لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=70030 شناسه خبر: 70030

رئیس بنیاد مستضعفین انقلاب اسلامی مطرح کرد:

اهدا۷۳ هزار سند به مساحت ۲۲ هکتارزمین به مردم در سراسر کشور

رئیس بنیاد مستضعفین انقلاب اسلامی با اشاره تعداد اسناد اعطاشده به مردم گفت:هدف بنیاد مستضعفین اعطا این اسناد به مردم برای رفع محرومیت‌زدایی است که تاکنون ۷۳ هزار سند به مساحت ۲۲ هکتار زمین به مردم در سراسر کشور اعطاشده و امیدواریم این تعداد افزایش پیدا کند زیرا در این صورت می توان اشتغال را در جامعه افزایش داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛

 رئیس بنیاد مستضعفین انقلاب اسلامیعصر امروز در مراسم اهدا اسناد املاک علوی به مردم گیلان در حرم مطهر شهدای این شهرستان اظهار کرد: از زمان حضور بنده در بنیاد مستضعفین انقلاب تاکنون شش هزار سند املاک علوی به مردم استان گیلان اعطا شد که ۹۸ درصد آن بلاعوض بوده است.

محمد سعیدی کیا با تأکید بر لزوم توجه مردم برای دریافت این اسناد گفت: هدف بنیاد مستضعفین اعطا این اسناد به مردم برای رفع محرومیت‌زدایی است که تاکنون ۷۳ هزار سند به مساحت ۲۲ هکتار زمین به مردم در سراسر کشور اعطاشده و امیدواریم این تعداد افزایش پیدا کند.

وی با اذعان به اینکه این بنیاد برای تولید اشتغال مبلغ ۲۰ میلیارد وام یارانه دار به مردم از طریق بانک سینا اعطا کرده تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین اهداف ما در بنیاد تولید اشتغال برای جوانان است و به همین منظور به هر استان ۲۰ میلیارد تسهیلات با سود ۱۸ درصد پرداخت می‌شود که امیدواریم کمکی برای تولید اشتغال باشد.

رئیس بنیاد مستضعفین انقلاب اسلامی با اعلام افزایش مبلغ وام یارانه دار در استان گیلان افزود: اگر می‌خواهیم یک جامعه پیشرفت کند باید به مسئله اشتغال توجه جدی شود به همین دلیل در سال ۹۵ بیست میلیارد، ۹۶ بیست میلیارد و در سال جاری بیست‌وپنج میلیارد تومان وام یارانه دار به این استان تعلق‌گرفته است.

سعیدی کیا یکی از اهداف ارائه وام یارانه دار به استان‌های شمالی را احیا ماهیان خاویاری عنوان کرد و گفت: متأسفانه در این چند سال به ماهی خاویار که در استان‌های مازندران، گلستان و گیلان، توجه جدی نشده و سعی بر این است با ارائه این خدمات به مردم کمک کنیم این صید احیا شود.

وی با بیان اینکه تاکنون ۸۵ طرح در روستاها تصویب‌شده اظهار کرد: اگر می‌خواهیم از مهاجرت روستاییان به مناطق شهری جلوگیری شود باید در این مناطق اشتغال ایجاد شود به همین منظور بنیاد مستضعفین انقلاب اسلامی تاکنون ۸۵ متر راه در روستاهای استان‌های شمالی تصویب و با مبلغ ۳۶ میلیارد تومان اجرایی کردیم تا بتوانیم از مهاجرت مردم روستا به شهر جلوگیری شود‌.

رئیس بنیاد مستضعفین انقلاب اسلامی با تأکید بر اقتصادی بودن طرح در روستاها بیان کرد: طرح‌هایی که متقاضیان ارائه می‌دهند باید حتماً دارای توجیه اقتصادی و دارای تضمین لازم باشد ولی برای سهولت در کارها تضمین‌ها را ساده کرده‌ایم.

سعیدی کیا با اذعان به اینکه کارشناسان بنیاد علوی توجه ویژه‌ای به طرح‌های تصویب‌شده دارند خاطرنشان کرد: طرحی که در روستا تصویب می‌شود حتماً باید اجرایی شده و نباید آن را رها کرد به همین دلیل کارشناسان این بنیاد به‌طور دقیقی پیشرفت طرح‌ها را زیر نظر دارند.

وی لازمه محرومیت‌زدایی را توجه به زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی دانست و تصریح کرد: با همکاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی سعی داریم در مناطق محروم واحدهای کوچک درمانی را احداث کرده و از این طریق بتوانیم به رفع محرومیت‌زدایی کمک کنیم.

به گزارش آستان خبر در راستای اجرای طرح محرومیت‌زدایی، بنیاد مستضعفین ضمن‌ اهدای ۷۰۰ سند املاک علوی به مردم گیلان، ۶ هزار و ۴۰۰ مورد از اراضی بنیاد علوی به ابعاد ۲ میلیون و ۲۱۵ هزار و ۴۱۳ مترمربع به ارزش ۲ هزار و ۶۲۱ میلیارد ریال در استان گیلان، ۷ زمین چمن مصنوعی به ارزش ۱ میلیارد و ۵۰ میلیون ریال و کمک به احداث دو باب مسجد به ارزش ۴۰۰ میلیون ریال و وقف عرصه یک باب مسجد جامع در شهرستان چابکسر به ارزش ۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال توسط این بنیاد احداث‌شده است.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2