لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=70139 شناسه خبر: 70139

قیمت مرغ در بازار شب عید گیلان افزایش پیدا نمی‌کند

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان‌ با تأکید بر عدم افزایش قیمت مرغ در بازار شب عید این استان گفت:‌ بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلو مرغ برای مصرف‌کننده ۱۲ هزار تومان تعیین شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ حجت علی اکبرنژاد در گفت‌وگویی اظهار کرد: بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلو مرغ برای مصرف‌کننده ۱۲ هزار تومان تعیین شد و قرار است با انجام رصد‌های مستمر توسط بازرسان از هرگونه افزایش قیمت مرغ در بازار شب عید استان گیلان جلوگیری به عمل آید.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان روند تولید مرغ را در واحدهای مرغداری‌ استان بسیار مطلوب ارزیابی کرد و افزود: در صورت افزایش تولید مرغ‌ در واحدهای تولیدی، علاوه بر اینکه هیچ افزایش قیمتی در بازار شب عید گیلان رخ نمی‌دهد بلکه حتی امکان کاهش قیمت مرغ  هم دور از انتظار نیست.

علی اکبرنژاد با تأکید بر اینکه ستاد تنظیم بازار با جدیت تمام روند عرضه و تقاضای مرغ در سطح فروشگاه‌های استان گیلان را مورد پایش قرار می‌دهد بیان کرد : حمایت مؤثر از حقوق تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان همواره از اولویت‌های راهبردی سازمان جهاد کشاورزی گیلان بوده است.

وی با اعلام اینکه فرآیند جوجه‌ریزی برای تأمین مرغ مورد نیاز بازار شب عید از هم‌اکنون توسط مرغداری‌های استان گیلان آغاز شده است افزود: هیچ مشکلی در حوزه تولید مرغ وجود ندارد علاوه بر این نهاده‌های لازم نیز به مقدار کافی بین مرغداری‌های استان گیلان توزیع شده است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان از کشتار روزانه حدود ۵۰۰ تن مرغ در این استان خبر داد و تصریح کرد: از این مقدار مرغ کشتار شده حدود ۲۴۰ تا ۲۵۰ تن جهت مصرف در داخل گیلان توزیع می‌شود و مابقی در خارج استان به ویژه در سطح بازار بزرگ تهران توزیع می‌شود.

علی اکبرنژاد با اشاره به اینکه در ۶ ماهه دوم امسال تاکنون ۱۱ هزار تن نهاده‌های دامی بین تولیدکنندگان توزیع شده است عنوان کرد: ۱۱ هزار تن نیز از امروز بین مرغداری‌هایی که امسال بیشترین سطح همکاری‌ متقابل با جهاد کشاورزی گیلان و ستاد تنظیم بازار داشتند توزیع می‌شود.

وی توزیع مرغ با حداکثر قیمت ۱۲ هزار تومان در هر کیلوگرم توسط مرغداری‌ها را ملاک ستاد تنظیم بازار گیلان برای توزیع نهاده‌‌ها اعلام کرد و گفت: در ارتباط با گوشت قرمز هم ستاد تنظیم بازار همچنان در حال واردات این فرآورده و توزیع آن در سطح فروشگاه‌ها با همکاری سازمان صمت است.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2