لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=70291 شناسه خبر: 70291

‌طرح سئوال از وزیر جهاد کشاورزی فردا دوباره در مجلس مطرح می‌شود‌

عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به مطرح شدن مجدد طرح سئوال از وزیرجهاد کشاورزی گفت: عملکرد ضعیف شرکت‌های اقماری تحت امر جهاد کشاورزی در تأمین گوشت قرمز و مرغ از محورهای این طرح است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی با خبرنگار ما با اشاره به طرح سوال از وزیر جهادکشاورزی اظهار کرد: طرح سئوال از وزیر جهاد کشاورزی یکشنبه این هفته در مجلس مطرح می‌شود و یکی از محورهای اصلی آن نیز عملکرد ضعیف شرکت‌های اقماری تحت امر این وزارتخانه در حوزه تنظیم بازار و تأمین گوشت قرمز و مرغ است.

وی با بیان اینکه طرح سئوال از حجتی سال گذشته نیز در مجلس مطرح شده بود عنوان کرد: واردات بی‌رویه برنج،‌ عملکرد ضعیف در حوزه مرکبات و چای داخلی همچنین عدم ساماندهی ناظران چای از مواردی است که وزیر جهاد کشاورزی در مورد آنان کارکرد قابل قبولی ندارد.

اسدالله عباسی قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های حجتی در مورد فعالیت شرکت بازرگانی و تنظیم بازار گوشت قرمز و مرغ را مورد اشاره قرار داد و گفت: قرار بود تمامی این سئوالات قبلاً در صحن علنی مجلس مطرح شود که به دلیل مشغله مجلس به این هفته موکول شد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس پاسخ‌ قانع کننده وزیر جهاد کشاورزی به سئوالات مطرح شده نمایندگان را خواستار شد و تصریح کرد: در طول یکسالی که از احتمال استیضاح وزیر جهاد کشاورزی در مجلس می‌گذرد هیچ حرکت مثبتی از سوی وی جهت اصلاح ساختارها و ساماندهی محصولات کشاورزی مشاهده نشد.

وی در مجلس به مشکلات عدیده باغداران و کشاورزان برنجکار شمالی به ویژه در گیلان اشاره کرد و اظهار داشت: کشاورزان و تولیدکنندگان مرکبات از سال گذشته با چالش‌های زیادی مواجه شده‌اند اما وزارت جهاد کشاورزی از آنان حمایت نکرده است.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی  تنظیم بازار در حوزه گوشت قرمز و مرغ و نابه‌سامانی‌های زیادی که در این حوزه به وجود آمده را متذکر شد و عنوان کرد:‌ اگر وزیر جهاد کشاورزی به مجموعه این سئوالات جواب‌های قانع کننده‌ای ندهد مجلس نیز در مورد ادامه کار وی تصمیم دیگری خواهد گرفت.

انتهای پیام/تسنیم


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2