لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=70573 شناسه خبر: 70573

سی و هشتمین وقف گیلان با نیت فعالیت های قرآنی ثبت شد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان از ثبت سی و هشتمین وقف سال جاری در این استان با نیت فعالیت های قرآن کریم خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین ستار علیزاده در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛  اظهار کرد: سی و هشتمین وقف سال جاری در شهرستان بندرانزلی به ثبت رسید که واقف خیراندیش یک واحد آپارتمان خود را به مساحت ۷۴ متر مربع وقف برگزاری کلاس ‌های آموزش قرآن کریم وقف کرده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان ارزش این وقف را چهار میلیارد ریال عنوان و خاطر نشان کرد: این نخستین وقف شهرستان بندرانزلی در سال جاری است.

وی با بیان این که بندرانزلی ۵۵ موقوفه و ۳۲۰ رقبه دارد تصریح کرد: بیشتر نیات موقوفات این شهرستان روضه خوانی امام حسین (ع) و کمک به فقراست.
وی با اشاره به سابقه درخشان بندرانزلی در فعالیت‌ های قرآنی، اضافه کرد: یکی از نیازهای این شهرستان حمایت از فعالیت‌ های قرآنی است که وقف جدید هم با همین نگاه، نیت قرآنی دارد.

علیزاده عمل به نیات واقف را مهمترین وظیفه در اوقاف عنوان و بیان کرد: واقفان یقین داشته باشند که بر اساس نیات آنها، عمل می شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان با بیان اهمیت وقف و مشارکت در کار خداپسندانه افزود: وقف منبع و انگیزه کار نیک و تداوم خیرخواهی در بخش‌ های مختلف جامعه است که برکات آن تا ابد برای شخص واقف و جامعه، ساری و جاری خواهد بود.

بر اساس آخرین آمار، استان گیلان دارای افزون بر پنج هزار موقوفه و بیش از ۹۰۰ بقعه متبرکه است.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2