لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=70275 شناسه خبر: 70275

قالیباف در دانشگاه گیلان:

ضعف‌های اقتصادی ناشی از بی‌لیاقتی برخی مسؤولان است/ FATF؛ ساختاری آمریکایی است برای کنترل جهان

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه ضعف‌های اقتصادی ناشی از بی‌لیاقتی برخی مسؤولان است، گفت: برخی مسؤولان کار می‌کنند اما چون توانایی ندارند کار را به‌ خوبی انجام دهند، هیچ نتیجه‌ای از آن گرفته نمی‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ محمدباقر قالیباف امروز در مراسم گرامیداشت چهلمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و افتتاحیه اندیشکده مطالعات راهبردی گیلان در تالار حکمت دانشگاه گیلان، با اشاره به فراز و نشیب‌های انقلاب اسلامی پس از چهل سال اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران در کنار موفقیت‌های خود ضعف‌های نیز داشته که باید برای برون‌رفت از آن‌ها تلاش بیشتری شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به پیروی انقلاب اسلامی از مکتب اسلام و تمایز آن با سایر انقلاب‌های جهان افزود: انقلاب اسلامی در برابر همه مظلومان مسؤول است و اینکه گفته می‌شود اول باید صف گوشت را حل کرد و بعد به فکر سایر ملل بود، فرار به جلو است.

وی با بیان اینکه ضعف‌های اقتصادی موجود در کشور نشئت‌گرفته از بی‌لیاقتی مسؤولانی است که در گذشته و حال به آن دامن زده‌اند، گفت: انقلاب اسلامی بدواً نیازمند یک الگوی مدیریتی صحیح برای برون‌رفت از مشکلات و سپس الگو دادن به سایر ملت‌ها ‌است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه ما پذیرفته‌ایم که برای خدمت به مردم هزینه داده و خود را ایثار کنیم، افزود: آنچه در انقلاب اسلامی موجب پیشرفت می‌شود، شعار و کلام صرف نیست بلکه عمل صحیح است.

قالیباف با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب برای کار خوب گفت: برخی از مسؤولان کار می‌کنند اما چون توانایی ندارند که کار را به‌خوبی انجام دهند، هیچ نتیجه‌ای از آن منتج نمی‌شود.

وی با اشاره به ضعف‌های اجتماعی موجود در کشور بیان کرد: مشکلات و‌ ناهنجاری‌های اجتماعی باید در حوزه و دانشگاه تعیین تکلیف شوند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به ورود خود به پلیس و نهادینه کردن خدمت به مردم در آن، خاطرنشان کرد: اولویت ما در پلیس خدمت به مردم بود و این را که از وقت و استعداد پلیس بکاهیم و صرفاً امنیت فلان سفارتخانه را تأمین و یا صرفاً در سایر بخش‌ها خود را هزینه کنیم، نمی‌پذیرفتم.

 لزوم زدوده شدن فرهنگ مدیریت لیبرالیستی در کشور

قالیباف با اشاره به وجود فساد در برخی ادارات و سازمان‌ها و لزوم مبارزه با آن گفت: دستگاه‌های نظارتی باید با فساد مبارزه کنند اما خود فساد مطلبی دارد که معادل آن بی‌لیاقتی مدیران است.

وی با بیان اینکه در نظام اسلامی نمی‌شود شخصی تا ساعت اداری در محل کار و پس‌ از آن در پشت میز شرکت خود بنشیند، گفت: چنین رفتاری، مدیریت لیبرالیستی است و‌ باید از فرهنگ کشور زدوده شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه نفت برای ایران در کنار تهدیدات یک فرصت هم هست، افزود: متأسفانه پیوسته نفت برای ایران یک تهدید بوده، در حالی‌که زمانی تولید و‌ یا فروش نفت کم بود، اقتصاد مردمی و شکوفاتر بوده چون دخالت دولت کمتر بوده است.

قالیباف با تأکید بر اینکه دانشگاه باید در مباحث مختلف ورود کند، تصریح کرد: در بسیاری از مباحث از جمله اقتصاد، پارادایم انقلابی و مردم‌محور وجود ندارد و این دانشگاه و حوزه است که باید در آن وارد شود و از ظرفیت جوانی، علم، عقلانیت و تجربه آن‌ها استفاده کند.

