لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=69764 شناسه خبر: 69764

عضو کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس شورای اسلامی مطرح کرد

لزوم ساخت کلینیک تخصصی در آستانه‌اشرفیه/ سطح درمانی گیلان از متوسط کشوری پایین‌تر است

عضو کمیسیون بهداشت درمان و آموزش پزشکی مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت بهداشت و درمان در استان گیلان گفت: به دلیل سرسبزی استان گیلان این تفکر در کشور وجود دارد که این استان ازلحاظ بهداشتی و درمان هیچ مشکلی ندارد درحالی‌که با توجه به آمار این استان از متوسط کشوری در حوزه بهداشت و سلامت پایین‌تر بوده است.

محمدحسین قربانی امشب در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ یکی از مزیت‌های سفر معاون درمان وزیر بهداشت را شناسایی مشکلات در استان گیلان برشمرد و اظهار کرد: ما بارها در تریبون‌های مختلف از کمبود امکانات درمانی در استان گیلان گفتیم ولی برای دوستان غیرقابل‌باور بود اما خوشحالم که با این سفر این مشکلات شناسایی شد.

وی با اشاره به حل این مشکلات توسط وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: تا زمانی که یک مشکل شناسایی نشود نمی‌توان  آن را حل کرد لذا امیدوارم با انجام این سفر و با کمک همکاران ما در مجلس و وزارت بهداشت بتوانیم این مشکلات را حل کنیم.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس شورای اسلامی با اذعان به اینکه استان گیلان از لحاظ بهداشت و درمان از متوسط کشور هم پایین‌تر است افزود: نباید سر سبزی استان گیلان این تفکر را در بین مسؤولان ایجاد کند که این استان در بهترین شرایط درمانی قرار دارد لذا امیدواریم این سفر بتواند مظلومیت استان گیلان را نشان دهد.

قربانی با تأکید بر لزوم ساخت کلینیک تخصصی در استان گیلان تصریح کرد: مسؤولان در وزارت بهداشت در سفر پیشین این قول را دادند که طی سه الی چهار ماه آینده کلینیک تخصصی در آستانه‌اشرفیه افتتاح شود اما با بی‌تدبیری پیمانکار این اتفاق نیفتاد ولی امیدواریم که بعدازاین سفر این کلینیک تا پایان سال افتتاح شود.

وی با بیان اینکه اقدامات خوبی در بیمارستان کوثر انجام شد اما انتظار ما از دانشگاه علوم پزشکی بالاتر است گفت: در بیمارستان کوثر اقدامات خوبی انجام شد، این بیمارستان از تک تخصصی خارج و به بیمارستان چند تخصصی تبدیل شد اما اگر به گزارش آن توجه شود در شرایط بحرانی به مشکل خواهیم خورد.

عضو کمیسیون بهداشت درمان و آموزش پزشکی مجلس شورای اسلامی با اذعان به فرسوده بودن بیمارستان کوثر بیان کرد: بیمارستان کوثر باسابقه ۳۸ ساله خود از رده خارج‌شده اما ما این آمادگی را داریم که اگر هیئت‌امنای حرم مطهر سلطان سید جلال‌الدین اشرف یک زمین پنج هزار متری را به ما دهند ما یک بیمارستان جنران ساخته و به مردم این شهر خدمتی کرده باشیم.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2