لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=69648 شناسه خبر: 69648

ساخت ۵۲ مسکن محرومین در آستانه‌اشرفیه بدون کمک نهادهای دولتی

برای رفع محرومیت‌زدایی تاکنون ۱۰ واحد مسکن محرومین توسط سپاه ناحیه آستانه‌اشرفیه ساخته و مقرر شد تا پایان سال ۴۲ مسکن دیگر با مبلغی حدود ۵۰ میلیون تومان ساخته تا از این طریق افراد بی‌بضاعت خانه‌دار شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه ظهر امروز در مراسم افتتاح مسکن محرومین این شهرستان با تأکید بر توجه به گروه‌های مردمی در هر انقلاب اظهار کرد: در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همه مردم دارای حقوق و حاکمیت هستند لذا همه مسؤولان نظام باید برای برآورده کردن این حق تلاش کنند.

ساخت مسکن برای محرومان نیاز اساسی جامعه

رحیم حیدری گلرودباری با اشاره به اینکه برای ساخت مسکن محرومین‌ گام‌های اساسی برداشته‌شده گفت: اگر می‌خواهیم خانواده‌های ما در جامعه مفید و بی‌دغدغه به زندگی خود بپردازند باید دارای یک سرپناه برای زندگی کردن داشته باشند که در همین‌ راستا گام‌های اساسی برداشته‌شده است.

وی ساخت مسکن محرومین را از  نیازهای اساسی جامعه دانست و افزود: بسیاری از افراد در جامعه هستند که به دلایل مختلف ازجمله مشکلات مالی توان ساخت، اجاره و یا خریدن خانه را ندارند ولی می‌توان با ساخت  مسکن محرومین، آشیانه‌ای برای این افراد تهیه کرد.

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه با تأکید بر لزوم توجه مسؤولان به افراد مستضعف تصریح کرد: یکی از راه‌های پیشرفت جامعه توجه به افراد بی‌بضاعت و مستضعف است، زیرا این افراد دارای استعدادهایی هستند که اگر مسؤولان به آن توجه کنند می‌توان از آن‌ها برای پیشرفت جامعه استفاده کرد.

حیدری همدلی مسؤولان را  لازمه ارائه خدمات مناسب  به افراد آسیب‌پذیر جامعه دانست و افزود:  اگر می‌خواهیم جامعه‌ای به‌دوراز هرگونه ناهنجاری داشته باشیم باید به افراد آسیب‌پذیر توجه و به آن‌ها خدمات لازم زندگی داده شود.

از هیچ نهاد دولتی کمکی دریافت نکردیم

فرمانده سپاه ناحیه آستانه‌اشرفیه نیز  در این مراسم با بیان اینکه برای ساخت مسکن محرومین  از هیچ نهاد دولتی کمکی دریافت نشده اظهار کرد: یکی از اقدامات سپاه پاسداران و بسیج مستضعفین ارائه خدمات به مردم با کمک خیرین بوده و برای ساخت این بخش از مسکن محرومین از هیچ نهاد دولتی یک ریال هم دریافت نکرده‌ایم.

حسن حبیبی محرومیت‌زدایی را یکی از مهم‌ترین اهداف سپاه پاسداران و بسیج  عنوان کرد و گفت: بسیج و سپاه پاسداران همواره در کنار مردم بوده و در حوزه سازندگی نیز به سمت‌ رفع محرومیت‌زدایی می‌رود و با ساخت مسکن محرومین در تلاش هستیم که هیچ خانواده بی‌بضاعتی بدون سرپناه نباشد.

وی با اذعان به اینکه توجه به نیروی داخلی و جوان موجب پیشرفت در جامعه می‌شود بیان کرد: ما در جامعه جوانان بااستعدادی داریم که  اگر مسؤولان به نیروهای داخلی و جوانان اعتماد کنند و از استعدادهای آن‌ها استفاده کنند قطعاً به پیشرفت می‌رسیم.

فرمانده سپاه آستانه‌اشرفیه با تأکید بر اینکه این بخش از مسکن محرومین در یک‌فاصله زمانی بسیار کوتاه ساخته‌شده گفت: با توجه به فرارسیدن فصل زمستان در تلاش بودیم این تعداد مسکن را به‌زودی آماده کنیم تا این دوستان‌ به‌راحتی به زندگی خود بپردازند.

به گزارش فارس، برای رفع محرومیت‌زدایی تاکنون ۱۰ مسکن محرومین توسط سپاه ناحیه آستانه‌اشرفیه ساخته و مقرر شد تا پایان سال ۴۲ مسکن دیگر با مبلغی حدود ۵۰ میلیون تومان ساخته تا از این طریق افراد بی‌بضاعت خانه‌دار شوند.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2