لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=69578 شناسه خبر: 69578

آستان‌خبر از جلسه تسهیل و رفع موانع تولید در آستانه‌اشرفیه گزارش می‌دهد

پرداخت ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات روستایی برای ایجاد اشتغال در گیلان/لازمه حل مشکلات صنعتی همگرایی است

در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و اشتغال آستانه‌اشرفیه از پرداخت ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات روستایی برای ایجاد اشتغال در گیلان به تولیدکنندگان و به لزوم همگرایی برای حل مشکلات واحدهای صنعتی تاکید شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ معاون هماهنگی و امور اقتصادی استانداری گیلان ظهر امروز در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و اشتغال در سالن اجتماعات فرمانداری این شهر اظهار کرد: همه مشکلات تولیدکنندگان را نمی‌توان در این کارگروه حل کرد و هر کارگروه یک اختیاراتی دارد بنابراین اگر بعضی از مشکلات حل نمی‌شود حتماً مربوط به اختیارات این کارگروه نبوده است.

پرداخت ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات روستایی

محمد احمدی با اذعان به اینکه تولیدکنندگان باید درگرفتن تسهیلات دقت کنند گفت: یکی از مشکلات عمده تولیدکنندگان عدم توانایی در پرداخت تسهیلات دریافتی است که این باعث می‌شود هم بانک و هم تولیدکننده به مشکل بخورند.

وی با اشاره به اینکه هدف همه ما باید ارتقای انقلاب باشد گفت: تاکنون حدود ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات روستایی توسط چهار بانک برای ایجاد اشتغال پرداخت شد که به اشتغال جوانان کمک می‌کند.

معاون هماهنگی و امور اقتصادی استانداری گیلان با تأکید بر اینکه برای هر بانک سهمیه‌ای در نظر گرفته‌شده تصریح کرد: در سال گذشته هیچ پرداختی نداشتیم که به دلیل ایراد دستگاه‌های نظارتی بود ولی برای امسال ۳۵ میلیارد تومان از طرف استان مشخص‌شده که این مبلغ ابلاغ‌شده است.

احمدی با اذعان به اینکه همه باید از قانون پیروی کنیم بیان کرد: وقتی یک تولیدکننده واحدی را افتتاح می‌کند باید همه قوانین را بداند، ما نیز نباید به خاطر کسی قانون را زیر پا بگذاریم و از آن تخطی کنیم.

لازمه حل مشکلات صنعتی همگرایی است

مدیرکل سازمان صنعت معدن و تجارت استان گیلان نیز با بیان اینکه لازمه حل مشکلات صنعتی همگرایی است اظهار کرد: در استان واحدهای صنعتی فعال خوبی داریم هرچند تعدادی از این واحدها هنوز تعطیل یا در حال تعطیلی هستند که با همگرایی و همفکری باید جلوی این کار گرفته شود.

فرهاد دلق‌پوش لازمه اشتغال را فعال بودن واحد صنعتی دانست و بیان کرد: اگر می‌خواهیم مشکل اقتصادی و اشتغال در استان حل شود نباید بگذاریم یک واحد صنعتی در استان تعطیل شود.

وی با اذعان به تقسیم‌بندی اعتبارات در استان گیلان گفت: اعتبارات تخصیص‌یافته به شهرستان یک هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال بود که ۱۰۰ میلیارد ریال هم اضافه شد که جهت پرداخت به تولیدکنندگان به بانک‌ها واریز شد.

مدیرکل صنعت معدن و تجارت استان گیلان با تأکید بر حل مشکل برق واحدهای صنعتی تصریح کرد: یکی از مشکلات اساسی در واحدهای صنعتی ما کمبود برق است که برای حل این مشکل به بودجه زیادی نیاز داریم که وزیر نیرو و دکتر نوبخت قول مساعد دادند که امیدواریم با پیگیری استاندار این مشکل حل شود.

وی با اشاره به اشتغال حدود دو هزار نفر در واحدهای صنعتی و تولیدی شهرستان آستانه‌اشرفیه افزود: در آستانه‌اشرفیه طبق آمار  ۱۴۶ واحد تولیدی و صنعتی وجود دارد که ۹۸ واحد آن جواز تولید دارند و ۱۲ واحد مربوط به طرح توسعه و ۸۶ واحد آن اشتغال و جهاد کشاورزی است.

ساختار نظام بانکی مشکل دارد

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه نیز با بیان اینکه مشکل تولیدکنندگان مختص گیلان نیست اظهار کرد: ساختار نظام بانکی مشکل دارد و سودهای دریافتی آن زیاد است که با این وضع، بانک‌ها نمی‌توانند به تولیدکنندگان کمک کنند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد طیبی با اشاره به اینکه تولیدکننده و بانک‌ها باید هردو به هم کمک کنند بیان کرد: اگر تولیدکنندگان تسهیلات لازم را پرداخت و بانک‌ها هم با تولیدکنندگان راه بیایند کمک شایانی به رفع مشکل واحد صنعتی می‌کند.

وی با اشاره به اینکه یکی دیگر از مشکلات تولیدکنندگان وجود بروکراسی اداری است که تولیدکننده را از ادامه فعالیت خود منصرف می‌کند گفت: در این وضعیت اقتصادی باید به تولیدکنندگان کمک شایانی شود، تولیدکنندگان واقعاً با محدودیت مواجه‌اند و همین‌که هنوز به فعالیت ادامه می‌دهند واقعاً جای تشکر دارد.

لازمه پیشرفت در تولید هماهنگی بین  همه دستگاه‌ها است

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه نیز با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در هر زمینه‌ای باعث پیشرفت و اشتغال می‌شود اظهار کرد: مشکل جامعه ما بیکاری جوانان است که تنها راه رفع این مشکل وجود سرمایه‌گذار و سرمایه‌گذاری است.

رحیم حیدری گلرودباری لازمه پیشرفت در تولید را هماهنگی همه دستگاه‌ها دانست و گفت: در این شهرستان ۱۱۹ واحد وجود دارد که ۸۴ آن فعال و ۳۴ آن غیرفعال است که باید این تعداد هم فعال شود.

وی با اذعان به اینکه در تلاش هستیم که مشکلات واحدهای صنعتی را سریع حل کنیم افزود: در طی سه سال گذشته اجازه ندادیم هیچ واحد صنعتی تعطیل شود و قبل اینکه رئیس واحدها به ما برای حل مشکلات مراجعه کنند مدیران ما به سراغ این واحدها رفته و مشکلات آن‌ها را حل می‌کردند.

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه با اشاره به مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی در شهرستان تصریح کرد: عمده مشکلات مواد اولیه، عدم بارگیری کامیون، موضوع بخشندگی بانک‌ها، نبود تصفیه‌خانه، کمبود برق است که مشکل عدم بارگیری کامیون و کمبود برق در حال حل شدن است.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2