی تصریح کرد: در ایام عید با توجه به آمار بالای مسافران، ممکن است عده‌ای سعی در ایجاد اختلال در نظم داشته باشند که امیدوارم طبق سال‌های گذشته این نظارت دقیق باشد تا مردم با مشکل مواجه نشوند.

وی با اشاره به حل مشکل ترافیکی در شهرستان گفت: خوشبختانه هرساله در ایام نوروز شاهد کمترین مشکل به لحاظ ترافیک بودیم که امیدوارم این روند ادامه داشته باشد.

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه با اذعان به اینکه از مسؤولین می‌خواهم در ایام نوروز از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد استفاده کنند تصریح کرد: در شهرستان سازمان‌های مردم‌نهاد خوبی فعالیت دارند که باید از آن‌ها در زمینه راهنمایی مسافران برای معرفی مکان‌های گردشگری استفاده کرد تا مسافران با مشکل مواجه نشوند.

حیدری با بیان اینکه با تلاش مسؤولین هلال‌احمر سه ایستگاه هلال‌احمر در ورودی‌های شهر مستقر خواهد شد اظهار کرد: با توجه به اینکه برای رانندگان و مسافران هر اتفاقی ممکن است بیفتد با مستقر شدن سه ایستگاه هلال‌احمر در شهرستان از این بابت هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت.

وی با تأکید بر تمهیدات انجام‌شده برای ساماندهی نمازخانه‌های ورودی شهرستان آستانه‌اشرفیه بیان کرد: ساماندهی و ارتقا نمازخانه‌های شهرستان یکی از مهم‌ترین مسائلی است که باید به آن توجه شود.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2