لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=69545 شناسه خبر: 69545

مدیرکل کمیته امداد استان گیلان

مدیریت صندوق صدقات در روستاهای گیلان به معتمدان واگذار می‌شود

مدیرکل کمیته امداد گیلان گفت:‌ مدیریت صندوق صدقات و سپس نحوه هزینه‌کرد کمک‌های جمع‌آوری شده در روستاهای گیلان به معتمدان محل واگذار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ علیرضا محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت اظهار کرد:‌ کمیته امداد گیلان در راستای اعتماد‌سازی،‌ شفاف‌سازی و توسعه مشارکت‌های مردمی مدیریت صندوق صدقات و سپس نحوه هزینه کرد کمک‌های جمع‌آوری شده در روستاهای گیلان به معتمدان محل واگذار می‌کند.

مدیرکل کمیته امداد استان گیلان عنوان کرد:‌ جذب کمک‌های مردم خیر و نیکوکاران با بهره‌گیری از روش‌های نوین و جایگزینی آنان با روش‌های سنتی از جمله موارد مهمی‌ است که کمیته امداد گیلان همزمان با سراسر کشور برای تحقق آن برنامه‌های خوبی را به اجرا درآورده است.

وی برخی از فواید استفاده از روش‌های جدید جمع‌آوری کمک‌های خیران را برشمرد و تصریح کرد: در دسترس بودن،‌ روش آسان پرداخت و جلوگیری از هدر رفت زمان در کنار افزایش میزان مشارکت‌های مردمی از جمله فواید اجرای روش‌های نوین جمع‌آوری صدقات است.

مدیرکل کمیته امداد گیلان به یکی از اقدامات این نهاد حمایتی که برای نخستین بار در استان گیلان اجرا می‌شود اشاره کرد و گفت:‌ در این طرح مدیریت صندوق‌‌های صدقات در روستاها و نحوه هزینه کرد مبالغ جمع‌آوری شده برای نیازمندان به معتمدان مردم در همان محل سپرده می‌شود.

محمدی با تأکید بر اینکه ‌مدیریت تمامی صندوق‌های صدقات روستایی در املش به معتمدان مردم سپرده شده است ابراز داشت: طبق آمارهای دریافتی با این روش علاوه بر ایجاد فضای اعتماد در بین مردم،‌ میزان کمک‌ها و مشارکت خیران و نیکوکاران نیز افزایش پیدا می‌کند.

وی از طراحی اپلیکیشن‌هایی جهت پرداخت آسان صدقات خبر داد و خاطرنشان کرد: مردم خیر و نیکوکار گیلانی می‌توانند با نصب اپلیکیشن سنا در تلفن‌های همراه خود به راحتی و در سریع‌ترین زمان ممکن و بدون واسطه اعانات و کمک‌های خود را در اختیار اقشار نیازمند جامعه قرار دهند.

محمدی با اعلام اینکه خیران برای نصب اپلیکیشن سنا در تلفن همراه باید عدد ۲۰ را به سامانه ۳۰۰۰۷۶۳۹ ارسال کنند گفت:‌ پس از ارسال عدد ۲۰، لینک نسخه اندروید نرم افزار سنا به تلفن همراه خیران ارسال می‌شود که از این طریق می‌توانند اپلیکیشن سنا را در تلفن همراه خود نصب کنند.

وی با اشاره به اینکه استفاده از اپلیکیشن سنا و یا تلفن‌های گویا علاوه بر اعتمادسازی، نقش بسزایی را در کاهش هزینه‌ها ایفا می‌کند افزود: بهره‌گیری از روش‌های الکترونیکی، رسیدگی به امور نیازمندان را سرعت بخشیده و موجب می‌شود تا خدمات به صورت هدفمندتر به مددجویان ارائه شود.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2