لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=70137 شناسه خبر: 70137

رئیس شورای اسلامی شهر آستانه اشرفیه خبر داد:

تشکیل نخستین‌شورایاری مناطق دوازده گانه آستانه اشرفیه

رئیس شورای اسلامی شهر آستانه اشرفیه با بیان اینکه سعی بر این داریم تا هر منطقه ای از مشورت های شورای آن محل استفاده کنیم گفت: شهر آستانه اشرفیه با وسعت چهارده کیلومتر و با جمعیت بیش از چهل هزار نفری دارای دوازده محله بوده که شورای اسلامی شهر با عنایت به نامه وزیر کشور و تبصره های ۲ و۳ ماده ۴ قانون تعاریف تقسیمات کشوری تصمیم گرفت در متاطق دوازده گانه شهر آستانه اشرفیه شورایارهایی برای نخستین بار ایجاد کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛  ابراهیم نجفی اسپیلی در گفت و گو با خبرنگاران‌ با اشاره به نقش موثر مردم در تصمیم سازی های گروهی اظهار کرد: برای پیشرفت هر مجموعه ای باید از ظرفیت مردم به درستی استفاده کرد به همین دلیل سعی داریم‌ با تشکیل شورایاری در مناطق ۱۲ گانه از ظرفیت مردم در مدیریت شهری و تصمیم سازی گروهی استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه سعی بر این داریم تا هر منطقه ای از مشورت های شورای آن محل استفاده کنیم گفت: شهر آستانه اشرفیه با وسعت چهارده کیلومتر و با جمعیت بیش از چهل هزار نفری دارای دوازده محله بوده که شورای اسلامی شهر با عنایت به نامه وزیر کشور و تبصره های ۲ و۳ ماده ۴ قانون تعاریف تقسیمات کشوری تصمیم گرفت در متاطق دوازده گانه شهر آستانه اشرفیه شورایارهایی برای نخستین بار ایجاد کند.

رئیس شورای اسلامی شهر آستانه اشرفیه لازمه آرامش جامعه را مشارکت مردم در کارها دانست و افزود: مردم ما اگر بدانند که مسوولان‌دارند برای رفاه جامعه تلاش و در تصمیم گیری و مدیریت شهری از نظرات آن ها استفاده می کنند خودشان را جزئی از جامعه دانسته و با امید بیشتری یه زندگی خود ادامه می دهند.

نجفی با اشاره به شرایط و ضوابط شورایاری محلات گفت: داوطلبان شورایاری مناطق دوازده گانه باید دارای ۳ شرط سواد خواندن و نوشتن، سکونت در همان محل و سن حداقل بیست سال را دارا باشند در غیر این صورت نمی توانند خود را کاندید کنند.

وی با اذعان به اینکه افراو واجد شرایط باید توسط اعضا شورا اسلامی آستانه اشرفیه بررسی شوند بیان کرد: پس اینکه ثبت نام داوطلبان انجام شد این افراد توسط ۵ عضو شورا بررسی و سپس رای گیری بین داوطلبین هر محل انجام گرفته و شورایارهای محلات انتخاب می شوند.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2