لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=69618 شناسه خبر: 69618

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان:

ارتقای امکانات ورزشی از بروز ناهنجاری جلوگیری می‌کند

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با بیان اینکه لازمه جلوگیری از ناهنجاری ورزش کردن است گفت: اگر ما نتوانیم فعالیت ورزشی در استان را زیاد کنیم در آینده باید دو برابر همین هزینه را در جاهای دیگر پرداختن کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر،  نادر جهان‌آرای ظهر امروز در مراسم افتتاحیه استانی پنجمین المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای در دبستان دخترانه شاهد پرندآور این شهرستان با بیان اینکه برگزاری چنین المپیادهایی باعث شادابی و نشاط دانش‌آموزان می‌شود اظهار کرد: یکی از راه‌هایی که باعث بیشتر شدن انگیزه در دانش‌آموزان برای درس خواندن می‌شود برگزاری چنین برنامه‌هایی است.

وی با اشاره به اینکه این المپیاد در گیلان با حضور بیش از ۱۲۳ هزار دانش‌آموز برگزار می‌شود گفت: این المپیاد در سطح کشوری، استانی و منطقه‌ای با حضور بیش از چهار میلیون دانش‌آموز برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش پرورش استان گیلان با اذعان به اینکه فعالیت ورزشی بهترین فعالیت برای دانش‌آموزان است تصریح کرد: درگذشته علیرغم اینکه دانش‌آموزان به ورزش علاقه داشتند ولی به خاطر نبود امکانات از این کار در مدارس ممانعت می‌شد ولی ما سعی کردیم با ایجاد امکانات ورزشی مناسب باعث رونق آن در مدارس شویم.

وی لازمه علاقه‌مندی دانش‌آموز به درس خواندن را انجام فعالیت‌های ورزشی دانست و افزود: ورزش باعث شور، نشاط و سلامتی می‌شود اگر ما می‌خواهیم دانش‌آموزان ما با اشتیاق بیشتری درس بخوانند باعث کارهای فرهنگی ورزشی در مدارس زیاد شود.

جهان‌آرای با تأکید بر اینکه برای بیشتر شدن امکانات ورزشی در مدارس استان از همه ظرفیت‌های خود استفاده کرده‌ایم گفت: از زمانی که بنده به‌عنوان مدیرکل استان معرفی‌شده‌ام دو کاروان وسایل ورزشی به استان اضافه و امکانات ورزشی را در مدارس زیاد کرده‌ایم تا دانش‌آموزان از آن استفاده کنند.

مدیرکل آموزش پرورش استان گیلان لازمه جلوگیری از ناهنجاری را ورزش کردن دانست و بیان کرد: اگر ما نتوانیم فعالیت ورزشی در استان را زیاد کنیم در آینده باید دو برابر همین هزینه را در جاهای دیگر پرداختن کنیم زیرا ورزش باعث جلوگیری از خیلی ناهنجاری‌ها می‌شود به همین دلیل از مسؤولین می‌خواهم برای ارتقای امکانات ورزش از هیچ کمکمی دریغ نکنند

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2