وی با بیان اینکه هرکسی که دوستدار نظام باشد مسائل مهم و ملی را به یک یا دوقطبی پوچ و دودستگی غیرعقلانی تبدیل نمی‌کند، گفت: کارشناسی ما در امور باید مبتنی بر عقلانیت باشد و در آن استقلال، مبارزه با ظلم و توجه به باورهای اعتقادی و اسلامی مبتنی بر عقل باشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به فرمایش امام خمینی (ره) در زمان جنگ تحمیلی مبنی بر اینکه راه قدس از کربلا می‌گذرد گفت: راهبرد جمهوری اسلامی همیشه بلند بوده و هژمونی آمریکا و استکبار را در هم می‌شکنیم و این قدرت راهبردی بلند باید در جنگ اقتصادی هم وجود داشته باشد.

گفتمان نواصولگرایی با ظالم کنار نخواهد آمد

قالیباف با اشاره به گفتمان نواصولگرایی بیان کرد: کسی که در این نوع گفتمان حضور دارد با ظالم کنار نخواهد آمد و در اصول اولیه مشترک بوده، اما ممکن است در انتخاب ابزارها متغیر عمل کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه در جامعه برخی انقلابی، برخی ضدانقلاب و برخی دیگر مایل نیستند برای انقلاب هزینه دهند، بیان کرد: اینکه گفته می‌شود بخشی از فعالان در جامعه خاکستری هستند صحیح نیست، بلکه آن‌ها مایل نیستند برای نظام خود را هزینه کنند که باید آن‌ها را نیز با اصلاح مدیریتی با کاروان خود همراه کرد.

وی با تأکید بر اینکه تسویه‌حساب شخصی با هیچ‌کسی ندارم، تصریح کرد: کسی که انقلاب را قبول داشته و پایبند به منویات رهبری است، حتی مخالف با مشی سیاسی من باشد از آن در کادر مدیریتی خود استفاده می‌کنم، چنانکه در دوران مسؤولیتی در شهرداری تهران مدیر منطقه‌ای را که مخالف با مشی سیاسی من در برهه‌ای بود، عزلش نکردم و با او فعالیت را از سر گرفتند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بر ضرورت تلاش‌ برای ورود افراد نخبه و متعهد به مجلس شورای اسلامی تأکید کرد و افزود: مجلس در رأس امور بوده و کسی که در آن ورود می‌کند، برای وضع قانون و نظارت بر حسن اجرای آن قسم یاد می‌کند که از این‌رو مجلس بسیار مهم است.

اجرا نشدن سیاست‌های کلی نظام

قالیباف با اشاره به گزارش تخلفات عدیده در کشور که چند روز پیش از سوی دیوان محاسبات ارائه شد، گفت: نمایندگان مجلس باید بر حسن اجرای قانون و تخلفاتی که در کشور صورت می‌گیرد نظارت اساسی و متخصصانه داشته باشد.

وی با بیان اینکه بسیاری از سیاست‌های کلی نظام اجرا نشده و تنها بایگانی‌ شده‌اند، گفت: رهبر معظم انقلاب جدیداً تأکید داشتند تا مجمع تشخیص بر سیاست‌های کلان ابلاغی نظارت مستمر و مؤثری داشته باشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه آمریکا لحظه‌شماری ساقط شدن نظام را در امروز و یا فردا می‌کند، افزود: آمریکا از ضعف‌های که برخی‌ها در داخل از جمله در بخش‌های اقتصادی بر کشور حاکم می‌کنند، سوء استفاده کرده و تلاش می‌کند تا جمهوری اسلامی را در اولین فرصت ساقط کند.

FATF مدلی از ساختار آمریکایی برای کنترل جهان است

قالیباف با اشاره به مطرح‌شدن CFT و پالرمو به عنوان لوایح FATF گفت: این لوایح با حق شرط‌های مطروحه قابل دنبال شدن هستند، اما آنچه آن‌ها را با مبانی و اساس انقلاب و نظام با مشکلات و چالش‌های عظیم همراه می‌کند، FATF است.

وی با اشاره به اینکه آمریکا پس از ۱۱ سپتامبر تلاش کرده تا خارج از سازمان ملل نظم نوین جهانی را دنبال کند، گفت: FATF در قالب یک سمن بین‌المللی در تلاش است تا کشوری را که همراه مواضع آمریکا است، امن و کشورهایی را که با آمریکا نیستند، در این میدان مبارزه ناامن جلوه دهد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه FATF مدلی از ساختار آمریکایی برای کنترل جهان است، افزود: ما باید روش خود را برای مبارزه با این نوع طرح دنبال کنیم که جای بحث کردن آن‌ها نیز در دانشگاه است و نباید با این‌گونه از مواضع، سیاسی و جناحی برخورد کرد.

به گزارش فارس، در پایان این مراسم اندیشکده راهبردی استان گیلان توسط شورای راهبری بسیج اساتید گیلان با حضور قالیباف و‌ مسؤولان دانشگاه گیلان افتتاح شد.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2