لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=70310 شناسه خبر: 70310

۱۰۰۰ واحد مسکن مددجویی تا پایان امسال در گیلان واگذار می‌شود

مدیرکل کمیته امداد گیلان با اشاره به واگذاری هزار واحد مسکونی به مددجویان این نهاد با همکاری سپاه تا پایان امسال گفت:‌ برای ساخت این واحدها ۳۸ میلیارد تومان اعتبار هزینه می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ عباس اهرابی اظهار کرد: تا پایان امسال عملیات ساخت و تکمیل حدود هزار واحد مسکونی ویژه مددجویان کمیته امداد گیلان با صرف اعتباری بالغ بر ۳۸ میلیارد تومان به پایان می‌رسد و به صاحبان آنان در اقصی نقاط استان تحویل داده می‌شود.

اهرابی زیربنای این واحدها را در مجموع ۱۲ هزار و ۷۵۶ متر مربع اعلام کرد و گفت:‌ ساخت مسکن برای مددجویان تحت پوشش و محرومان یکی از اولویت‌های کمیته امداد گیلان است به طوری‌که برای اجرایی کردن آن با سایر نهادها نظیر سپاه قدس گیلان تفاهم‌نامه همکاری منعقد می‌کند.

وی فراهم آوردن یک سرپناه مناسب برای مددجویان کمیته امداد گیلان را یکی از مؤلفه‌های مهم در مسیر توانمندسازی خانوارهای تحت پوشش دانست و افزود: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی و با تشکیل کمیته امداد تاکنون خدمات ارزنده‌ای در بسیاری از حوزه‌ها به افراد محروم جامعه ارائه شده است.

مدیرکل کمیته امداد گیلان با بیان اینکه در ایام هفته دولت امسال ۴۷۲ واحد مسکونی به صاحبان آنان در گیلان تحویل داده شد بیان کرد:‌ برای ساخت و اتمام این تعداد از پروژه‌های عمرانی مسکونی هزینه‌ای بالغ بر ۱۴ میلیارد و ۳۹۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اعتبار صرف شده است.

اهرابی ضمن برشمردن تعداد واحدهای مسکونی در حال ساخت گیلان به همکاری مشترک سپاه قدس گیلان و کمیته امداد اشاره کرد و افزود: هم‌اکنون ۲ هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی در حال ساخت در استان وجود دارد که‌ هزار و ۲۷ عدد از این واحدهای مسکونی روستایی توسط سپاه قدس گیلان احداث می‌شود.

وی همکاری مشترک و دوطرفه سپاه قدس گیلان و کمیته امداد را زمینه‌ساز وقوع تحولات مثبت در این استان دانست و تصریح کرد: همزمان با فرا رسیدن ایام بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی تعداد ۲۱۹ واحد مسکونی با مشارکت خیران مسکن‌ساز گیلان افتتاح و به صاحبان آن‌ها واگذار می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد گیلان واحدهای مسکونی قابل بهره‌برداری دهه فجر در مناطق روستایی را ۹۲ واحد اعلام کرد و افزود:‌ از مجموع ۲۱۹ واحد مسکونی ۱۲۷ واحد در مناطق شهری گیلان قرار دارد که به خانواده‌های محروم و مددجویان تحت پوشش کمیته امداد تحویل داده می‌شود.

انتهای پیام/تسنیم


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2