لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=70552 شناسه خبر: 70552

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری سخنران جشن فجر انقلاب در حرم مطهر

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه در حکومت دینی باید افراد با لیاقت در مسند کار باشند گفت: مسؤولان نباید با نام دین هر کاری انجام دهند زیرا این کار باعث از بین رفتن اعتماد مردم نسبت به اسلام می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ آیت‌الله رضا رمضانی  در مراسم جشن پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در حسینیه اعظم حرم مطهر سلطان سید جلال‌الدین اشرف (ع) با بیان اینکه انقلاب اسلامی مسیر جهاد را به دیگر کشورها نشان داده است اظهار کرد: انقلاب با پیروزی خود به دیگر ملت‌های آزادی‌خواه نشان داد برای مقابله و پیروز شدن در برابر استکبار باید با روحیه جهادی عمل کرد.

 

وی با تأکید بر نقش مهم انقلاب در به هم خوردن معادلات استکبار گفت: آمریکا قبل از انقلاب در ایران و خاورمیانه دارای نفوذ بسیار بالایی بود ولی با پیروزی انقلاب معادلات استکبار به هم خورد چون استکبار ‌فکر نمی‌کرد که انقلاب دینی در ایران شکل بگیرد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اذعان به اینکه بعد از انقلاب نظریه‌های مختلفی در رابطه با دلایل انقلاب در ایران مطرح شد تصریح کرد: عده‌ای در رابطه با دلایل انقلاب عوامل متعددی را ازجمله مدرنیزه کردن، مشکل اقتصادی، بی‌توجهی به دین را مطرح کردند و‌ عده‌ای گفتند این انقلاب با کمک آمریکا انجام شد که بسیار غلط است چون انقلاب بیشترین را از آمریکا خورد.

 

وی لازمه پیشرفت جامعه را خودکفایی در عرصه‌های مختلف دانست و افزود: آمریکا با اعمال تحریم‌های شدید سعی در از بین بردن انقلاب و عدم پیشرفت کشور داشت ولی مردم ما عاشق پیشرفت علم هستند ولی به هر قیمتی ازجمله ذلت حاضر نیستند این پیشرفت حاصل شود.

 

رمضانی با اشاره به دستاوردهای انقلاب در این ۴۰ سال گفت: انقلاب در این ۴۰ سال در عرصه‌های فرهنگی، نظامی، هسته‌ای و نانوتکنولوژی دستاوردهای زیادی داشت که مهم‌ترین آن عزتمندی ملت ایران است که باید به آن توجه شود.

وی با بیان اینکه دانش هسته‌ای خط قرمز نظام است تصریح کرد: دانش هسته‌ای باعث اقتدار و عزتمندی انقلاب شده است و برای به دست آوردن این دانش شهدای زیادی داده‌اند.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2