لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=69742 شناسه خبر: 69742

مجلس از جمعیت هلال‌احمر حمایت می‌کند/کمبود جمعیت داوطلب هلال‌احمر در گیلان

رئیس فراکسیون هلال‌احمر مجلس شورای اسلامی با اشاره نگاه ویژه مجلس به جمعیت هلال‌احمر گفت: وظیفه هلال‌احمر خدمات‌رسانی و امداد به مردم است به همین منظور نمایندگان در مجلس شورای اسلامی توجه ویژه‌ای دارند تا دولت توجه ویژه‌ای به جمعیت هلال‌احمر داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ رئیس فراکسیون هلال‌احمر مجلس شورای اسلامی ظهر امروز در مراسم گرامیداشت هفته داوطلب جمعیت هلال‌احمر در سالن اجتماعات اداره هلال‌احمر این شهرستان با اشاره به جایگاه هلال اظهار کرد: جمعیت هلال‌احمر یک جمعیت غیردولتی بوده و در عرصه‌های مختلف همواره به مردم خدمت می‌کند تا در مشکلات باری را از دوششان بردارد.

نگاه سیاسی مانع پیشرفت هلال‌احمر

محمدحسین قربانی یکی از موانع عدم پیشرفت در هلال‌احمر را نگاه سیاسی عنوان کرد و افزود: متأسفانه امروزه در کشور شاهد نگاه سیاسی به هلال‌احمر هستیم‌ و تا زمانی که این نگاه به هلال‌احمر باشد این جمعیت به‌سختی به کار خود ادامه می‌دهد.

 وی با اذعان به اینکه نگاه مجلس به هلال را همواره حمایتی است بیان کرد: همکاران ما در فراکسیون هلال‌احمر در مجلس همواره سعی بر این دارند تا در بودجه دولت توجه ویژه‌ای به این جمعیت شود تا این قشر از جامعه بی‌دغدغه به فعالیت خود ادامه دهد.

نماینده مردم‌ آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر ظرفیت بالای جمعیت هلال‌احمر در کشور گفت: جمعیت هلال‌احمر از جوانان و ظرفیتی برخوردار است که می‌تواند در آرامش جامعه مؤثر باشد لذا مسؤولان باید توجه ویژه‌ای به این جمعیت داشته باشند.

کمبود جمعیت داوطلب هلال‌احمر در گیلان

قربانی لازمه افزایش سهمیه داوطلب در شورای کشور را افزایش جمعیت هلا‌ل‌احمر در کشور دانست و تصریح کرد: متأسفانه در استان گیلان‌ جمعیت داوطلب هلال‌احمر از بعضی استان‌ها کمتر بوده به همین دلیل سهمیه ما در کشور با کاهش روبه‌رو بوده است لکن اگر می‌خواهیم این سهمیه در کشور افزایش پیدا کند باید تلاش بیشتری کنیم.

رئیس فراکسیون هلال‌احمر مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت اعتماد مردم به جمعیت هلال‌احمر گفت: باور مردم بزرگ‌ترین سرمایه هلال‌احمر است بنابراین ضروری است تا خدمات این جمعیت را به مردم بیشتر بشناسانیم.

وی با بیان اینکه در عرصه حمایت گام‌های خوبی برای این جمعیت برداشته‌شده افزود: با توجه به نقش مهم این جمعیت برای خدمات‌رسانی به مردم، مجلس در عرصه قانون‌گذاری و تخصیص منابع گام‌های خوبی برداشته است.

قربانی با تأکید بر روند پیشرفت هلال‌احمر در استان گیلان گفت: خوشبختانه با تلاش و حضور فعال این جوانان روند در هلال‌احمر روند رو به رشدی داشته و به موفقیت‌هایی رسیده‌ایم.

عضویت قهرمان کاراته جهان به جمعیت هلال‌احمر

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال‌احمر استان گیلان نیز در این مراسم با اشاره به کم‌تحرکی در بین جوانان کشور اظهار کرد: زندگی امروزی یک زندگی ماشینی بوده و این مسئله به یک معضل برای جامعه تبدیل‌شده که باید با درایت مسؤولان مشکل کم‌تحرکی حل شود.

بهزاد پرستش با تأکید بر نقش مؤثر داوطلبان جمعیت هلال‌احمر در جامعه گفت: جمعیت هلال‌احمر از جوانانی برخوردار است که با تمام توان خود در خدمت این مردم و کشور بوده و در مشکلات همواره کنار مردم هستند.

وی با اذعان به اینکه داوطلبان جمعیت هلال همواره در عرصه‌های مختلف در خدمت نظام و مردم بودند تصریح کرد: از دوران دفاع مقدس تا به الآن جمعیت هلال‌احمر در همه مشکلات در خدمت مردم و نظام هستند تا باری را از دوش مردم این کشور بردارند.

به گزارش فارس، در پایان این مراسم از برگزیدگان جمعیت هلال‌احمر شهرستان آستانه‌اشرفیه تجلیل و فاطمه قاسمی و سارا بهمنیار نفر سوم مسابقات قهرمانی کاراته جهان به عضویت این جمعیت درآمدند.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2